כותרת
> C;
1/1
בריאות

עלמא , עולם של משפחות,הבית למשפחות ויחידים בצמתים בחיים.

נהריה בריאותפורסם: 01.11.19 , 10:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אריאל שובל (46) גרושה במקור מקבוץ ברעם, אמא לשני בני טפש עשרה גילאיים 16, 13. למדה תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, פסיכוטרפיה, טיפול משפחתי זוגי, טיפול בפגיעות מיניות. החלום שלי תמיד היה להקים בית חם שיתן מענה לכל דורש תחת קורת גג אחת ולא יצטרך לרוץ ממקום למקום. לפני שלוש שנים הוקם המרכז שנקרא "חיבורים" היום המרכז התרחב ושינה שמו ל'עלמא' פירושו עולם של משפחות.

עברתי לנהל את היחידה ההיתפתחותית במרכז הגיל הרך שלומי במקביל עבדה במרז 'כרם' טיפול בילדים שחוו פגיעות מיניות הייתי חלק מצוות, ובמקביל הקמתי קלינקה פרטית בבית בכפר וורדים ובאותה העת גם עבדתי בקלינקה פרטית בנהריה. ביחד עם כל אילו המשכתי ללמוד ונתתי במקביל טיפולים במרכז מעגלים בנהריה.

איך הגעת לרעיון הזה? וכיצד הגשמת את החלום?

בעברי עבדתי בכפר נירים שבבוסתן הגליל,עברנו תהליכים ניפלאים עם הנערים אך בסופו של יום כאשר חזרו למשפחותהם, ראיתי שאין שינוי, או שמה שראיתי זה את הבעיתיות בחזרה למשפחות ואת הפערים שנוצרו, ועד כמה זה הפריע להשתלב בבית. ואז למעשה נרקם החלום.

אך האמת באותה העת לא היה זמן כל כך לחשוב עקב מלחמת לבנון השנייה (2006) נבחרתי לנהל את המרכז איזורי במעלה יוסף שנתן מענה למשפחות שכולות פגועות חרדה , פצועות רגשית שנפתח ע"י אירגון הג'וינט לתמיכה במשפחות הגליל ונתן מענה למשך שנתיים עד שכספי הג'וינט הופנו ליעדים אחרים. בסמוך לגירושים שלי ב2016 היה לי חלום לפתוח מרכז בו כול המשפחות יקבלו מענה תחת קורת גג אחת ,לפתוח מקום משלי שיתן מענה לתושבי נהריה והגליל המערבי ויטיב עם המשפחות. אחת הסיבות שנתנו לי את האמביציה והמוטבציה לפתוח מקום שכזה עקב שאני עם ילדי שמאובחנים עם לקויות למידה ורצתי איתם ממקום למקום. היו לי את הכלים להביא ולהבין את הצרכים של המשפחות. להקים מקום בעל משמעות שיעביר את הידע והכלים שרכשתי במשך השנים שיעזרו למשפחות אחרות. להביא להם בית שנותן מענה לכל הצרכים תחת קורת גג אחת.

אריאל שובל בעלת המרכז אומרת:"המרכז הוא הילד השלישי שלי, הבייבי שלי, מכון יפייפה הממוקם בלב העיר נהריה, מכיל בתוכו 15 מטפלים בילדים, נוער הורים ומשפחות במגוון תחומים ומעל להכל הוא בית. בית למשפחות באשר הן הנמצאות בצמתי חיים שונים- הורות, גירושין, יציאה מהארון, פגיעות מיניות, התלבטויות "רגילות" של יום יום, קשיי למידה של הילדים, שאלות של החיים וכל מה שקשור בהורים, ילדים ומה שבינהם.כאן בבית החם והמקסים הזה יום יום צומחות משפחות מאושרות. משפחות שיחד איתנו צולחות אתגרים גדולים וקטנים. "המרכז נותן טיפול זוגי ומשפחתי, פסיכוטרפיה מגיל לידה עד גיל הזיקנה, כולל טיפולים דיאדיים , טיפול הורי לילד מהגיל הרך . כאשר העולם של הילד נבנה למעשה דרך הקשר עם ההורה לכן עושים עבודה משותפת.מרחב קליני , מרחב משפחות, איבחונים דידקטיים, יחידה שתומכת בילידם שזוקקים לאימון בגלל בעיות בקשב וריכוז., הדרכת הורים, הכשרה לאנשי מיקצוע. עוסקים בכל נושאי הגירושים. בקונפליקט גבוהה, כולל גישור , קשר ותאום הורי.

חשוב לציין: שיש לנו הסדר עם משרד ביטחון לטיפול במשפחות שכולות או שחוו איזושהי פגיעה בצבא.הסדר עם קופות החולים השונות. עובדים ששה ימים בשבוע. הצוות מונה 15 עובדים מיקצועיים. היום אנו נותנים מענה לכ 159 משפחות ונשמח לתת מענה ויעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות.כל מפגש לילדים נערך כ45 דקות למבוגרים עד 50 דקות.

חדשנות במרכז עלמא- עוד מספר שבועות תפתח קבוצה לאבות צעירים בתחילת הדרך "מעבר לאבהות". תפתח קבוצה ליווי בקבוצה או פרטני בתהליכי פרידה וגירושין.

החזון של אריאל שובל מרכז עלמא : להיות בית חם ומיקצועי ליחידים ומשפחות המקדם אנשים ומשפחות שנמצאים בצמתים של החיים שיכלו להגיע לשלה הבא באופן מוצלח יותר, בטוח יותר ושפוי יותר,ובסופו של דבר להיות משפחה מאושרת יותר.

טלפון 072-3971960