כותרת
> C;
1/1
לימודים

סיום שנה בזמן קורנה של ילדי כיתות ו בנהריה.

נהריה לימודיםפורסם: 01.07.20 , 12:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

משבר הקורונה הציב בפנינו אתגרים רבים, וגם מסיבות הסיום לא נמלטו מנחת הקורנה. בעקבות המצב החליט משרד החינוך שהן לא יתקיימו במתכונתן הרגילה, אך יש מה לעשות כדי להמתיק את הגלולה.

צוות בית הספר רמב"ם בהובלת מוריה שוקרון מנהלת בית הספר הבינו שהחגיגה לא תתקיים כפי שתמיד נהוגה בבתי ספר היסודיים. מוריה לא רצתה שהדברים יסתיימו בזום. מוריה והצוות ההיגוי החליט לשתף את ההורים.

סיום בית ספר השש שנתי הוא סיום פרק משמעותי ועל כן מאד חשוב לסיים זאת בצורה מיוחדת.

מוריה: "זוהי צומת משמעותי בו הילדים נפרדים ויוצאים למסגרת וגם להורים חשובה הפרידה הזו." בשנה זו ביוזמת המנהלת צוות בי"ס יצרו שיתוף פעולה בין הורים ותלמידים והחליט לצאת מהקופסה. דווקא בשנה זו הצוות והתלמידים הביאו משהו אחר. הם קשטו רכב ויצאו עם משלחת של שלוש מכוניות והסתובבו כ 5 שעות בית בתי הילדים עם צלם מקצועי ועם הסיעות. הצוות כבד את כל 33 התלמידים והעניקו להם שי צנוע, הצטלמו שוחחו וכך נוצרה חוויה מעולם אחר.

בבי"ס ממ"ד אבן שוהם חגגו בטקס מרשים רק ללא הורים ובריחוק חברתי, כאשר נושא ההצגה היה סביב הריחוק החברתי. בתום האירוע הבנים קבלו תשורה מהנהגת הורים ותנ"ך תרומת מש"פ פרץ. הארוע תועד בווידאו ובתמונות שהועתקו לדיסקון קי למזכרת. הבנות חגגו באירוע דומה ונהנו משי צנוע וספרי תנך.

חנה זינו מפקחת כוללת חמ"ד מסרה: "בסיומה של שנת הלימודים תש"ף שנה מאתגרת מאוד שבה התמודדנו עם משבר הקורונה, משבר שלא הכרנו כמותו. ברצוני להודות לכם מקרב לב מנהלי בתי הספר ממ"ד ולצוות החינוכי על עשייה חינוכית מיטבית הן בתחום הערכי חברתי לערכים ומצוינות לימודים. רוצה להודות על המנהיגות והיכולת לפעול ולקבל החלטות במציאות משתנה וחוסר ודאות, ההשקעה הרבה ,מסירות ואחריות, היוזמות הרבות היצירתיות וחשיבה פורצת דרך.

הן בלמידה מרחוק , כנסי תלמידים והורים בזום, מסיבות סידור ומסיבות סיום ועוד.

תודה מיוחדת להנהגת ההורים על השותפות וההתגייסות הרבה לקידום בתי החינוך. לראש העיר מר רונן מרלי למנכל אלי אלבז ומנהל מחלקת חינוך אילן וקנין תודה על השותפות והצעידה יד ביד לקידום החינוך..

בביה"ס ויצמן, כל כתה ערכה טקס רשמי בנפרד כאשר התלמידים לבשו חולצות מיוחדות וכתרים לראשם בנוכחות מחנכות ביה"ס וקבלו שי מביה"ס והנהגת הורים עם ספר מחזור מושקע. אחר כך היה יום רצוף פעילויות באופן כיתתי אחד מהפעילויות הייתה מיוחדת כאשר הוצג בה היכן אנו נהיה בעוד 20 שנה . קליפ שכבתי ומצגת זיכרונות ילדות של כל כתה.

בביה"ס בגין גם כל כתה חגגה בקפסולה שלה עם מחנכת ונציגות של שני הורים בלבד שקבלו אישור מיוחד. הילדים קבלו את חולצת המחזור, הנהגת הורים הכינה שי מיוחד למחנכות בסירטון שש שנתי על הפעילות הנהדרת שהתקיימה מכתה א ועד ו. כל ילד הכין סרטון אישי עצמי והמורות הכינו לכל ילד הפתעה אישית לפי אופיו של הילד. בתום כל האירוע הזה הצטלמו כל כתה לתמונה כיתתית וצילום מגנטים. לאחר כל אילו יצאו לחצר בית הספר והאוויר הפתוח בריחוק ושמירה על הכללים וההנחיות השתחררו ורקדו עם אביזרים זוהרים ונהנו למרות המגבלות הקיימות.

ביה"ס גולדה שהוא אחד מבתי הספר הגדולים ויש בו 5 כיתות וכולל כתה מקדמת ערכו את החגיגה כל אחד באולם כאשר כל כתה עשתה קליפ וכל כיתה ערכה טקס כמו בכל שנה ללא הורים רק יו"ר ועד ההורים הוזמנה לחלוקת השי. כל כתה הזמינה את המורות שלמדו אותן מא' ועד ו' חולקו שקיות עם תמונת המחזור, ספר מחזור, קליפ כיתתי. במהלך השבוע עשו פעילויות מיוחדות. זו הייתה שנה מאתגרת אך הניבה יצירתיות.

בבית הספר אוסשקין בחרו לחגוג בצורה שונה כאשר הזמינו חדרי בריחה בנושא מנהיגות. ולסיום כשאר בתי הספר כל כתה בנפרד באולם הספורט קבלה את השי מהנהגת הורים ומבית הספר קבלו חולצה, ספר מחזור, יו"ר חיאת יוסף הנהגת הורים אשר נבצר ממנה להגיע בגלל הריחוק החברתי הקליטה את עצמה עבר הילדים . הועלתה מצגת שכבתית לפני כל הילדים. כמו כן בשאר בתי הספר רמז,אילנות,אביר יעקב ואחרים חגגו בטקסים לכל כיתה בנפרד בריחוק ושמירה על ההנחיות.

אילן וקנין, ראש מינהל חינוך וקהילה בעיריית נהריה: "תלמידי והורי שכבות ו' היקרים, ימים מורכבים עוברים על כולנו. בימים כתיקונם הייתי מגיע אישית ביחד עם ראש העיר לברך אתכם על סיום לימודיכם אך לצערי הקורונה שינתה לכולנו את התוכניות. אני פונה אליכם ומאחל לכם סיום מוצלח של תקופה שלא תשכחו לעולם. אני משוכנע כי ספגתם ערכים ודעת ובוודאי שרכשתם חברים רבים. בהצלחה בחטיבת הביניים. אני מודה מקרב לב לצוותים, למנהלות ולהנהגות ההורים של ביה"ס.

דוברת המחוז שרון אביטל, באיגרת מד"ר אורנה שמחון מנהלת המחוז : "בוגרים יקרים היום אתם מסיימים את בית הספר היסודי.עברתם שלל חוויות, עליות ומורדות.גדלתם, בגרתם ועוד תגיעו לגדולות. השנה האחרונה הייתה מאתגרת במיוחד השתדלנו מאוד שלא תרגישו לבד. השקענו מאמץ כדי להסתגל למצב החדש, לספק לכם כלים ולצמצם פערים עבדנו קשה כפליים כדי שתגיעו מוכנים לחטיבת הביניים מאחלת לכם מכאן ברכת דרך צלחה, מעבר מהיר וקל ובעיקר... זכרו! אנחנו תמיד כאן בשבילכם".

ביס גולדה  באדיבות ביס גולדה

ביס גולדה באדיבותביס גולדה

ביס גולדה בריחוק חברתי באדיבות ביס גולדה

רמבם צלם אלי כהן 

רמבם צלם אלי כהן