כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

משרד התיירות באמצעות רשות הטבע והגנים מחדשים את הסיורים המודרכים בחינם

נהריה טיולים ותיירותפורסם: 02.03.21 , 12:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הסיורים חוזרים!

משרד התיירות באמצעות רשות הטבע והגנים מחדשים את הסיורים המודרכים בחינם : עוד 1600 סיורים חדשים ברחבי הארץ

אורית פרקש הכהן, שרת התיירות: "הקמנו מתווה שיאפשר לסוכני תיירות הפנים להזמין גם אוטובוסים והסעות במסגרת המיזם".

אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות: "דווקא עכשיו כשהשמיים סגורים זה הזמן לצאת לסיורים מודרכים ובטוחים באזורים שטרם הכרתם ולראות את הנופים, האתרים והפריחה היפיפייה בכל הארץ. זה גם הזמן לתמוך בתעשיית התיירות שספגה מכה קשה ומחכה לכם שתחזרו לנפוש וליהנות וגם - להחזיר עשרות אלפי עובדים לעיסוק בתיירות".

עם פתיחתו של המשק, משרד התיירות חוזר ומחדש את פרויקט הסיורים החינמיים בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים, באתרי מורשת, ובערים. הסיורים מתבצעים באמצעות רשות הטבע והגנים וההרשמה לסיורים החלה בימים אלה. בשלב זה ניתן להזמין סיורים עד ה-26.03.2021, והם צפויים להמשיך גם במהלך חול המועד פסח.

משרד התיירות ורשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור ליהנות מכ-1600 סיורים חדשים, שיתקיימו במגוון אתרים עירוניים ובטבע, כאשר רשויות מקומיות רבות הצטרפו ונרתמו למיזם, וביניהן: תל דן, תל חצור, ברעם, כורזים ובית שערים.

שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים: "אנחנו שמחים לראות את אלפי המטיילים חוזרים אל הטבע יחד עם משרד התיירות ומורי הדרך שידריכו את המטיילים על נקודות העניין במסלולי הטיול ויציידו אותם בשקית אשפה כחלק מהעצמת המסרים לשמירה על ניקיון הטבע. לחלק ממורי הדרך זו הייתה חזרה לעבודה לראשונה לאחר תקופה ארוכה בה לא ניתן היה להדריך קבוצות. שיתוף הפעולה הזה עם משרד התיירות מאפשר מחד למורי הדרך להתפרנס בכבוד במקצוע שלהם ומאידך הציבור נהנה ממפגש ערכי באתרי הטבע".

אורית פרקש הכהן, שרת התיירות: "הקצנו 10 מיליון ש"ח לסיורים בחינם לציבור הרחב עם מורי הדרך. כעת, עם חזרת ענף התיירות לפעילות אנחנו אני שמחה להכריז על חידוש הסיורים. מורי הדרך ספגו מכה קשה במשבר הקורונה ופרויקט זה נועד לתת להם ולציבור אוויר לנשימה. לאחרונה הרחבנו את הפרויקט שגם יממן כניסה לאטרקציות ברחבי הארץ, בערים, ולא רק לגנים הלאומיים, כדי שיעזור כלכלית גם לענף האטרקציות שנפגע קשות. מעבר לכך, הקמנו מתווה שיאפשר לסוכני תיירות הפנים להזמין גם אוטובוסים והסעות במסגרת המיזם, דבר שיסייע לענף ההיסעים שנפגע קשות ויאפשר לקבוצות לחזור ולטייל. צאו תטיילו ובכך גם תסייעו למורי הדרך ולענף התיירות״.

הסיורים המודרכים מוצעים לציבור הרחב, ללא תשלום, בכפוף להרשמה מראש והם כוללים גם כניסה חינם לגנים הלאומיים ולשמורות הטבע הרלוונטיות. בהמשך לכך, מתוכנן לאפשר למטיילים ליהנות מאטרקציה באזור הסיור, ללא תשלום. משרד התיירות יצר למעשה יום טיול שלם, כולו בחינם, כדי לעודד את הציבור לשוב ולטייל בארץ וללון, כל אחד על פי העדפותיו, במגוון הרחב הקיים ברחבי הארץ, במיוחד על רקע הפריחה ועונת האביב המתקרבת. כך יוכלו המטיילים ליהנות מיום נוסף ולסייע לעסקים באזור.

כמו כן, משרד התיירות ורשות הטבע והגנים יזמו שיתוף פעולה עם עמותות שונות, ומציעים לקבוצות בעלות ייחודיות, מערך סיורים המותאם להן.

מגפת הקורונה שהביאה לסגרים ולמניעת תיירות נכנסת פגעה קשות בתעשיית התיירות, ובמיוחד במורי הדרך. שורת ההקלות וההטבות שהושגו בעקבות מאמץ צוות העובדים במנהל חווית התייר במשרד התיירות, מסייעות להם לצמצם את הפגיעה החמורה שהם חווים בתקופה זו. במקביל, משרד התיירות פועל ברשתות החברתיות במטרה לקדם השתתפות של הציבור בסיורים.

לפרטים והרשמה לסיורים:

https://davkaisrael.co.il/

מוזמנים להיכנס לאתר רשות הטבע והגנים ולקבל המלצות למסלולים רבים בכל רחבי הארץ. www.parks.org.il/siyurim

ההמלצות שלנו למסלולים בצפון:

ארץ פלגי מים - בשמורת תל דן

בואו איתנו למסע מופלא בין פלגי הדן ותראו שאין עוד מקום נוסף בארצנו הקטנטונת המקבץ בתוכו, על פני שטח כה קטן, ריכוז חשוב וייחודי שכזה של נופי מים, צומח, סיפורים היסטוריים וממצאים ארכיאולוגים בעלי חשיבות חובקת עולם! בסיור מודרך לאורך פלגי המים נשלב בתוכו אגדות על המעיין הקראסטי הגדול ביותר במזרח התיכון. בסיור תכירו את הסלמנדרה הפגיעה מאוד והביישנית אשר שוכנת בעיקר במקווי המים שבשמורה.

היכן נפגשים?: מבואת שמורת טבע תל דן

מתי? ימים רביעי ושישי בפברואר ובמרץ 24/2, 26/2, 3/3, 5/3, 10/3, 12/3, 17/3, 19/3, 24/3, 26/3, בשני סבבים, בשעות: 10:00, 13:00.

משך הפעילות: כשעתיים

מי? הסיור מתאים לכל המשפחה. המסלול מונגש בחלקו. דרגת קושי: קל

מה להביא? מים לשתייה, כובע, נעלי הליכה.

ממלכת תל חצור

בואו לשמוע את סיפורה המופלא של העיר העתיקה חצור.

נטייל ברחבי התל בשילוב משחק "קוד העתיקות". נשמע על הכנענים, על יהושע בן נון, על שלמה המלך ועל המלך אחאב, ונראה את המבנים המופלאים שבנו מלכי חצור ותושביה, מתקופת הכנענים עד גלות עשרת השבטים.

היכן נפגשים? בקופת גן לאומי תל חצור

מתי? ימים חמישי ושבת בפברואר ובמרץ 25/2, 27/2, 4/3, 6/3, 11/3, 13/3, 18/3, 20/3, 25/3, בשני סבבים, בשעות: 9:00, 12:00

משך הפעילות: כשעתיים (כולל המשחק שיתבצע עצמאית במהלך הסיור)

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. המסלול מונגש ברובו.

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע.

גן לאומי ברעם ויער ברעם - כשההיסטוריה והטבע נפגשים

נצא לטיול קסום בין טבע ומורשת בשבילי הגליל העליון.

נתחיל את סיורנו בגן לאומי ברעם, שם נבקר בבית הכנסת מימי התלמוד, מבנה מפואר שהשתמר היטב. לאחר מכן נמשיך לטיול רגלי בשמורת הטבע יער ברעם, בה מצטרפים ליופייה של ברעם העתיקה, גם הנופים היפים של יער ברעם ושל הרי הגליל.

היכן נפגשים? קופת גן לאומי ברעם

מתי? ימים שלישי ושישי בפברואר ומרץ 23/2, 26/2, 2/3, 5/3, 9/3, 12/3, 16/3, 19/3, 23/3, 26/3 בין השעות 10:00-13:00

משך הפעילות: כשלוש שעות

מי? הסיור מתאים למשפחות אוהבות לכת עם ילדים מגיל 5 ומעלה. המסלול בגן הלאומי מונגש, המסלול ביער אינו מונגש.

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע, בגדים חמים.

"שביל בתי הבד" בגן הלאומי כורזים - סיור פריחה בשביל התצפיות החדש ובכפר היהודי כורזים

מוזמנים לסיור פריחה בשביל בתי הבד החדש שנחנך בגן הלאומי כורזים. השביל משלב נוף וטבע מקסים יחד עם היסטוריה ומורשת ענפה.

נלך במסלול קל ונוח בין מרבדי פריחה אביבית הפורחים בשלל צבעי הקשת: הכרמלית הנאה, התורמוסים והכלניות יצבעו את הנוף בוורוד, סגול ואדום. פריחת הקידה השעירה ומיני החרדלים בגוונים של צהוב. אחריהן יגיעו הנוריות והפרגים, ועוד מגוון עונתי יפיפה. השביל המעגלי מזמן לנו תצפיות יפות על מורדות נחל כורזים, הכנרת, הגליל ורמת הגולן.

מהשביל הנופי, נמשיך את ביקורנו ברחובות העיירה היהודית כורזים, שנוסדה לפני יותר מ-2000 שנה ועיקר שרידיה מתקופת המשנה והתלמוד.

נכיר את "חלונות כורזים" - שיטת הבניה הייחודית לאזור, נבקר במקווה הטהרה וכמובן בבית הכנסת המפואר. נבקר גם במתקני התעשייה של עיירת החקלאים הקדומה: תעשיית שמן הזית וטחינת החיטה, זו הנזכרת במקורות כ"חיטת כורזים", הראויה לעלות כמנחה לבית המקדש.

היכן נפגשים? מבואת הכניסה לגן הלאומי כורזים

מתי? ימים שני ורביעי בפברואר ובמרץ 22/2, 24/2, 1/3, 3/3, 8/3, 10/3, 15/3, 17/3, 22/3, 24/3, בשני סבבים, בשעות 10:00, 12:30 משך הפעילות: כשעתיים

מי? המסלול מתאים לכל הגילאים. המסלול באתר מונגש ברובו, השביל המעגלי נוח וקל לטיול אך אינו מונגש.

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע. מומלץ להצטייד במגדיר פרחים.

בית שערים פותחת שעריה

הצטרפו לסיור מרתק בבית שערים, אתר מורשת עולמית! כאן, בין מערות חצובות בסלע, מתעוררים לחיים סיפורו של רבי יהודה הנשיא – חותם המשנה, שבחר להיקבר כאן, וסיפור העם היהודי בתקופת המשנה. יהודים רבים הגיעו מכל קצוות תבל להיקבר בסמיכות לרבי. מהכתובות והקישוטים על ארונותיהם נוכל ללמוד הרבה על החיים והתרבות באותה תקופה. לאורך סיורנו בגן הלאומי בית שערים ילווה אותנו סמל מנורת שבעת הקנים, שהייתה אחד מסמלי הזהות היהודית והפכה לסמל המדינה.

באתר שטחי חורש טבעי ומרבדי פריחה נהדרים, בהם ניתן לנוח ולערוך פיקניק לאחר הסיור.

היכן נפגשים? גן לאומי בית שערים, ליד מרכז השירות למטייל.

מתי? ימים שני וחמישי בפברואר ובמרץ 22/2, 25/2, 1/3, 4/3, 8/3, 11/3, 15/3, 18/3, 22/3, 25/3, בשני סבבים: 10:00, 12:30 משך הפעילות: כשעתיים

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. המסלול מונגש בחלקו (לא מתאים לכסאות גלגלים)

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע, בגדים חמים.