כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

מרכז חקר ויזמות –'גולדטק' בביה"ס הרעות ע"ש גולדה מאיר בנהריה

נהריה תלמידים ונוערפורסם: 17.02.20 , 12:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בתחילת השבוע נפתח מרכז חקר ויזמות בבי"ס רעות, ע"ש גולדה שנקרא גולדטק.

מנהלת בי"ס, איריס מלכה אללוף הגשימה חלום!

מתחילת הדרך היא עירבה את הצוות החינוכי, קהילת התלמידים וההורים בכל שלב.

למשל, בבחירת השם הוגשו כ- 400 הצעות לשמות.

אודי אסולין, אב פעיל בבית הספר היה החלוץ עם השם 'גולדטק', הרבה הורים בשולחנות שיח העגולים תמכו ולבסוף נבחר השם למרכז, 'גולדטק'.

את המיזם חנכו בקביעת מזוזה ע"י רבה הראשי של נהריה, הרב ישעיהו מייטליס כאשר לגזירת הסרט הוזמנו במיוחד- הד"ר אורנה שמחון- מנהלת מחוז צפון של משרד חינוך, רונן מרלי- ראש עיריית נהריה, מנהלת בי"ס- איריס מלכה אללוף , אילן וקנין- ראש מינהל החינוך, רבקה וישניה- מפקחת בי"ס, אלי אלבז- מנכ"ל העירייה, מנהלי בתי ספר: חגית בן גוזי- בגין, מזל קורקוס- רמז, דורית חילאי- מדעים ואומניות, אוסנת בירנבאום- פסגות, לירז נפגי- יו"ר וועד הורים, עמיתים, תלמידים והורים.

את האירוע הנחתה איריס אללוף מלכה במקצועיות ובחן.

המרכז הוא אחד מ- 4 מרכזים שהמשרד מממן את הקמתם בעיר נהריה, בשיתוף קרן 'קרב' והרשות המקומית בראשותו ובאדיבותו של רונן מרלי.

בפתח דבריה הודתה איריס אללוף מלכה לכל הבאים והסבירה על המרכז המדהים שהוקם.

הודתה לרונן מרלי שבפתח דבריו אמר ש"זה מרגש אותו שביום שישי פתח ברמז והיום הוא עומד כאן במקום שרואים שהושקעה מחשבה בכל פינה, המיזם הראשון שהוא מעורב בו, גאה ומודה לכל העושים במלאכה ולצוות הנפלא של בי"ס".

ד''ר אורנה שמחון מנהלת המחוז:

"אני מאוד נרגשת להיות כאן היום ולקחת חלק במפעל החדשני והאיכותי הזה שמתחבר למתאר החדש שמוביל המחוז ובמרכזו: פדגוגיה מוטת עתיד, ידע, מיומנויות וערכים.

מרכז 'גולדה טק' שבהקמתו הושקעו כ- 1.5 מיליון ש"ח נשען על 'חלום', תכנית שפותחה ע"י צוות בית הספר במשך 3 שנים ועיקרה: למידה עצמאית, שיתופית, מקוונת, מבוססת פרויקטים ופורצת גבולות.

למידה שמקדמת פיתוח חשיבה יצירתית בדגש על טכנולוגיה עדכנית, מו'פ, חקר החלל ואסטרונומיה, רובוטיקה, תלת מימד וחקר הים הסביבה והרב תרבותיות.

למידה שמכינה את התלמידים לאתגרי המחר ומצמיח מנהיגות אישית, אנושית ואקולוגית".

כמו כן אמרה מנהלת המחוז:

"אי-אפשר לחשוב על הקידמה האנושית ועל הקידמה בחינוך בלי לחשוב על חדשנות, יזמות ויצירתיות.

חדשנות, יזמות ויצירתיות מאפשרות לנו לחשוב מעֵבר למה שאנו יכולים לראות, מעבר לברור.

אנשים חדשניים, יזמים ויצירתיים ניחנו ביכולת להסתכל על משהו רגיל ולראות בו את היוצא דופן; ביכולת לחשוב על רעיון שאיש לפניהם לא חשב עליו ולתרגם אותו למעשה.

מַעַבר זה דורש מאתנו אנשי החינוך אסטרטגיה מעשית להכשרת ליבם של תלמידינו להמשיך ליצור ולהשתלב בעולם המשתנה.

כאן בבית הספר הקמתם את "גולדה טק".

מרכז ללמידה עצמאית ושיתופית בדגש על חקר חלל ואסטרונומיה, חקר הים וחקר רב תרבותי .

תהליכי החקר שלכם אינם מתמקדים רק באלה של הילדים, אלא שהגדלתם לעשות בכך שהפכתם את בית הספר לקהילה לומדת, בה המורים חוקרים את פרקטיקות ההוראה שלהם.

חוקרים ומפתחים תוכניות לימוד ייחודיות באמצעות פרויקטים, על מנת לעודד תלמידים ללמוד בסביבה עתירת טכנולוגיה במטרה להכינם לעידן החדש.

כך מפתחים חוקרים, מדענים ויזמים צעירים לעתיד טוב יותר!

אסיים את דבריי בתשובתו של שמעון פרס ז"ל לשאלה מיהו החדשן הראשון בראשית דרכנו משה רבנו הוביל מהפכה... עשרת הדיברות, 172 מילים בסך הכול שהיו ונותרו אבן הראשה והתשתית המוסרית של הציוויליזציה האנושית כולה".

(שמעון פרס ז"ל) זו ההזדמנות להודות למנהלת איריס אלאלוף ולצוות המורים על עשייתכם המשובחת, לרשות המקומית על התמיכה בעשייה החינוכית בבית הספר וכמובן למפקחת ביה"ס רבקה וישנייה שמכוונת ותומכת.

המשיכו לחלום, ליזום וליצור, בהצלחה!

צילום גלריה: RITVO PHOTOGRAPHY
צילום RITVO PHOTOGRAPHY
 
צילום RITVO PHOTOGRAPHY