כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

עומר נצר מנהריה גאווה מקומית

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 07.04.19 , 12:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כשמאזינים לעומר נצר, אחד המוזיקאים המבטיחים כיום במוזיקה האינדית העולמית, קשה לנחש שמדובר בילד טוב נהריה. נצר, בן 25, כבר הספיק להופיע בפסטיבלים הגדולים בעולם, עם אומנים מובילים, ביניהם: לנה דל ריי, ג'יימס בלאנט ועוד, אבל בשורה התחתונה, הוא גר כאן, בנהריה, מתוך בחירה ואמונה, שזה מה שמשאיר אותו עם הרגליים על הקרקע. "לגור בנהריה זו בחירה מקצועית, בחירה רגשית. כאן גדלתי, וכאן חייתי לפני כל הדברים שראיתי וחוויתי. לגור בתל אביב כשאתה מתפרסם משנה אותך ואני לא במקום הזה. בנהריה יש אנשים פשוטים וטובים, לא משנה מה הם עושים. נהריה משאירה אותי איש פשוט וצנוע וזה מתבטא בשירים. אני לגמרי כאן מתוך אהבה אמיתית לאומנות."

עבור נצר, הכל התחיל בבית. עם אמא ואבא שהאמינו בו מהרגע הראשון, בטח כשאבא שלך, אבי נצר, נדבק חיידק המוזיקה, והוא מנהל שנים את "פיקולו", חנות המוזיקה המיתולוגית בעיר. "הכל התחיל מההורים, אבל לא חשבתי שאני רוצה להיות מוזיקאי, עד שהתחלתי לכתוב ולהשפיע ולרגש אנשים. אני בן אדם של בחירות, ואם אני בוחר במשהו אני בוחר בו ב-100 אחוז. המוזיקה עבורי היא פשוט גורל. לא משנה מה ניסיתי לעשות אחרת, תמיד המוזיקה חזרה."

בגיל 13 הוא גילה את הגיטרה, ולמד את רזי הנגינה בעצמו, שזרמה בו כמו מים. "מאז" הוא אומר "הרצון ללמוד כל הזמן קיים. אני כל היום מחפש מוזיקה. זה מאוד מסקרן אותי ואני רוצה ללמוד אותה כל הזמן מחדש. התחלתי כי רציתי לעשות שינוי. אין אומנות בישראל. העדר מחפש את הדמויות ולא את האומנות עצמה. ויש לא מעט קהל שכן רוצה ואני שם בשבילם."

בארץ הפריצה התחילה בגלגל"צ. הפריצה בחו"ל דווקא דרך המוזיקה בדיגיטל. הוא עבד קשה כדי שישמעו אותו, וכשפנו אליו גורמים מחו"ל הוא עשה הכל כדי שזה יצליח "אם יש לך אמביציה הכל פתוח. גרמתי לזה שלא יוכלו להתעלם ממני, וזה עבד. קיבלתי מתנה ואני רוצה להעביר אותה לאנשים אחרים."

זה הצליח כלכך שהופיע בשגרירויות בכל העולם, ואפילו קיבל מדליית זהב ממשרד החוץ אחרי שהציג את ישראל בליטה והסביר על ישראל בשידורי הטלויזיה שלהם. אך הוא נשאר צנוע ואומר "השמיים הם הגבול מבחינתי. עד עכשיו היתה רק נגיעה קטנה של הצלחה."

ספורט כדרך הזוהר

בכל בוקר הוא יוצא לרוץ 10-15 ק"מ, אח"כ הוא מתרוצץ בין לאולפן, ובערב יוצא שוב לרוץ ולנקות את הראש. את עולם הזוהר, הוא מש לא אוהב. הוא אפילו פיתח שיטה "סלבית" חדשה: חיבור לעולם הספורט כדרך חיים של אומן. "אני מחובר לעולם הספורט, ודאגתי לפתח דרך משלי. חשוב לי שאנשים יראו את עולם המוזיקה דרך הספורט ויקשרו אותו למקום של הישגים. כי ככה זה בדיוק גם במוזיקה. צריך לעבוד קשה כדי לשמור על המקום שלך ועל האותנטיות."

מי שהשפיע עליו בשנים האחרונות הוא הזמר ג'ון מייאר "הייתי בהופעה שלו והוא ממש אישיות, האזנתי גם לקלפטון ולבי בי קינג והמוזיקה שלי בהחלט הושפעה מהם."

בימים אלה הוא עובד על אלבום חדש, ומגיע להופיע בפני הקהל הביתי בפאב ה"פרה" בשבי ציון, ב 11.04. על ההופעה הוא מספר בהתרגשות "אני מאוד אוהב להופיע מול הקהל הביתי, אני נהנה מאוד ומחכה לזה."

לרכישת כרטיסים למופע