כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

עיצוב משרד ביתי במספר צעדים פשוטים

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 18.04.24 , 14:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעידן התעסוקתי המשתנה של עבודה מרחוק או היברידית, רבים מהעובדים מחפשים ליצור סביבת עבודה ביתית נעימה ומתאימה לצרכיהם.
הפרדה בין הסחות הדעת והרעשים של הסביבה הביתית לבין פינת העבודה היא מטרה מרכזית, המאפשרת יצירת אווירה מעוררת ומעודדת פרודקטיביות.

אך אין צורך לפצוח בשיפוץ גדול או יקר של המרחב הביתי. די בתכנון נכון של החלל, הצטיידות בריהוט נוח ובאביזרים משלימים המייצרים את האווירה המבוקשת. זוהי הדרך להפוך את פינת העבודה הביתית למקום שתאהבו לבלות בו מדי יום, ולשפר את היעילות והשביעות הרצון התעסוקתית.

תהליך עיצוב משרד ביתי אידיאלי כולל מספר שלבים: בחירת מיקום מתאים בבית, ארגון השטח והצבת ריהוט נוח, הצטיידות באביזרים נדרשים כמו תאורה, ציוד טכנולוגי וביצוע נגיעות אישיות להשגת האווירה המבוקשת.

בבחירת המיקום לפינת העבודה הביתית, הקפידו לתת את הדעת על מספר שיקולים חשובים:

ראשית, רצוי לתחום את החלל המוקצה למשרד הביתי בצורה מובחנת מהשטחים המשמשים למגורים. הפרדה זו תאפשר ליצור סביבה תומכת ריכוז ופרודקטיביות, ולהימנע מהסחות דעת הנובעות מפעילויות אחרות בבית.

לכן, השתדלו לבחור מיקום רחוק ככל האפשר מהאזורים הציבוריים של הדירה, כגון סלון או מטבח. אידיאלית, תוכלו לייעד לכך פינה שקטה ורחוקה, אולי אף חדר נפרד או מקום מוסתר מאחורי מחיצה קבועה או ניידת. אזור כזה יספק לכם את האווירה הרצויה של שקט ופרטיות, המעודדת התרכזות והפקת התוצרים הטובים ביותר.

שנית, בכל הנוגע לבחירת המיקום, חשוב לארגן את השטח המוקצה בצורה מסודרת ויעילה. הקפידו על הצבת הריהוט והאביזרים באופן שיאפשר גישה נוחה, זרימת עבודה רצופה, והפחתת הסחות דעת.

עובדים בסגנון הנכון
בשלב הבא מוזמנים לגבש סגנון למשרד הביתי לפי הסטייל השולט במרחב הביתי או בצורה מנוגדת לו.
ניתן לבחור בין מראה מינימליסטי בניחוח מודרני על טהרת פריטים בקווים לינאריים, חומרי גלם מתכתיים בשילובי זכוכית או מראה כפרי חם על טהרת העץ, גווני אדמה או ליצור קומבינציה אקלקטית בין מגוון סגנונות תחת קורת גג אחת.
כדאי לדעת שגוונים בהירים פותחים את המרחב ומאירים את החדר ומייצרים אשליה של גודל ואווריריות גם בחדרים צרים, צפופים וחשוכים ותורמים לאווירה של רוגע.

אל תתפשרו על רכישתם של רהיטים נוחים כולל שולחן כתיבה רחב דיו שיתאים לצרכים ולציוד אך זכרו את הנושא של קנה מידה ופרופורציה, כדי שהשולחן הנבחר לא יחסום את המרחב. בחרו שולחן בגובה המועדף כמו גם רכשו כיסא ארגונומי שאפשר לכוונן לצורך תמיכה מקסימלית בגב ובצוואר. כדאי לבחון את ההתאמה בין הכיסא לשולחן.
מומלץ לשלב גם פתרונות ואמצעי אחסון כמו יחידות מדפים מודולאריות, שידות רצפתיות, קונסולות – זאת על מנת לפנות את השטח ולארגן מקום ייעודי לכל מכשירי הכתיבה או הפריטים שתרצו להציב בהישג ידכם.

פרודקטיביות באור אחר

לתאורה תפקיד משמעותי בהארה של פינת העבודה הביתית כאשר חשוב לבסס שלושה רבדים של תאורה יעילה: שכבה ראשונה רחבת היקף עילית וסביבתית בדמות גוף תאורה מרכזי ולצדה תאורה תכליתית משימתית מכוונת מטרה בדמות מנורת שולחן שניתן גם להגמיש ולכוונן לפי הצורך לאזור ייעודי ותאורת מבטא לצרכי הדגשה.
תוכלו להוסיף צמחים שמטהרים את האוויר וגם יכולים להעלות את מצב הרוח וכן להלביש את החלל בפריטי הלבשת הבית כמו שטיח שמוסיף נגיעה של חמימות ומסייע בהגדרת ותיחום המרחב וכן לוח מודעות להצמדת עדכונים, ציטוטים מעוררי השראה ותזכורת על משימות. כמו כן, עמדת טעינה למכשירי אלקטרוניקה ויצירות אמנות שמפיחות חיים.

קרדיט-Photo by Windows on Unsplash