כותרת
> C;
1/1
ספורט

עירוני נהריה בחצי גמר גביע המדינה

נהריה ספורטפורסם: 24.11.19 , 14:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הישג גדול לעירוני נהריה ולמאמן שלה דני פרנקו.

אמש, (מוצאי שבת) גברה עירוני נהריה במסגרת רבע גמר גביע המדינה על קבוצת הפועל חולון במשחק חוץ ונהריה מעפילה למעמד חצי גמר גביע המדינה שיתקיים בחודש פברואר בהיכל "מנורה מבטחים" תל אביב.

לפני תחילת העונה, עירוני נהריה ערכה את מסיבת העיתונים שלה לעונת 19-20 והצהירו במועדון שהם רוצים לחזור לקדמת הבמה של הכדורסל הישראלי.

אחרי הניצחון הגדול שהשיגו אתמול הסגולים של נהריה אפשר להגיד שאפו גדול לכל העוסקים במלאכה מיושב ראש הקבוצה, ניסים אלפסי ועד אחרון העובדים במועדון הכדורסל של עירוני נהריה.

פתיחת המשחק לא הייתה גדולה מבחינת סיקור הנקודות עבור שתי הקבוצות, לקראת סיום הרבע נהריה נכנסה לקצב, בעזרת המשחק שלה ובעזרת ריצת 15:2 ירדו החניכים של דני פרנקו ביתרון בתוצאה 20:15 מסל על הבאזר של טוני גפני.

עם פתיחת הרבע השני נהריה פשוט התקשתה לקלוע סלים והסל הראשון של נהריה ברבע היה לאחר 5 דקות של משחק בתוך הרבע, המשחק המשיך להיות שקול ופיזי כיאה למשחק גביע טיפוס אבל לקראת סיום הרבע נהריה פתחה מבערים ובתום המחצית הראשונה הסגולים של דני פרנקו ירדו ביתרון בתום המחצית הראשונה בתוצאה 40:28.

עם פתיחת הרבע ה-3 נהריה המשיכה במשחקה היעיל ובשקט בשקט אחרי 2 דקות של משחק נהריה הוליכה כבר 19 הפרש מחולון 49:30, חולון ניסתה לעשות איכשהו קולות של קאמבק במשחק אך הסגולים מנהריה לא נתנו לזה לקרות ובסיום הרבע נהריה יורדת בטוח בתוצאה 70:48 מוחץ.

הרבע האחרון היה גארבג' טיים גדול, נהריה ניצלה כל רגע להנות על הפרקט שגם שחקני הספסל, תומר כהן ונועם אקריש קולעים סלים בדרך לניצחון הגדול של נהריה שמקנה לה מקום במעמד חצי גמר גביע המדינה.

קלעו לנהריה במשחק: ווטרס 18, מקניל 17, גפני 16, שגב 11, קולשוב 7, אדריאן וניב משגב 6 נקודות כל אחד, ווריק 5, אקריש 3, תומר כהן 1.

מאמן נהריה, דני פרנקו אמר לאחר המשחק: "שאפו גדול לכולם על ההישג.

החבר'ה נתנו תצוגה אדירה של כדורסל במשחק חוץ לא קל, אני שמח בשביל אוהדי עירוני נהריה ובשביל העיר נהריה על ההישג שקבוצת הכדורסל של עירוני נהריה תהיה במעמד חצי גמר גביע המדינה של הכדורסל הישראלי".

איתי שגב אמר גם לאחר המשחק: "שיחקנו היום נהדר.

ההישג הוא של כולם, אני חושב שיש לנו כאן חומר של שחקנים נהדר ואני מקווה שגם בהמשך העונה במשחקי הליגה נגיע להישגים ונשים את עירוני נהריה במפת הכדורסל הישראלי".

ביום רביעי הקרוב ה-27.11 בשעה 19:30 תארח עירוני נהריה למשחק ליגה את קבוצת מכבי חיפה למשחק במסגרת המחזור ה- 7 של הליגה.

בתמונה: קבוצת הכדורסל של עירוני נהריה 

צילום: אתר מנהלת הליגה בכדורסל