כותרת
> C;
1/1
ספורט

נמרוד ריידר אלוף עולם במשחקי העולם בברמינגהאם ,אלבמה ארה"ב

נהריה ספורטפורסם: 25.07.22 , 09:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אתר האליפותצילום תמונות: יח

נמרוד ריידר אלוף עולם

נמרוד ריידר (24) אלוף עולם עד 77ק"ג לשנת 2022 במשחקי העולם בג'יו ג'יטסו

אחרי שנתיים מאתגרות ולאחר שב 2018 היה אלוף עולם עד גיל 21 באבו דבי. ב2019 אלוף עולם בוגרים באבו דבי נמרוד לא מוותר ושומר על יציבות. באליפות אירופה זכה במקום ראשון במגרש הביתי וחודש וחצי אחרי בשבוע שעבר השתתף במשחקי העולם לג'יו ג'טסו בברמינגהם אלבמה שזו התחרות השנייה בגודלה ואחת החשובות אחרי האולימפיאדה.

השנה האירוע קבל מקום בטלוויזיה בשידור חי ואכן זו הייתה הרגשה נפלאה לשמוע ולראות את ההצלחה הגדולה . הרגע המרגש שהמנון התקווה נשמע שוב בזכות נמרוד כאשר הוא על הפדיום.

ב2019 נכתב באתר ONE מדובר בהישג הגדול ביותר בקריירה הספורטיבית של ריידר, שהצליח בקרב הגמר לגבור על המתחרה הירדני וניצח אותו ממש בשניות האחרונות של הקרב. נמרוד הגיע מוכן לאבו דאבי לאחר שזכה השנה במדליית זהב באליפות אירופה בג'יו ג'יטסו שנערכה ברומניה. ( אפאחד לא ידע שהבחור הזה מנהריה הוא רציני ובשבילו זה לא הסוף).

נמרוד בחור שקט ורציני , החליט לבחור אז בחיי המזרן . אני יכולה להגיד שאני כותבת על נמרוד ריידר שנים עוד בהיותו נער. בכל פעם שאנו מקבלים ידיעה כזו אנו מנסים להביא את האירוע לקורא.

עם השנים נוצר קשר, וששמעתי שהוא אלוף עולם זה לא הפתיע אותי כי אני יודעת על משטר האימונים במועדון של אילן תורג'מן שפועל למען ילדי נהריה והגליל המערבי. אילן שמלבד תורת הלחימה , נותן להם כלים לחיים שלמים. הוא האבא השני של הרבה מיילדי ונערי המועדון. היום נמרוד מתאמן במועדון בנתניה , אבל לא שוכח איך הכל התחיל. בחמש שנים האחרונות הוא מתאמן הצורה אינטנסבית במיוחד וכל זה יצא על המזרון לפני כשבוע במשחקי העולם.

הטלפון לא אחר להגיע ואילן תורג'מן : 'יש לנו אלוף עולם' שלח לי את הסרטון. התעוררתי לשבוע נעים וכמה סימבולי במקביל למכבייה.

פניתי לנמרוד מיד אחרי התחרות שיספר על התחרות,

נמרוד ריידר:"השתתפתי במשחקי עולם בג'יו גיטסו. משחקי עולם זאת התחרות השניה בגודלה בעולם אחרי האולימפיאדה. היו 6 מתחרים( רק ה6 המדורגים הכי גבוהה יכולים להתחרות , אני הייתי מדורג מספר 1היו מתחרים מקנדה בחרין ארה"ב פולין ואיחוד האמירויות, חשוב לציין שבתחרות זו משתתפים מעל 50 מדינות . חשוב לציין שזו תחרות מאד יוקרתית רק מוזמנים מגיעים לתחרות ורק ה6 המדורגים משתתפים.

נמרוד:"קרב ראשון: התחריתי מול היריב הפולני שגברתי עליו 5-0 בניקוד.

קרב שני: היה כנגד יריב מארה"ב שניצח אותי , אפאחד לא ידע המטרה לגמור במקום השני ולמעשה לעלות מול יריב בחרני שבעבר גבר עלי באליפות עולם.( זו תוכנית , קצת מזל, ןחלום שהתגשם)

קרב שלישי הייתי מול יריב מקנדה שאותו חנקתי בחניקה האהובה עליי לאחר 3 דקות מתחילת הקרב

ובקרב גמר הייתי מול היריב מבחריין שניצח אותי שנה שעברה בגמר אליפות עולם .

הייתה לי תחושה שאלחם נגדו בגמר של משחקי העולם, שזאת התחרות הכי גדולה שהייתה לי עד היום.

הוא מספר בהתרגשות, דמיינתי את הקרב הזה בלי סוף במשך השנה האחרונה. אפילו חלמתי שאני מנצח אותו באחת מהלילות, עד כדי כך הקרב היה חשוב ומשמעותי בשבילי.

במהלך הקרב הוא הוביל עליי באדוונג' שזה יתרון בעברית (כדי להשיג אדוונג' צריך אולי לבצע ניסיון משמעותי להכנעה או להפיכה במקרה שלי זה הפיכה).

אדוונג' זה לא יתרון משמעותי אבל לא הצלחתי לצמצם את הפער. כל התקפה שניסיתי לבצע הבחרני חסם אותה בצורה יוצאת דופן, הבחרני התכונן היטב והכיר אותי היטב, כפי שאני התכוננתי לקרב מולו, וכך הוא ביטל את ההתקפות שלי בצורה כל-כך יעילה.

כאשר נשארה דקה אחרונה לקרב הייתי בטוח שהוא ינצח אותי, הייתי שלם עם ההפסד בגמר אבל בשבריר של שנייה התעורר הלוחם שבי ושלעולם אינני מוותר, אמרתי לעצמי 'אני לא יכול לנצח אותו אבל אעשה מהלך אחרון בכל שארית כוחותי, אם המהלך לא יצליח עדיין אדע שניסתי הכל, אוכל ללכת עם ראש מורם בסוף הקרב. למרבה הפלא המהלך עבד עשיתי עליו ניקוד.

אי אפשר לתאר כמה זה הפתיע אותי, הזמן נגמר, וניצחתי ב3-0 . וכל השאר היסטוריה.

מה שמלמד את כולנו עד שזה לא נגמר , זה לא נגמר.

מה הרגשת שעמדת על הפודיום?

שמחתי מאד עמדתי במצוינות ביעד הכי גדול שהצבתי לעצמי, ההמנון הושמע והרגשתי שהבאתי כבוד למדינה ולעיר בה התחנכתי. אבל עמוק בפנים לא הייתי מסופק, כי זהו טבע האדם ברגע שהגיע ליעד תמיד ישאף ליעד הבא.

נמרוד למד בעמל במקביל התייצב במועדון של אילן תורג'מן לפחות 4 ימים בשבוע שהיה נער אחר כך זה הפך לחמשה ימים ואפילו ששה.

היום הוא אלוף עולם שלוש פעמים, אלוף אירופה, ספורטאי השנה של התאחדות אילת.

חשוב לי להודות, בראש וראשונה לאילן תןרג'מן הסנסאי, המחנך, מהמועדון הנהרייני ששם התחלתי את דרכי. לאמיר בוארון מאמן הנבחרת ששותף מלא למסע ולהישג שלי , לאיגוד הג׳יו ג׳יטסו שעושה עבודה מדהימה ואפשר לראות את זה בתוצאות של כל חברי הנבחרת, עוד תודה גדולה ומיוחדת לתומר אלרועי שהיה איתי בפינה ונתן לי את כל הכלים והעצות הדרושים לי בתור מתחרה וזה לא מובן מאליו תודה ענקית להתאחדות אילת שבראשה עומד אריק קפלן שבלי העזרה והתמיכה שלהם כל הדברים הטובים האלה לא יכולים לקרות . תודה מיוחדת למשפחה שעזרה לי במהלך השנים לא הייתי יכול לעשות זאת ללא תמיכתם.

אולי יעניין אותך גם