כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

ניחוח צרפתי במרחק נגיעה

נהריה תלמידים ונוערפורסם: 23.05.19 , 09:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אורלי סיטבון היא קונדיטורית שוקולטרית, שעושה סדנאות קונדיטוריה לנשים, הורים ילדים וחברות,

סדנאות משותפות לזמן איכות, יצירת ריגוש, חוויה, למידת הרגלי עבודה, חושים, בהרבה אהבה ומקצועיות. אורלי משלבת את קונדיטוריית הבוטיק ואינה מוותרת על ההורות. הסטודיו/ בוטיק שלה מתפקד כפס יצור מקצועי על בסיס בוטיק ודברים ייחודיים.

אורלי סיטבון (39) מתגוררת בנהריה מאז נישאה לעמי סיטבון מהנדס תוכנה נהרייני.

אורלי אמא לשלושה ילדים: נועם (12) עידו (9) אילה (7.5).

כשאתה יושב עם אורלי, לרגע אינך מרגיש את שעברה, היא מחויכת, נעימה ומרתקת בתשוקתה לחיים ולמתוקים.

אורלי נולדה בנשר , הצעירה בין 6 אחים.

סיפור חייה מתחיל עם המטבח כאשר איבדה את אמה בגיל 12 בעיקבות אירוע טרגי.

אורלי מספרת: "הייתי הצעירה מבינהם ולמעשה מצאתי את עצמי משלימה את החלל של אמא במטבח.

את אמא איבדתי חצי שנה אחרי בת המצווה שלי והרגשתי מחויבות. לקחתי אחריות למלא את החלל שנפער בחיי המשפחה. משם נולד למעשה החלום ליצור זיכרון לילדים והורים יחד."

את לימודיה והגשמת חלומה החלה ב2010 כאשר למדה בדן גורמה מרשת מלונות דן.

ב2012 למדה קונדיטוריה ב"אסטלה" קורס קונדיטורים ויצרני ממתקים בינלאומי בן 75 שעות אקדמיות.

מדובר בקורס השוקולטיירים היחיד בארץ, שהוא קורס בינלאומי שאף מקנה לבוגריו תעודה בינלאומית. תעודת הגמר של הקורס משותפת לאסטלה ולאקדמיה לשוקולד של חברת קקאו בארי.

הלימודים בקורס הם בסטנדרט האירופאי הגבוה ביותר. הקורס מועבר על-ידי מיטב המורים של אסטלה ושל האקדמיה לשוקולד של קקאו בארי, אשר מגיעים לארץ במיוחד על מנת ללמד בקורס.

הפעלה מתוקה הינה קונדיטוריית בוטיק פרי חזונה של אורלי סיטבון , המנוהלת על ידי אורלי, שף קונדיטור ושוקוליטרית בעלת כ10 שנות ניסיון,אשר למדה בבתי ספר בארץ (אסטלה, דן גורמה, ניל פוגל) ועברה הכשרות בפריז בפטסרי (קונדיטוריה), עם אהבה אינסופית לתחום.

איך זה התחיל?

לפני כ10 שנים הייתי מגיע עם ציוד לכל מיני אירועים והפעלתי סדנאות מתוך המזוודות / ערכות בו היו מסודרים כל החומרים והכל היה נעשה יחד עם הילדים. באותה התקופה הצעתי לעיריית נהריה לעשות סדנאות בגנים כסדנאות לחופשת הקיץ, לעבוד עם חומרי גלם טובים, דרך האפייה להקנות לילדים אווירת קונדיטוריה, חושים, וערך מוסף של מידות והכרה של הרגלי עבודה. משם החלה פריצת הדרך.

בעקבות הדרישה ואהבת הקהל תוך כדי ההתמחות וההתמקצעות הבנתי שאני חייבת שיהיה לי מקום משלי עם הציוד הטוב ביותר ללא פשרות, תנור אפייה איכותי, מקפיא מהטובים ביותר. והכי חשוב לצאת מתוך הבית ולעשות הפרדה מלאה בין הבית לקונדיטוריה על מנת להוציא את המנות הטובות ביותר.

שאני בעבודה אני 100% בעבודה וכאשר אני בבית אני לא מוותרת על ההורות ונותנת לילדי את המיטב. אורלי לא התפשרה על קיצורי דרך, עמדה על שמירת המושגים המקצועיים, הריגוש והתחושה שהילדים יחושו, תוך כדי עבודה עם החומרים.

איך שילבת מקצוע והורות ולעולם לא ויתרת?

"כאמא לשלושה תמיד נסעתי ללמוד מחוץ לנהריה ע"מ להמתקצע. את ההתמחות עשיתי בצרפת בפטסרי. שם הבנתי שאני רוצה לעסוק בפטסרי צרפתי מובחר בעבודת יד מלאה. ב2017 סיימה לימודי שוקליטר אצל ניל ג'ון פוגל המתמחה בשוקולד מבריטניה".

אורלי סיטבון מתמחה בסדנאות אפייה לנשים, להורים וילדים , קורסים מקצועיים לילדים בחופשות בית הספר. מנהלת פס יצור של מכירת קינוחים ברמה בינלאומית לחברות ופרטיים,סדנאות וקורסי קונדיטוריה מקצועיים ברמה בינלאומית, מכירת ציוד וחומרי גלם.

בשנה האחרונה אורלי השתתפה בסדנאות אפייה, תחרות הקונדיטור עם קרין גורן, ששלבה בין טעמים, ריחות וצבעים בחודש הקולינריה בקניון ארנה נהריה והוזמנה להשתתף בתוכנית של קרין גורן.

אורלי אומרת שזו זכות גדולה עבורה להיות נוכחת בזמן האינטימי והחווייתי שנוצר בין ילד והורה במהלך הסדנאות המשותפות, "אני יוצרת זיכרון של הורים וילדים ביחד, זכרונות מלאי עוצמה עם הילדים שהם לעולם לא ישכחו. היום בחברה שיש שפע לילדים, יש הכל מלבד זמן איכות עם ההורים. בסדנאות שלי הם מתפנים לזמן איכות ויוצרים זיכרון לכל החיים".

כתבת לינק נהריה: הילדים לא הפסיקו להגיד כמה כיף היה להם בסדנא. ראית הלכה למעשה איך הילד וההורה הם אחד על אחד. אורלי אמרה: "אני לא הסיבה אלא התרוץ להיות יחד". היא המגשרת בין הילד וההורה לזמן איכות אינטמי.

חשוב לציין שמאמצע יוני יתקיימו סדנאות ליצור שלגוני גלידה, שאורכם עד שעה וחצי, הסדנא לגילאי 4 עד 8. סדנא מקצועית יותר לילדי 9 עד 14.

במהלך יולי אוגוסט יתקיימו קורסים מקצועיים בקבוצות קטנות לגילאי 9 עד 14 .

אין ספק שאורלי מביאה לנו ניחוח צרפתי ממש במרחק נגיעה. "לא חשוב הכמות אלא האיכות", "דברים טובים באים באריזות קטנות".

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

ניחוח צרפתי במרחק נגיעה

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

ניחוח צרפתי במרחק נגיעה

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

אולי יעניין אותך גם