כותרת
> C;
1/1
לימודים

נהריה: מסכמים שנה אינטנסיבית של פיתוח חינוכי מקצועי

נהריה לימודיםפורסם: 21.06.19 , 09:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


"מרכז פסג"ה נהריה מסיים בימים אלה שנת פעילות נמרצת ומפוארת בכל הקשור להעשרה, העצמה והשבחת עובדי ההוראה באיזור ההזנה של המרכז. אני שמחה, גאה ומברכת על כל ומאחלת למרכז התרחבות ופריצה למעגלי פליאה ויצירה נוספים."

כך, מנהלת המחוז, ד''ר אורנה שמחון.

מרכז פסג"ה נהריה העשיר בשנה החולפת 1436 משתלמות ומשתלמים שלקחו חלק בכ-75 קורסים מרתקים ומגוונים לפיתוח אישי ומקצועי. המרכז נותן שירות לכ-20 מוסדות חינוך וכ-950 עובדי הוראה מהגיל הרך ועד העל יסודיים, כולל, מציין דובר המחוז, דויד גורלי .

במהלך השנה, התקיימו מפגשים ופעילויות שונות במרכז שמשמש בין היתר, כמקום מפגש, יעוץ, הנחייה, שיח וחשיבה למפקחים, למנהלים, למורים ולגננות, למדריכים ולכלל אנשי החינוך בעיר ובסביבה.

כי כל התהליכים מתקיימים תוך שיתוף פעולה מלא ופורה בין הרשות המקומית, בראשותו של ראש העיר, רונן מרלי, משרד החינוך ומרכז פסג"ה.

במרכז, ביקרו במהלך השנה גם נציגים מהנהגת החינוך הארצית שלקחו חלק במפגש מעגלי שיח מצמיח ומפרה אשר עסק במערכת החינוך בעיר הגעתון. במפגש שנערך זה לא מכבר נכחו מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב ומנהלת המחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון. המפגש נועד לקדם תהליכים חינוכיים בעיר, ולקחו בו חלק בני נוער מהעיר אשר שיתפו את המנכ"ל אבואב בתחושותיהם, בצרכיהם ובחוויותיהם הלימודיות השונות.

כמו כן, ביקרו במרכז, עינת רום, מנהלת אגף א' לפיתוח מקצועי ארצי ופמלייתה, יחד עם מפקחת הפיתוח המקצועי המחוזי, סיגל גדולטר. המבקרים התרשמו מהעשייה החינוכית המשמעותית המתקיימת במרכז.

אחת התכניות המרכזיות, אשר מוביל והטמיע צוות מרכז פסג"ה נהריה, זו השנה השנייה ברציפות, היא: 'שיר של יום'. במסגרת התכנית, פותחים תלמידי בתי הספר היסודיים את היום בשירה ובעקבותיה מתקיים שיח רגשי המאפשר פניות ללמידה. יש לציין כי במרכז התקיים יום למידה מחוזי מרתק, מצמיח ומעשיר, בהשתתפות ליבי ביטון, מדריכה ארצית של התכנית וזוהר ולנסי, מפקחת על מקצוע המוסיקה במחוז הצפון ושאר חברי ההנהגה הארצית והמחוזית של התכנית.

אחד מרגעי השיא במרכז היה כנס הוקרה והערכה לאנשי החינוך בעיר, בסימן הנושא השנתי: "המיוחד שבאחדות", במעמד ראש העיר, רונן מרלי.

במפגש נכחו כ- 300 משתתפים מקשת החינוך הרחבה בעיר נהריה וסביבתה. לבאי הכנס ניתנה ההזדמנות להיפגש עם עמיתים מרחבי העיר, לשוחח, להתעדכן וכמובן להתפנק. הכנס כלל גם את הרצאתו המרתקת של כתב ערוץ 10 בדרום, אלמוג בוקר, "משהו קטן וטוב."

במסגרת יום האישה, הזמין צוות מרכז פסג"ה נהריה, את עובדות ההוראה בעיר והסביבה לחגוג את יום האישה במקום. המוזמנות התקבלו באווירה חגיגית. רות נעמי חזן, מנהלת מרכז הפסג"ה פתחה את המפגש בדברים ברוח 'יום האישה'. נאוה קול, מנהלת ומייסדת בית הספר ליופי – "נאוה קולאג'" סיפרה את סיפורה האישי, מעורר ההשראה 'מחלום למציאות' ובו גוללה את סיפור חייה על תחנותיו המרתקות בדרך להגשמת חלומה. בסיום קיבלו המשתתפות שי אישי ומפנק.

בנוסף, נערכו מספר מפגשים לקידום תהליכי פיתוח מקצועי, בפרט, ותהליכים חינוכיים, בכלל, כולל היערכות לקראת שנת תש"פ במסגרות כגון: פורום הגיל הרך, פורום החמ"ד, פורום חינ"מ, פורום מ"מ ועוד. תהליכים שהתקיימו בהלימה ליעדי משרד החינוך, הרשות המקומית ומרכז פסג"ה.

לקראת כניסתו של אילן וקנין לתפקיד ראש מינהל החינוך בעיריה, בשנת הלימודים הבאה, התש"פ, נערך מפגש היכרות ראשון במעמד ראש העיר, רונן מרלי, אלי אלבז – מנכ"ל הרשות, וחברי ההנהגה החינוכית של נהריה. המפגש כלל פעילות חינוכית-ערכית תחת הכותרת "שבט אחים ואחיות".

מנהלת מרכז פסג"ה נהריה, רות נעמי חזן: "השנה תשע"ט הייתה שנה של עשייה משמעותית, בתחום הפיתוח האישי – מקצועי בפרט, ובמערכת החינוך בנהריה בכלל.תודות לשותפי התפקיד: דר' אורנה שמחון, מנהלת המחוז, רונן מרלי, ראש הרשות המקומית, עינת רום, מנהלת אגף א' לפיתוח מקצועי, סיגל גדולטר, מפקחת פיתוח מקצועי של עו"ה במחוז הצפון, רבקה וישניה, מפקחת ישובית מתכללת .