כותרת
> C;
1/1
נהריה

נעמת וההסתדרות במרחב גליל מערבי תוך 24 שעות התארגנו. והכל בצל מגבלות הקורנה.

נהריה נהריהפורסם: 24.08.20 , 09:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

אלפים השתתפו ביום חמישי שעבר בהפגנות ברחבי הארץ, מהצפון ועד הדרום, במחאה על האונס הקבוצתי של בת ה-16 על ידי 30 גברים בבית מלון באילת וכדי לתמוך בנערה. ב33 נקודות הפגינו בו זמנית בערב ששי, מנהריה ועד אילת.

ביום א' בצהרי היום בחום הלוהט, נרתמו היוזמת עופרה אלקיים כהן יו"ר נעמת בסיוע אשר שמואלי יו"ר ההסתדרות מרחב גליל מערבי בשיתוף עיריית נהריה והעומד בראשה רונן מרלי ועירית בוסידן מנהלת מחלקת רווחה, יו"ר וועדי עובדים של: טבעול ,BTL, זוגלובק,מרכז רפואי לגליל,קימברלי, חוגלה, מתכת חניתה , עירית מעלות ,נציגות מועצת כפר ורדים , מעלה יוסף, מינה גולדשטיין יו"ר ויצו עם חברותיה, נשות הסירופטמיסט ואחרים .

יחד כולם צעדו בצומת ארנה בנהריה עם כרזות וקראו אנחנו לא שותקות.

"לא שותקות מול אונס* כך נכתב בכרזה ענקית כאשר נשים וגברים יחד מחזיקים שלטים בצומת המרכזית בכניסה לנהריה.

בעקבות הידיעות על אונס קבוצתי של 30 גברים שבוצע בנערה בת 16 באילת, יצאנו היום להפגנות ברחבי הארץ.

*אי אפשר לעמוד מנגד* במחשבה ש30 גברים עמדו בתור כנגד נערה אחת. *אי אפשר לעמוד מנגד* כשמבינים עד כמה תרבות האונס מושרשת בחברה. כחמישים מפגינים נהריינים מחו כנגד מדיניות שמקדמת את תרבות האונס.

לצערי "המקרה הזה לא עומד לבדו* - הוא המשך ישיר לדרך בה התקבלו ה"נערים" מאיי נאפה. הוא המשך ישיר לשיח הציבורי סביב 'פרשת הכדורגלנים'. המקרה הזה הוכשר ע"י תרבות האונס שרה"מ, הכנסת והשרים לוקחים בה חלק אם במעשים ואם בשתיקה והעלמת עין. רה"מ ע"י העסקה של "הצלם" המטריד נתן אשל, הכנסת כאשר היא מעניקה 'אות הוקרה' לזמר שמנצל קטינות ב'פוסט מוביל' והממשלה כאשר אינה מעבירה כבר שלוש שנים כספים שהובטחו ליישום התוכנית למניעת אלימות נגד נשים.

"אלו לא עשבים שוטים, הם תוצאה של מדיניות" יכולה להיות מדיניות אחרת, מדיניות שבה לומדים מגיל 0 על זוגיות ומיניות בריאה. מדיניות שבה הממשלה שמה בראש סדר העדיפויות תקציבים לרווחה ולחינוך למניעת אלימות מינית ואלימות במשפחה. מדיניות שבה מוודאים שבכל עיר ועיר יש חדר אקוטי ועובדים סוציאליים. מדיניות שבה האנסים עומדים למשפט ומקבלים את העונש הראוי. מדיניות שבה נשים לא מפחדות להתלונן ומרגישות שיש אוזן קשבת בכל המערכות.