כותרת
> C;
1/1
ספורט

מרוץ רצים ביחד ה- 2 בסימן אחדות ודו קיום

נהריה ספורטפורסם: 06.10.21 , 12:38ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: RITVO PHOTOGRAPHYצילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY
מרוץ רצים ביחד ה- 2 בסימן אחדות ודו קיום
ביום שבת התכנסו בסמוך למתנ"ס מזרעה מאות רצים למרוץ 'רצים ביחד' השני, למרות הקורונה הגיעו אליו רצים מחורפיש, ג'דידה, עכו, משמרות, נצרת, נהריה, עברון ,כישורית, מעלות, כפר הורדים, עמק חפר ועוד. מרוץ רצים ביחד הינו מרוץ חברתי שמטרתו ליצור חיבורים ושיתופי פעולה רב תרבותיים בין ערבים, יהודים, דרוזים ונוצרים. חלק מהפסיפס האנושי הגלילי. המרוץ הוא חלק מתוך ארבעה מרוצים: מרוץ פקיעין ,מרוץ משגב, מרוץ עממי , וכריסמס רן שמתקיים במעיליא.
הוגה המרוץ הוא שגיא שלו שהקים את הגן הדו לשוני
בעברון הפועל מספטמבר 2018.
שגיא שלו:"הקמת הגן הדו לשוני נועדה ליצור חיבור יומיומי בין שכנים ובין תרבויות ודתות שונות כך שנוכל להכיר זה את זה, לחזק זה את זה, להסיר פחדים ומחסומים, לייצר קרבה וכבוד הדדי ולגדל את ילדינו לתוך מציאות מקבלת, סבלנית וסובלנית יותר.
את המרוץ פתחו שגיא שלו ושרונה שלו מאייר מנהלת המרוץ בתדרוך קצר . המרוץ הראשון הוזנק ע"י משה דוידוביץ ראש מועצת מטה אשר ופואד עווד ראש מועצת מזרעה שניהם כמעט אמרו את אותם הדברים :" מרוץ שמחבר בין כפר לקיבוץ, בין ערבים ליהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בין בני אדם שרוצים לחיות יחד ורוצים לרוץ יחד למען עתיד טוב יותר. אנו נמשיך לחיות ביחד ולגור ביחד וליהנות האחד מהשני". בשתי השפות .
מטרת המירוץ לגייס כספים למען הפעלת גן תות, הגן הדו לשוני של עמותת חיים ביחד. המייסד שגיא שלו:" היוזמה החלה ב 2015 אחרי מאורעות 'אינתיפאדת הסכינים', בזכות הקשר עם ראדע גדבאן ממזרעה שבזכות פואד עווד ראש מועצת מזרעה נוצר הקשר ובעיקבותו הגן הוקם .הגן נפתח ב 2018 ופועל בקבוץ עברון, יש בו תכנים המציינים את ארבע הדתות והמנהגים ,חגים, ימי זיכרון, נגבה, עצמאות ורמאדן, ישנו שיח בשתי השפות, הכל בדרך טבעית. כמו כן גיוס הכספים נועד לתכנון והקמת מסגרות חינוכיות נוספות הפועלות במסגרת דו לשונית ורב תרבותית. המסלול יצא לדרך לשלושת המקצים באותו המקום. הרצים עברו באתרי תיירות ייחודיים כמו אמת המים ובקיבוץ עברון וגם בסמוך לגן הדו לשוני הראשון באזורינו. לשלושה מקצים עשרה ק"מ ,חמישה ק"מ ושני ק"מ -המסלול של המשפחות והילדים הצעירים.
המרוץ לא יכול היה להתקיים ללא מועצת מטה אשר, מזרעה והצוותים שנתנו ימים ולילות להצלחת האירוע, מספנות ישראל שתרמו את הגביעים היפים, מטמנת ומפעל המחזור עברון שתרמו את החולצות למרוץ , עמותת גלילה, מייזם רוח הגליל אותו ייסדה אשת העסקים רעיה שטראוס בן דרור, הפועל, מפעל ברמד שתרמו את הבקבוקים הרב פעמיים ואחרון חביב יענקל'ה טלמון מקבוץ עברון ראש עמותת חיים ביחד שמסיים את תפקידו אך ימשיך לעזור ולתמוך בעתיד במרוצים הבאים.
בסיום המרוץ התקיים הפנינג רב תרבותי גדול עם דוכני אוכל ממגוון תרבויות, מוזיקה ופינות הפעלה ובחלוקת הפרסים שרונה שלו מאייר בהתרגשות רבה ציינה את הבנות של 'גם אני ' שרצו 5 ק"מ ואת החברה של כישורית. שרונה הודתה לכל הבאים מקרוב ומרחוק והזמינה את כולם להגיע בשנה הבאה.

RITVO PHOTOGRAPHY

RITVO PHOTOGRAPHY

RITVO PHOTOGRAPHY

RITVO PHOTOGRAPHY

RITVO PHOTOGRAPHY