כותרת
> C;
1/1

ערב נעילה של העונה ה-20

נהריה פורסם: 07.12.22 , 09:26ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: המרכז לאומניות הבמה מתנצילום תמונות: המרכז לאומניות הבמה מתנ

חבורת הזמר הנהריינים נועלים את העונה ה-20

החבורה הזו כבר קיימת הרבה זמן, ומזמן הפכה לחלק מנופה של נהריה.

השנה ,זו השנה השנייה שהפכו לחלק מבית היוצר של המרכז לאמנויות הבמה - מתנ״ס נהריה, חבורת הזמר מונה שבעה בנים ואחת עשרה בנות ומנהל מוסיקלי אחד יחיד ומיוחד אייל גלבוע ששומר על העיבודים וחידושם, הם דואגים להזכיר לנו את ארץ ישראל הטובה והיפה.

מתחילת העונה שינו את מבנה הערב . הערב בנוי, ההתכנסות וההופעה עם מנחה אורח ושירה בציבור, כאשר הקהל מוזמן להצטרף בשירה ולרגע העולם נראה יפה יותר, מאוחד יותר, שמח יותר.

ביום ראשון האחרון התכנסו באולם יד לבנים באוסשקין. לערב מחווה מרגש למשורר ולפזמונאי חיים חפר ז״ל, בניהולו המוסיקלי של אייל גלבוע ובהנחייתו של ד״ר מוטי זעירא השנון שכתב את ספור חיייו של חיים חפר " הנני כאן" הסיפורים שמאחורי השירים. השירים שהמורשת והשפה עברית תפסו מקום משנות ה-50 , המילים החדשות, החוצפה הישראלית של אז, והמשמעות שמאחורי המילים. זה היה ערב בלתי נשכח. אמרה אחת הנשים בקהל:" זכינו שיש מי שמשמר את השירים שעליהם גידלנו את ילדינו והם רלוונטים גם היום". משהי אחרת ספרה לי, כולם יודעים את המילים, את יודעת מה חבל שהדור הצעיר לא מגיע להינות מתרבות הלכה למעשה. ב-19 פברואר 23 תפתח העונה עם נועם גילאור שדרן רדיו מעורך שיוביל אותנו לערב משירי יענקל'ה רוטבליט האיש שכתב את שיר לשלום, באה מאהבה,דרכנו ואחרים. ערב רווי בהפתעות להתראות.