כותרת
> C;
1/1

ערב הוקרה חגיגי לידידי נירים

נהריה פורסם: 19.05.22 , 13:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: Ritvo photpgraphyצילום תמונות: Ritvo photography

ערב הוקרה חגיגי לידידי עמותת נירים

ביום שלישי נפגשו מעל 150 שותפים ושותפות של עמותת נירים במלון דן אכדיה הרצליה, לערב חגיגי ומרגש במיוחד, שהתאפשר תודות לתרומתם הנדיבה של עמי ומיכל פדרמן,

עמותת נירים שהוקמה לזכרו של לוחם השייטת רס"ל ניר קריצ'מן, מציינת בימים אלו 19 שנים להיווסדה.

בערב הוקרה מרגש סיכמו מובילי העמותה עוד שנת פעילות מיוחדת וערכית. במהלך ההשבועיים האחרונים התקיים קמפיין גיוס המונים אשר במהלכו גויסו תרומה אדירה בגובה של 2.7 מיליון שקל תודות לנדיבותם של למעלה מ-8,000 תורמים. שתאפשר עבודה עם עוד נערים ונערות שישנו את סיפורי החיים שלהם.

הערב היה מחולק לשלושה חלקים: התכנסות – במהלכה נוצרו מפגשים מחממי לב, שיתוף על הנעשה בנירים בשנה האחרונה ולסיום חולקו תעודות הערכה והוקרה על שותפות ארוכת שנים, נתינה והתנדבות. בחלק האומנותי הופיעו הרכב המוסיקלי של עמותת נירים .

יורם שגיא, יו"ר העמותה פתח ובירך את האורחים והשותפים הרבים. אחריו נורית טל שמיר, מנכ"לית העמותה, הציגה את התכנית האסטרטגית וסיכמה את השנה האחרונה על אתגריה והצלחותיה. מיכה סימבליסטה, מנהל כפר הנוער, שיתף את הנוכחים בשיטה הטיפולית הייחודית הנותנת מענה לנערים ולנערות, והסביר איך היא משפיעה על חייהם של הנערים והנערות ועל חיי אנשי הסגל בכפר מידי יום.

במהלך הערב נחשפו המשתתפים גם לשני סיפורים מרגשים: הראשון, סיפורה של שגית פלד, אמא של שקד, בוגר כפר הנוער, שסיפרה בעיניים דומעות ובהתרגשות על הקשיים שחוו עד הגעתו לנירים ועל השינוי הדרמתי שהוא עשה בחייו.

השני, סיפורו של יונתן בלצ'או, בוגר נירים בתוכנית 'בשכונות', ששיתף את סיפור חייו כנער למשפחה של עולים חדשים מאתיופיה. יונתן סיפר כי בנירים מצא בית ומשפחה תומכת, הדרכה וכיוון חדש לחייו. כיום, אחרי שירות קרבי מלא יונתן עובד בתפקידי מפתח בטחוניים, מתקדם ומצליח. יונתן בלצ'או ממשיך לשמור על קשר רציף עם אנשי הסגל של נירים בשכונות, להתייעץ ולקבל תמיכה והכוונה.

העמותה העניקה שלוש תעודות הוקרה:

שמואל אוסקר אשר תורם ומתנדב כבר 9 שנים, מחובר מאד לנערים ולנערות ומסייע להם בלימודי מתמטיקה. שמואל סיפר על אהבתו לנירים ועל ההתרגשות להגיע בכל שבוע למפגש עם הילדים שעבורו הם כמו נכדים.

OPC Energy תחנת כוח רותם, התחנה הפרטית הראשונה בארץ, אשר נרתמה ללוות את נירים בשכונות בדימונה עם פתיחת הקבוצה ב-2013. החברה שותפה ומלווה את העמותה שנים רבות ברגישות ובמקצועיות.

אלוף במילואים עמי איילון, יו"ר אגודת הידידים של העמותה, אשר נרתם כל השנה, ובמיוחד במהלך קמפיין גיוס ההמונים.

עמותת נירים מפעילה תכנית חינוכית-טיפולית המעניקה מידי שנה למאות בני ובנות נוער בסיכון גבוה הזדמנות נוספת, לעיתים אחרונה, לשנות את סיפור חייהם ולהפוך לבוגרים נורמטיביים בחברה הישראלית.