כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

נהריה , בצפון :נרשמו עשרות פניות של הורים וילדים שביקשו הגנה על ילדים ונוער מפני חרמות, הדרות , הונאות סייבר, מצוקות נפשיות וסיטואציות רשת שגורמות סבל לילדים

נהריה תלמידים ונוערפורסם: 10.10.19 , 09:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'מוקד 105 של משרד החינוך עושה עבודת קודש מופלאה . לעתים ,גם מצילה חיים . אני מברכת על המפעל החשוב הזה וממליצה לכל הנוגעים בדבר , לעודד ולעשות שימוש בכלי המשמעותי והמאוד חשוב הזה' .
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון , בישיבת פורום הפיקוח המחוזי .
המוקד זמין ביום ובלילה, ותפקידו המרכזי : להעניק הגנה על ילדים ונוער ברשת. לטפל בכל פגיעה , בחרמות, בהדרות , בהונאות סייבר, במצוקות נפשיות או בכל סיטואציה שמקורה ברשת ואשר נגרם בה סבל לילדים .
המוקד מאויש בנציגים של משרד החינוך, שעובדים בשיתוף פעולה מלא עם בתי הספר , משטרת ישראל, המשרד לביטחון פנים, משרדי הרווחה, הבריאות והמשפטים.
למעלה מ 1100 פניות מהצפון , עשרות מהן מנהריה, הגיעו למוקד מאז פתיחתו בפברואר השנה מציין דובר המחוז , דויד גורלי .
כ-40% מהפונים למוקד 105 הם הורים, וטווח הגילאים העיקרי שבו נפגעים קטינים הוא בין 12 ל-13. לאחרונה מסתמנת עלייה בפניות של ילדים ובני נוער שנפגעו.
תובנה חשובה שעולה מניתוח פעילות : חשוב שצוותי החינוך יכירו די הצורך את המוקד, יעזרו בו ויעודדו ילדים והורים , לפנות ולהיעזר ביתרונותיו .
מאז פתיחתו, בפברואר השנה, ועד סוף הקיץ, נרשמו 7,769 פניות. כ-70% מהפניות הועברו לטיפול דסק החינוך, מחציתם טופלו על ידי צוות בית הספר, והיתר קיבלו מענה על ידי נציגות משרד החינוך אשר במוקד.
18% מהפניות היו על רקע אירועי בריונות, הצקות וביוש, 14% מהפניות היו על רקע שידול והטרדות של קטינים, וכ-11% מהפניות עסקו בעבירות מין ברשת.