כותרת
> C;
1/1
נהריה

שרית מולכו סוגרת מעגל

נהריה נהריהפורסם: 05.06.19 , 13:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מועצת העיר תעביר מחר החלטה עקרונית בדבר חזרתה של החברה למתנ"סים לנהריה.

בישיבת המועצה האחרונה עדכן ראש העירייה רונן מרלי כי העירייה נמצאת במגעים אחרונים לקראת חזרתה של החברה למתנ"סים לעיר, וכאמור, מחר תבוא ההצעה לאישור המועצה.

מי שהובילה באותם ימים את המאבק נגד סגירת המתנ"ס בנהריה, סגנית ראש העיר בתואר שרית מולכו, מובילה בימים אלה את ההסכם לחזרתה של החברה, להפעלת מערך של רשת מרכזים קהילתיים בנהריה.

הרשת תפעל בתחומי הגיל הרך (שלא קיים היום) נוער ומבוגרים.

החברה למתנ"סים פועלת ברשת ארצית של 700 מרכזים קהילתיים, המשרתים מיליוני תושבים ביותר מ-150 רשויות מכל המגזרים והאוכלוסיות בחברה הישראלית.

לציין כי המרכז הקהילתי הוא מוסד עצמאי הפועל כעמותה (מלכ"ר) או כחברה לתועלת הציבור (חל"צ), על בסיס שותפות והסכמה עם הרשות המקומית, שבתחומה הוא נמצא.

בראש כל מרכז קהילתי עומדת הנהלה ציבורית, שבה חברים נציגי הרשות המקומית, נציגי תושבים, נציגי החברה למתנ"סים ובחלקן גם נציגי הסוכנות היהודית.

המרכזים הקהילתיים בנהריה ישויכו למחוז צפון, אשר מטהו פועל מקיבוץ כברי.

מולכו: "בחודשים האחרונים התקיימו מספר פגישות בין הנהלת העירייה להנהלת רשת המתנסים לצורך שיתוף פעולה עתידי לטובת כלל תושבי העיר.

לאחר בדיקת האפשרויות העומדות בפני העירייה ע"י אבי חצ'ואל איש החברה, הוחלט על הקמת זרוע ביצועית של עיריית נהריה באמצעות רשת מרכזים קהילתיים שתיתן מענה לכלל תושבי העיר בתחומי החינוך הלא פורמלי.

ראש העיר הבין שיש כאן צורך בשנוי מערכתי ובהכנסת תחומי ליבה נוספים ומגוונים על מה שהעירייה מציעה כיום.

הצורך עלה כמעט בכל צוותי החשיבה בחודשים האחרונים.

תושבי העיר משוועים לשנוי בתחום מרכזי הקהילה הפנאי והתרבות והגיע הזמן להעניק להם אותו. החלום שלי הוא לראות שבנהריה צומחת קהילה מגובשת שנבנית מבני נוער מתנדבים ומהורים תומכים.

קהילה חזקה זאת קהילה מגובשת ששותפה בבניית המדיניות וקובעת את פעילות הרשת.

אין ספק שכל התהליך מהווה עבורי סוג של סגירת מעגל.

נכנסתי לפוליטיקה במקומית בעקבות המתנ"ס ואני שמחה שאחרי 8 שנים, עלה בחלקי להיות חלק מבניית מערך החינוך הלא פורמלי ומהחזרת החברה לנהריה".

צילום: פרטי