כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

פריטי עיצוב לשדרוג חדר השינה

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 26.03.24 , 10:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

חדר השינה נחשב לממלכת המרגוע של סביבת המגורים והמקום להיטען או להקיץ רעננים לקראת יום חדש.
תכנון ועיצוב חדר השינה לוקח בחשבון את פלטת הגוונים המבוקשת, חומרי גלם, פתרונות אחסון, קומפוזיציה בין הפריטים השונים והאלמנטים העיצוביים - זאת על מנת לייצר חדר חלומי שיסב לכם הנאה רבה.
לפניכם סקירה של פריטי עיצוב שתורמים בנוכחותם לכל חדר שינה וכיצד לבחור אותם, להציב ולסגנן להשגת המראה המבוקש:

מלך החלל
ארון הוא פריט שפשוט אי אפשר בלעדיו בחדר והוא פתרון האחסון המרכזי כאשר היום אפשר למצוא מגוון ארונות בעלי קווים נקיים שמתאימים למרחב אסתטי עם דלתות הזזה שדורשות פחות מקום פנוי בהשוואה לדלתות ציר.
כדאי לבחור ארון בעל מבנה מודולארי לארגון כולל אביזרים מתכווננים או מידוף מתקפל וכן בעלי חזיתות בצביון מינימליסטי ואפשר להתקין עליו גם מראה שתשרת אתכם בעת תהליך הלבוש.

להאיר מכל הכיוונים
פריטי תאורה בעלי תפקיד מהותי ביצירת אווירה כאשר כדאי תמיד לבסס תאורה על בסיס שלוש שכבות. להתחיל בתאורה עילית המאירה בצורה רוחבית מקיפה ככל שניתן בדמות תליוני תקרה מסוגננים או פסי תאורה או גופים צמודים לחללים קטנים יחסית.
לאחר מכן, יש לדאוג לתאורה ממוקדת ותכליתית מכוונת לאזור ספציפי בדמות פמוטים או מנורות שולחן ולסיום, תאורת מבטא שנועדה לצרכי הדגשה של יצירות אמנות, מראה, פריטים דקורטיביים בחדר.
כדאי להצטייד מבעוד מועד במתגי דימר על מנת שתוכלו להתאים את עוצמת האור בהתאם לאור הטבעי, למצב הרוח ולפעילות. שימו לב שטכנולוגיה מסוג LED יכולה לצמצם בהוצאות החשמל בשל היעילות האנרגטית הגבוהה וכן מציעה יתרונות כמו תוחלת חיים ארוכה של נורות, פיזור אור נעים וידידותי מסביב.

השידה – חברה נאמנה
שידה ליד המיטה מהווה אובייקט חשוב מאוד לנוחות ובעלת נוכחות עיצובית. שידות לילה מגיעות ממגוון חומרים מעץ ומתחת ואפשר לבחור את הסגנון כך שישלים בחומר, בצבע ובקווי המתאר את המסגרת של המיטה ואת העיצוב הכללי. שידות לילה מינימליסטיות יתאימו מאוד להפחתת עומס וויזואלי בחדר.
כדאי להתייחס בבחירת שידה ליד המיטה לקנה המידה של הפריט ביחס לחלל כדי שתהיה פרופורציונלית לגודל המיטה ואפשר לבחור גם שידה בגימור כפרי או עכשווי בהתאם לקו הסגנוני של החדר. אפשר לחסוך ולפנות מקום באמצעות שידות צד תלויות עם מדף כאשר הצורניות רב גונית – עגולה אשר "שוברת" את קווי מתאר הישרים של החלל או מלבנית שממשיכה את הפינה.
אם מדובר בשידת צד רצפתית התייחסו לגובה של הפריט על מנת לאפשר גישה נוחה על אחת כמה וכמה אם השידה נועדה לאחסון של פריטים שתרצו לשמור בהישג יד.

מדפים מרחפים וכורסאות נוחות
רבים מאכלסים את החדר בפינת הסבה בדמות כורסה המספקת נוחות וגם מציעה תחושה נעימה לישיבה לצורך קריאה, צפייה בטלוויזיה, הנעלה. כאשר אפשר למצור כורסאות מסוגננות מקטיפה בנופך יוקרתי או מבדי פשתן המחוברים לטבע. אפשר למצוא כורסאות עם אחסון מובנה לחיסכון בשטח ובסיס מסתובב להכוונה מותאמת.

כדי לנצל היטב את המרחב על אחת כמה וכמה נישות או פינות, אפשר להוסיף מדפים צפים להצגת פריטים דקורטיביים, ספרים, גופי תאורה שתורמים לתחושת האווריריות בחדר וכן מפנים את השטח. ישנם מדפי מתכת בלוק תעשייתי הייטקי לצד מדפי עץ להשלמת האסתטיקה הנורדית בחלל. ישנן גם מערכות מודולאריות של מדפים כך שאפשר להתאימה לצרכי האחסון המשתנים וכן לקבע על הקיר בקומפוזיציה משתנה או בתצוגה אומנותית.

זכרו את כוחו של הטקסטיל – שטיח שתוחם את המרחב ופרוש למרגלות המיטה, ווילונות שמוסיפים נופך רומנטי, כיסויי מיטה שתורמים ליופי הכללי וכריות נוי לנגיעה של חמימות ורכות.

קרדיט-Photo by shche_ team on Unsplash