כותרת
> C;
1/1
התפתחות אישית

עתיד ילדיך בידיך- כנס צפון

נהריה התפתחות אישיתפורסם: 20.05.19 , 08:09ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עתיד ילדיך בידיך – כנס צפון

33% מהילדים עם צרכים מיוחדים בפריפריה אינם מקבלים שירותים ואינם ממצים זכויותיהם.

בחודש הבא (11.6) יתקיים בחיפה כנס מיוחד להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, שבו יוצגו גישות ותפיסות חדשות ואופרטיביות בתחומי החקיקה, קידום המודעות, המשפט והרפואה, אשר יכולים לקדם ולסייע ברווחת חייהם של ילדים עם צרכים מיוחדים. נלחמים על הילדים - כל הפרטים:

93% מהילדים עם צרכים מיוחדים הגרים במרכז הארץ מקבלים שירותים, לעומת 67% מהילדים שאינם מתגוררים במרכז, כך עלה במחקר מקיף שערך המשרד לפיתוח הפריפריה הגליל והנגב בחודש יוני אשתקד.

משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדות עם מציאות מורכבת וסבוכה, יותר ממשפחות אחרות.

בנוסף לשגרה הטכנית-פיזית, שכוללת בין היתר ניהול מערך הסעות של הילד לרופאים ולטיפולים, רכישת תרופות יקרות, שיעורי עזר וחוגים מיוחדים, מתווסף גם אלמנט נפשי-מנטלי שמונח בדרך כלל על כתפי ההורים.

ואם לא די בכך, אז גם הדרך אל משרדי הממשלה, רשויות ומוסדות שונים בישראל רצופה במהמורות, כך שהורים רבים חווים קשיים ביורוקרטיים מתישים, אשר אינם משפרים את התמודדותם.

אולם, יוליה בן-משה, מנכ"לית עמותת "קול הזכויות" אומרת כי "מכל הקשיים והאתגרים, אפשר לצמוח, להפיק את המקסימום ואסור להתייאש.

ההתמודדות של משפחה לילד עם צרכים מיוחדים אינה קלה, אבל יש לא מעט כלים ומסרים שחשוב שהורים ידעו וינסו ליישם כדי להקל את חיי ילדיהם".

בן-משה, אמא לשלושה ילדים (גאיה 16, יהלי 14, לביא 11) מדברת מניסיונה האישי ומבקשת לחזק, לעודד, להרים ולהעצים כל הורה לילד עם צרכים מיוחדים.

לביא, בנה הקטן, נולד עם מחלה גנטית ("קנוואן", מחלה ניוונית של המח) ובעשור האחרון היא נאבקת ונלחמת עבור כל ילד ומשפחה שפונים לעזרתה.

ב-11.6.2019 יתקיים בצפון כנס מיוחד - "עתיד ילדך בידיך" –אותו יזמה עמותת קול הזכויות שבן-משה עומדת בראשה.

בכנס ירצו, בין היתר, אילנית יורמן, ד"ר אודי פרישמן ועו"ד דוד פייל אשר יציגו תפיסות חדשות וכלים אופרטיביים ומעצימים בתחומים שונים, אשר יכולים לסייע ולקדם את רווחתם של ילדים עם צרכים מיוחדים.

לכנס מוזמנים הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מכל אזור הצפון.

ההשתתפות בכנס ללא עלות, אך מותנית ברישום מראש (מספר המקומות מוגבל).

שלישי, 11.6.19, 16:30-21:30 מלון גולדן קראון חיפה, רח' יפו 115 (במרחק הליכה מתחנת הרכבת חיפה- מרכז השמונה) לפרטים והרשמה: 03-3722852

להלן רשימת המומחים ונושאי ההרצאות:

  • אילנית יורמן (מנטורית ומרצה) - סודות האושר על רגל אחת.
  • ד"ר אודי פרישמן (מומחה בביטוחי סיעוד ובריאות) -"לנצח את הביטוח הסיעודי – האם אפשרי?".
  • עו"ד דוד פייל (בעל ניסיון של 20 שנה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, נזיקין וביטוח) -"רשלנות רפואית – כל מה שהורים צריכים לדעת".
  • יוסי יהושע (חב' אורגל) – חשיבות ביטוחי חיים ובריאות
  • עו"ד רויטל לן כהן (קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים) - "אז מה השתנה? חוק החינוך המיוחד החדש, תקנות הנגישות, הסעות".
  • עדדי גולדשמיט (ילד עם דושן וכוכב "גוט טלנט ישראל") – ממשיכים לצחוק למרות הכל – מופע סטנדאפ.
  • יוליה בן-משה (מנכ"לית עמותת קול הזכויות) – תספר את סיפורה האישי, מטרות העמותה והכנס.

בתמונה: יוליה בן משה ובנה- לביא

צילום: אלבום משפחתי

בתמונה: יוליה בן משה 

צילום: רן כליף