כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

מתנסים ונהנים, תערוכה לגיל השלישי

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 02.08.21 , 11:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום חמישי האחרון 29.7.21 נפתחה בגלריה לאומנות מגדל המים תערוכה של החוגים לאומנויות ויצירה של המתנסים בנהריה של הגיל השלישי.

בנוכחות מורים, יוצרים ומשפחותיהם, בהשתתפות רונן מרלי- ראש העיר נהריה, דימה אפשטיין- סגן ראש העיר נהריה, ליאור הרשמן- מנהל המרכזים הקהילתיים נהריה, אורית גולני- מנהלת גמלאים בנהריה, מאיה ברלב ראשוניץ- מנהלת מוזיאונים עירוניים, רכזות המרכזים, מדריכי האומנות במרכזים ותושבי נהריה.

התערוכה מרכזת שורה של עבודות של חברי המתנ"ס המשתתפים במרכזים הקהילתיים השונים ברחבי העיר. משתתפים בחוגי היצירה בתחום הציור, רקמה, סריגה ואחרים.

בכל רחבי העיר יש 8 מועדונים והם מחולקים לפי אזורים: בשכונת אוסשקין- רכזת חברתית תמר מירו, טרומפלדור- רכזת ורד בראל, כצנלסון- רכזת עדנה לביא, רמז בעמידר- רכזת נוגה סולימאני, עין שרה- רכזת סופיה פינזור, אלי כהן- ברח' וולפסון רכזת זיוה טארטקובסקי, מופת- רכזת לויבה חייקין וגולומב- רכזת מיכאלה מאיר.

הפעילות של המועדון אינה מוגבלת לחוגים ובשנה האחרונה, למרות הקורונה הצליחו הרכזים להפעיל את מועדוני הגמלאים הכל כך חשובים לפעילות של התושבים בדור השלישי.

את לימודי הציור ריכזו סופי פינזור והמדריכה חני מירון שעזרו רבות בהקמת התערוכה והיו נרגשות מכל העבודות המשובחות של התלמידים, כמו כן הגיעו גם גלינה וולנובוי, דן מנור, מירי אדלר, מרטה שייניס, אולגה קולדין ורבקה בלנש שכולם היו גאים בעבודות שלהם ושל תלמידיהם.

העבודות שנבחרו ממצות את יכולות החומר שבו השתמשו היוצרים לבטא את היופי של הטבע, של מחוזות שהם צמחו בהם ודמויות אשר השאירו חותם על חייהם.

עבודות הרקמה אשר שולבו בתערוכה היו מיוחדות ומרגשות על גווניהם בחוט ובחרוז.

ההנחיה הייתה אישית וכל תלמידי החוג עברו מיצוי של יכולותיהם וכישרונם והתוצאות מרנינות את העין.

מגוון העבודות מעיד על היכולת של מסגרת המועדון להעניק לחבריה אפשרויות ביטוי ויצירה לטובתם ולטובת הקהילה. החזון של אורית, מנהלת הגימלאים להגדיל את מספר חברי המועדון והחוגים המשתתפים בפעילותה להוסיף פעילויות להאדרת האמנות ופעילות יוצרת בגיל השלישי.

התערוכה תימשך מספר שבועות, הינה הזדמנות לחובבי אמנות ויצירה להתבונן בפרי עבודות מגוון ומרשים המתאים לכל גיל.

רונן מרלי, ראש העיר נהריה היה נרגש והודה לעושים במלאכה.

מרלי אמר לאורחים שהוא גאה בתערוכה היפה והמקצועית עם מגוון העבודות ושהוא חושב שהיא ברמה ארצית.

כמוכן אמר שיש לדאוג שכמה שיותר אנשים יבקרו בתערוכה אשר מביאה אושר לכל המתבונן בה.

מרלי הוסיף ואמר שהרשות תמשיך לתמוך ולהשקיע בחינוך ובתרבות ולא סתם הם החזירו את המתנסים לפעילות שוטפת בנהריה, ומקווים שעוד חברים יבואו להשתתף בחוגים וליהנות.

עוד נשאו דברים: ליאור הרשמן ומנהל המתנסים אשר שבח את העבודות.

אורית גולני שהודתה לכל הרכזות ולמורים שהובילו את המיזם, מאיה ברלב ראושניץ ו-ללי דברשוילי.

דימה אפשטיין, סגן ראש העיר חילק שי למדריכות החוגים וחיזק אותן על העבודה הנפלאה שהם עושות עם הגימלאים.

אורית גולני

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

 

מועדון אוסשקין 

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

 

מועדון עין שרה

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

 

רכזות ומורים

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

 
צילום RITVO PHOTOGRAPHY