כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

"מתנהגים אחרת בכינרת"

נהריה טיולים ותיירותפורסם: 21.05.20 , 09:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: צילום- איגוד ערים כינרתצילום תמונות: צילום- איגוד ערים כינרת

תחת הכותרת "מתנהגים אחרת בכינרת"

תפתח עונת הרחצה בחופי איגוד ערים כינרת מחר 20.5

על פי 'התו הסגול' שאושר על ידי משרדי הפנים והבריאות

תחת הכותרת "מתנהגים אחרת בכינרת" תפתח מחר 20.5 עונת הרחצה ב-15 חופי וחניוני איגוד ערים כינרת, זאת בהמשך לאישור של עאטף חיר-אלדין, מנהל אגף חופי הרחצה במשרד הפנים ועליזה שעיבי מפקחת חופי הרחצה ואמרכלית מחוז צפון במשרד הפנים, שערכו השבוע סיור בחופי איגוד ערים כינרת, ואישרו את המתווה לפתיחה והפעלה של חופי האיגוד על פי 'התו הסגול' לחופי הרחצה של האיגוד.

כמו כן, התקיימה הערכות מאומצת לאורך השבוע האחרון בתדרוכים לצוותי רשות הכינרת, מנהלי החופים, יחידת הפיקוח והאכיפה וצוותי התפעול, התקיימה ישיבת הערכות עם משטרת ישראל תחנת טבריה בראשותו של סנ"צ אלי סילוק, ובוצעה חלוקת ציוד בעמדות ההצלה והעזרה הראשונה בחופים.

לתכלול ההערכות לנושא תפעול החופים "בצל הקורונה" ויישום התו הסגול לחופים מונה אריק טל, קב"ט רשות הכינרת, לתפקיד 'ממונה הקורונה האירגוני', האחראי לביצוע ההנחיות באמצעות מנהלי המחלקות השונות.

עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת אומר, כי הוא מברך את שר הפנים אריה מכלוף דרעי על ההחלטה לפתוח את החופים, להחזיר את שירותי ההצלה, בכדי לאפשר את ביטחונם של האזרחים בחופים". אזרחי ישראל משוועים להגיע לחופי הכינרת, בהם הכניסה ללא תשלום, חופשה זולה, עממית ומהנה. נערכנו עם תכנית סדורה על פי 'התו הסגול' לחופי הכינרת ותפעולם, בהתאם להנחיות משרדי הפנים והבריאות ואנו מקווים, כי הציבור יהיה קשוב להנחיות שהוא מכיר כבר מתחומים אחרים בחיינו בתקופה האחרונה ויתקיים שיתוף פעולה בין צוותי החוף לבין הקהל. אני מודה למשטרת ישראל ולמד"א על שיתוף הפעולה ההדוק לקראת עונה מאתגרת ומאחל לכולנו עונת רחצה טובה ובטוחה".

מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "כבכל שנה נערכנו מבעוד מועד באופן נרחב ומקצועי על מנת לאבטח רפואית את רבבות הישראלים הצפויים להגיע בחודשי הקיץ לחופי הרחצה ולאתרי הנופש סביב הכינרת. אני מודה למר עידן גרינבאום על שיתוף הפעולה עם מועצה אזורית עמק הירדן ואיגוד ערים כינרת. מד"א כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, ימשיך לעשות הכל על מנת לקצר את זמני התגובה ולהציל חיים מהים, מהאוויר ומהיבשה. אנו מאחלים לקיץ בטוח ומהנה ומבקשים מהציבור - שימרו על ההנחיות ונקטו באמצעי זהירות, כדי לסיימו בשלום".

רפ"ק ווליד עותמאן, מפקד שיטור ימי, משטרת ישראל: "עם הפתיחה הצפויה של חופי הרחצה בעוד כשבוע, שוטרי השיטור הימי קוראים לציבור לנהוג בזהירות ובאחריות, לרחוץ רק בחופי הרחצה המוכרזים, לנקוט משנה זהירות בעת עיסוק בספורט ימי ולא להיכנס עם מתנפחים למים, כאשר יש רוח וסכנת היסחפות או לאחר שתיית אלכוהול".

בין נהלי התו הסגול לחופי הכינרת:

חניוני הרכב בחופים: על מנת להימנע מעומס של נופשים בחופים, ומאחר והכניסה לחופים הינה חופשית להולכי רגל - יצומצם מספר כלי הרכב בחניונים, כאשר לכל חוף הוגדרה קיבולת חניות המאפשרת אירוח נופשים בתנאי השטח השונים, בצורה "מרווחת".

שהית יום בחוף: הקפדה על ישיבה בקבוצות בצורה מרווחת ובמרחקים של קבוצה מקבוצה.

לינת לילה בחופים: שמירה במתחמי הנופש על "מרווחים" ופיזור אוהלים "מרווח". תוך שמירת מרחקים של 5-7 מ' בין אוהל לאוהל.

נוהלי ניקיון וחיטוי: לפי הוראות משרד הפנים והבריאות יצוידו מבני השירותים, בסבון נוזלי ומגבוני נייר. הצוות התפעולי ישתמש בציוד מגן, כפפות ומסכות.

חנויות נוחות, מזנונים ורוכלויות: יפעלו בהתאם ל'תו הסגול' לעסקים.

הסברה: כחלק מהמתווה תפעיל רשות הכינרת בחופים צוותי הסברה להסברת התנהלות "נופש בצל קורונה". מערך הסברה מתוגבר יכלול מסבירן בכניסה לכל חניון חוף לחלוקת פלאייר עם כללי ההתנהגות החדשים בחוף ולמתן הסברים. כמו כן, בכל חוף יסייר צוות מסבירנים אשר ייצור קשר עם הנופשים לנושא נוהלי התו הסגול, כמו גם הסוגיות החשובות לא פחות : ניקיון הכינרת וחופיה והשמירה על נוהלי החופים השקטים.

הערכות כללית בחופי הרחצה:

שירותי הצלה:

עד לאחר חג השבועות תפעלנה כלל עמדות ההצלה של האיגוד עד השעה 19:00 בערב.

בנוסף תתבצע בהמשך הארכת שעות פעילות המצילים בחגים, סופי שבוע ולפי הצורך.

שימוש כל העת במערכות הכריזה והפעלת מערך הסדרנים לאכיפת "חוק הסדרת מקומות רחצה" ונהלי הנופש ב"צל הקורונה".

כינרת בטוחה: כבר בחגים עיד אל פיטר ושבועות יפעל , לאורך כל שעות היממה מוקד "כינרת בטוחה". מצלמות האבטחה בחופים בסיוע לפיקוח על ההתנהלות ושמירה על בטחון הנופשים.

שיקום תשתיות עקב עליית המפלס:

טרום התפרצות וירוס הקורונה והמשבר, עסקו באיגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, בהמשך לתיקצוב ייעודי ע"ס של כ- 1.5 מלש"ח ממשרד הפנים בעבודות בטיחות וטיפול במפגעים שנדרשו עקב עלייתו הדרמטית של מפלס הכינרת.

העבודות כללו: טיפול וסילוק של צמחיה, גיזום וטיפול בטיחותי בעצים במים, ניקוי שוטף של סחופת אורגנית הנפלטת כל העת מתוך האגם, הזזת סוכות הצלה והרחקתן מקו המים (בחלק מהחופים אף שימוש במנופים לצורך מיקום חדש לעמדות הצלה בחופים בהם עלו המים כנגד קירות התמך), הצבת שילוט אזהרה, חסימת גישה למים במהלכי מדרגות מוצפים, טיפול בנזקי שיטפונות ונזקי גלים ברוחות מזרחיות ועוד. לכן גם בתחום זה על הנופשים להיות קשובים וזהירים.

לרחוץ רק בחופים מוכרזים ובשעות פעילות המצילים.

מאחר ועקב עליית המפלס קיימת תשתית בנויה (מדרגות, קירות וכד') שכוסו במים – יש להישמע להוראות הפקחים ולהוראות השילוט הקיים ולא להיכנס למים דרך אזורים המשולטים כאסורים, לא לטפס על מעקות בטיחות ולא לקפוץ למים מראשי קירות.

בנוסף, גובה המפלס גרם לכך, כי באזורים מסוימים מטר מהחוף, המים כבר מאוד עמוקים ולכן יש להיזהר מאוד בכניסה אחראית ובטוחה למים בעיקר עם ילדים.

באיגוד ערים כינרת אומרים, כי בסיכום עם רשות המים, לקראת חודש אוגוסט כאשר ירד מעט המפלס, ימשכו עבודות התשתית באזורים שבשלב זה אינם ניתנים לשיקום.

איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת מאחלים לכל עם ישראל חופשה מהנה ובטוחה בכינרת!

מומלץ למגיעים לכינרת להתקשר לפני הגעה לחופים לכוכבית כינרת- 55477*, לקבל מידע על חופים פנויים.