כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

עיצוב חדרי ילדים - מה הסגנון שלכם?

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 24.10.21 , 13:49ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

חדרי ילדים בכל העולם נראים כמעט תמיד אותו דבר משום שילדים יתלהבו בדרך כלל מהדברים הפשוטים שמרכיבים את עולמם – ספרים, תמונות, גיבורי ילדות מסרטים ואנימציה, משחקים וצעצועים ועוד. ילדים אוהבים להחליט איך ייראה החדר שלהם אם רק מרשים להם לומר זאת. כמובן שבכל הקשור לסדר וניקיון אסור להתפשר כי אחרת שום דבר לא יימצא, אבל בכל מה שאפשר להרשות להם יד חופשית זה יהיה נהדר לכולם. הם ירגישו שהחדר שלהם הוא באמת שלהם גם כאשר יש בכל זאת אילוצים מחייבים אחרים. להלן כמה טיפים לעיצוב חדרי ילדים שעובדים לכולם.

עיצוב נכון מתחיל בסגנון

אם שאלתם את עצמכם איך לעצב נכון חדר ילדים התחילו בסגנון. לכל בית יש סגנון עיצוב שגם חדר הילדים משתלב בו. השאלה היא האם הילדים רצים סגנון שממש לא אותו טעם של ההורים ועד כמה אתם מוכנים ללכת אתם. יש רהיטים כמו מיטת ילדים וארון שבהם אפשר ללכת עם הילדים ולבחור להם את הדגמים המיוחדים שמוכרים כבר שנים, כמו מיטת מטוס או מיטת מכונית. אם אתם יודעים שזה סגנון שלא יתעייפו ממנו כדאי לזרום עם הילדים בהנחה שהתקציב מתאים לכם. זאת פשרה לטובת הילדים שעובדת טוב, במיוחד כשלא החלטתם על סגנון.

איך לבחור את הסגנון המועדף עליכם?

אם אתם לא בעניין של מיטות ילדים ייחודיות שמעוצבות כמתקנים כאלה, אתם יכולים לבחור בהתאם לשאר העיצוב של הבית שיכול להיות קלאסי, רגוע, תוסס יותר, כפרי או הייטקי ואורבני, צבעוני מאוד או יותר מונוכרומטי. הסגנון שלכם בכל הבית הוא זה שקובע גם את הסגנון שבו תעצבו את חדר הילדים. אתם יכולים להמשיך את הסגנון העיצובי של הבית לתוך חדר הילדים, במיוחד כאשר הוא הולם גם את האישיות והאופי של הילדים. סביר להניח שאורח החיים שלכם תומך ומשתלב בסגנון העיצוב שאתם בוחרים ולכן אפשר לעשות אותו דבר גם בחדר ילדים.

לאחר בחירת הסגנון, מה השלבים הבאים?

מרגע שהחלטתם מהו הסגנון לא נותר אלא להתאים את הפריטים לכך. אם מדובר בסגנון טבעי יותר הרי שהמיטות והספריות יהיו מעץ ובעיצוב שנראה כפרי וטבעי, אם מדובר בסגנון אלגנטי יותר בחרו בריהוט ובאבזור ששומר על האווירה הזאת. הילדים שלכם בוודאי יאהבו לראות רעיונות עיצוב מיוחדים שמתאימים לכך, כמו פריטים ייחודיים ועיצוביים כמו פופים או ספריות שבנויות מחומרי מחזור או חומרים טבעיים. היום נהוג לחפש יחד ולשאול את הילדים אז רצוי להקשיב להם משום שיש להם גם רעיונות טובים. אם הם מבקשים דברים שראו אצל חברים שלהם בדקו וודאו שמדובר בפריטים שלא יימאסו עליהם מהר יחסית ולכן קחו את הזמן. אולי הם ישכחו מהם די מהר.

מהו עולם הילדים שלכם?

הטיפ הטוב ביותר לבחירת סגנון ועיצוב לחדר הילדים הוא להכיר טוב את עולם הילדים שלכם ומה הם אוהבים. אתם עשויים לגלות שהם ישמחו לחיות בחדר של פיות או גיבורי על, או שמעניינים אותם בעלי חיים או מטוסים או מכוניות וכל העיצוב יקבל מכך השראה. זה גם יפטור אתכם מטרחה רבה כי אם רק ירשו להם ילדים ימלאו עצמם את החדר בכל מה שהם אוהבים, מלבד הריהוט הבסיסי שהוא התפקיד שלכם.