כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

ניתוח הרמת עפעפיים – מידע חשוב

נהריה טיפוח ויופיפורסם: 29.01.23 , 08:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

האזור של העיניים משפיע במידה רבה על המראה של כל אדם. בגיל מבוגר, העור באזור העפעפיים, שמתאפיין בעדינות רבה יותר בהשוואה לעור הפנים, נחלש ונפגע, ולכן העפעפיים עלולים לצנוח. תופעה נוספת שעלולה לפגוע במראה היא עודפי שומן על העפעפיים העליונים או מתחת לעפעפיים התחתונים, דבר שיוצר את מראה השקיות המבוגר מאוד. המענה לכל הנ"ל הוא ניתוח להרמת קפלי העור שמכסים על העין וכן ביצוע פעולות נוספות במסגרת ההליך הכירורגי, כך שהאדם זוכה מחדש למראה צעיר ומחמיא.

מה כולל ניתוח הרמת עפעפיים?

ניתוח הרמת עפעפיים עליונות מתבצע ברוב המקרים דרך חתך בעפעף עצמו. דרך החתך ניתן להסיר גם רקמות עור מיותרות וגם רקמות שומן עודפות. את החתך ניתן לסגור גם באמצעות הדבקה כירורגית וגם באמצעות תפרים (עדינים מאוד), והשיטה הנבחרת היא בהתאם לאורך החתך. הרמת עפעפיים תחתונים מתבצעת דרך חתך מתחת לריסים.

תופעות לוואי אחרי ניתוחי הרמת עפעפיים

בדרך כלל אין צורך באשפוז אחרי ניתוח הרמת עפעפיים. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר הן שטפי דם תת עוריים סביב העיניים ובמצקות מתחת לעיניים. כמו כן תיתכן רגישות באזור, ובחלק מהמקרים יש גם דמע ואפילו טשטוש ראייה קל. רמת הכאב נמוכה למדי, והולכת ומתעמעמת ככל שמתרחקים מהניתוח. ניתן להיעזר במשככי כאבים כדי לא לסבול מכאב מיותר. עוד כדאי לדעת שצלקות על גבי העפעפיים מיטשטשות יחסית במהירות, וכבר מספר חודשים לאחר הניתוח הן כמעט ולא ניתנות לזיהוי.

החלמה אחרי ניתוחים להרמת העפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים הוא הליך שמותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופלת. בחלק מהמקרים יורמו רק העפעפיים העליונים, באחרים תתבצע הרמת עפעפיים תחתונים בלבד, ולמעשה יש גם ניתוחים שכוללים רק עפעף אחד שזקוק להתייחסות כדי לשפר את מראה האזור.

גם ההחלמה מושפעת כמובן מהמאפיינים הספציפיים של הניתוח. באופן עקרוני ביום הראשון שלאחר ההליך הכירורגי יונחו על העיניים רטיות קרות כדי להפוך את ההרגשה לנעימה יותר. מומלץ להקפיד גם על תנוחה נוחה – לשכב על הגב כשהראש מורם (באמצעות 2 כריות). טיפות עיניים מהוות גם הן חלק מתהליך ההחלמה.

את המקלחת הראשונה ניתן לבצע 48 שעות ממועד הניתוח. לאחר כשבוע אפשר לחזור לשגרה כמעט מלאה, פרט למאמצים פיזיים.

שיפור שדה הראייה

במקרים רבים ניתוח הרמת עפעפיים עליונים תורם לא "רק" למראה של המנותח או המנותחת, אלא גם לשיפור שדה הראייה. הסיבה לכך היא שעפעפיים שמוטים חוסמים חלק משדה הראייה, ולאחר שעודפי העור והשומן מוסרים, אין מגבלה על הזווית של המבט על העולם, ושדה הראייה מתרחב.

בחלק מהמקרים לאחר הניתוח יתבצע הליך משלים של פילינג, כדי להעלים קמטים שנותרו על גבי העפעפיים התחתונים. השיפור המושג במראה הפנים, ובעצם במראה כולו, דרמטי, ונשמר לאורך זמן.