כותרת
> C;
1/1
לימודים

נהריה: בית ספר חדש לחינוך מיוחד ייפתח בתש"פ

נהריה לימודיםפורסם: 25.06.19 , 10:35ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
"השבוע יצאו לדרך עבודות לבנייה והנגשת בית הספר טרומפלדור לשעבר, כבית ספר לחינוך מיוחד עבור תושבי העיר וסביבתה, שייפתח כבר ב-1.9.19. אני מברכת על העדנה והעידן החינוכי החדש שמגיע לנהריה '
אומרת מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון.
בנהריה מתרחש לאחרונה שינוי בסדר היום הציבורי, בכל הקשור לחינוך בכלל, ולחינוך המיוחד בפרט, ובעיקר למודעות למתן מענים עירוניים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים וזאת כחלק מהחזון החינוכי של הנהלת העיר החדשה. בית הספר החדש יאוכלס בתלמידים הנמצאים על רצף האוטיזם ולקויות תקשורת, שעד כה נאלצו לנסוע בהסעות מאורגנות לבי"ס חורשה בעין המפרץ אומר דובר המחוז, דויד גורלי.
ראש העיר נהריה, רונן מרלי קיים מספר דיונים בנושא בשיתוף עם מנהלת מחוז צפון של משרד החינוך, ד"ר אורנה שימחון, ומפקחת החינוך המיוחד של נהריה, אלסה שגב שהם.
רונן מרלי: "הבנו מידית כי קיים צורך לתת מענה מיטבי ומקצועי שישדרג את מערך החינוך המיוחד בנהריה עם דגש על בעלי צרכים מיוחדים מורכבים. נבנתה תוכנית בשיתוף כלל הגורמים כדי לעמוד ביעד ולפתוח את בית הספר כבר בשנת הלימודים תש"פ. זו בשורה חשובה לעשרות משפחות הורים וילדים שעד עכשיו קיבלו מענה חינוכי מחוץ לעיר".
העבודות בבית הספר כוללות בינוי מונגש של סביבת הלימוד. בשלב זה יונגשו 8 כתות, כך שיתאימו לילדים בעלי הצרכים המיוחדים. חצר ביה"ס תאובזר במתקנים המתאימים לילדים ויונגש שביל גישה להסעות עבורם.
תמי ניב אלון, מנהל מתי"א (מרכז תמיכה יישובי אזורי) נהריה: "מדובר בבית ספר צומח כאשר בתחילה ייפתח עבור תלמידי כתות א'-ג', ובשנים הבאות יתרחב ויתווספו כיתות בוגרות יותר. בנוסף יוכשרו חדרי טיפול ייחודיים ומרחבי תחושה עם ציוד טיפולי מקצועי".
מנהל/ת בית הספר הינו איש משרד החינוך שהוכשר לחינוך מיוחד ויעבדו בו מורות לחינוך מיוחד המתמחות בתחום לקויות תקשורת, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג מטעם השירות הפסיכולוגי ומטפלות באמצעות אומנויות. כמו כן יהיו בבית הספר סייעות מטעם הרשות המקומית. צוות ביה"ס ילווה בהדרכה קבועה של צוות מתי"א נהריה כחלק מליווי פעילותו והתפתחותו העתידית".

בתמונה: מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון