כותרת
> C;
1/1
חדשות

פרסום ראשון: עיריית נהריה מבטלת קבלת קהל ופיצול שעות לעובדים

נהריה חדשותפורסם: 28.05.19 , 15:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בהסתדרות העובדים במרחב גליל מערבי זועמים: "לא יידעו אותנו. נתנגד בכל האמצעים שעומדים לרשותנו נגד פגיעה בעובדים"

התייעלות או קיצוצים? החל מיום ראשון (2.6) לא תתקיים יותר קבלת קהל אחרי הצהריים בימי ראשון בעיריית נהריה, כך נודע לעובדי עיריית נהריה שקיבלו מכתב לפני יומיים החתום על ידי מנכ"ל העירייה אלי אלבז. קיצוץ בשעות קבלת קהל עלול לפגוע בגמול הפיצול שהעובדים מקבלים בשיעור של 4.5 אחוז. ההחלטה נעשתה ללא ידיעת הסתדרות העובדים, יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי; אשר שמואלי ומנהל האיגוד המקצועי; אודי חגי, למרות שבמכתב לעובדים מצוין כי הקיצוץ בגמול הוא בהסכמת ועד העובדים. לעומת זאת העובדים שייפגעו מהקיצוץ כלל לא מרוצים מההחלטה.

החלטתה של עיריית נהריה, במידה ותצא לפועל תוביל לקיצוץ של מאות שקלים בחודש משכר היסוד של העובדים ויש לכך השפעות גם על קרן הפנסיה וקרן השתלמות במסגרת ההסכם הקיבוצי, כשהעירייה רוצה במקביל לחסוך "תוספת דמי הפיצול"

ביטול קבלת קהל אחרי הצהריים תשנה את השירות שמקבלים תושבי העיר, בעיקר אוכלוסייה מבוגרת ותושבים שעובדים בשעות היום ויכולים לקבל שירות אחרי הצהריים בלבד. עוד נודע כי ההחלטה תמוהה כי מחלקות הארנונה והמים קורסות מקבלת קהל מידי יום.

בהודעה לעובדים שהוציא אלבז נכתב: "כידוע לכם העירייה נמצאת בתהליך שינוי ארגוני התייעלות ושיפור השירות לתושב. כחלק מהתוכנית למיפוי נמצא כי השירות לתושב דורש שיפור משמעותי הכולל קיצור זמן תגובה לפניות והטעמת מערכת שירות דיגיטלי. אתם העובדים נותרים ללא זמן פנוי לטיפול בתהליכים. לאור כך הוחלט בשיתוף עם ועד העובדים על שינוי בימי קבלת קהל וביטול פיצול לעובדים המועסקים במסגרת זו בבניין העירייה."

פנייה להסתדרות העובדים במרחב גליל מערבי העלתה כי הם כלל לא ידעו על המכתב המדובר. יו"ר המרחב שמואלי הפנה את הפנייה למנהל האיגוד מקצועי אודי חגי, שהיה מופתע מהמכתב שיצא לעובדים.

חגי: "ההסתדרות וועד העובדים תתנגד. עוד היום ייצא מכתב להנהלת העירייה ולא נסכים לפגיעה ברכיב השכר של הגמול פיצול, גם בשכר וגם בפנסיה לגבי העובדים שקיבלו את הגמול במשך שנים רבות. אנחנו נפעל על פי פרק יז' לחוקת העבודה משמע כינוס ועדה פריטטית. במידה ולא נגיע להסכמות מול ההנהלה לגבי פיצוי או שיפוי לעובדים הוותיקים שיקבלו את הגמול פיצוי במשך שנים רבות והינו גם מרכיב פנסיוני".

"מחדל חמור"

מעיריית נהריה נמסר בתגובה:

עיריית נהריה משנה את שעות קבלת הקהל כחלק מהליך התייעלות ושיפור השירות לציבור. חלק ניכר משירותי העירייה ניתנים כיום באמצעות שירותי הדיגיטל ולאור בקשות תושבים, הוחלט להקדים את קבלת הקהל לשעה 08:00.

בנוסף, במהלך הליך בקרה פנימי שביצע מנכ"ל העירייה, התגלה מחדל חמור לפיו בניגוד להנחיות משרד הפנים, שולמו שנים רבות תוספות בגין פיצול שעות העבודה וזאת מכספי משלם המיסים. לאור זאת, פעלה העירייה על מנת לתקן נושא זה ולפעול בהתאם להסכמי חוקת העבודה החלים על השלטון המקומי".