כותרת
> C;
1/1
לימודים

ציוד שייקל על הסטודנט בדרך אל התואר

נהריה לימודיםפורסם: 24.12.21 , 10:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תקופת הלימודים לתואר הראשון היא אינטנסיבית מאוד, במיוחד בגלל שמרבית הסטודנטים הם צעירים שהפעם האחרונה שישבו ליד שולחן לימודים, היתה כמה וכמה שנים קודם לכן. ההתרגלות אל השגרה החדשה איננה פשוטה, אך כשתנאי הלמידה הם מיטביים – גם התואר הופך להיות חלום שקל הרבה יותר להגשים אותו.

איך סטודנטים יכולים לחסוך כסף על רכישת ציוד יקר?

הגורם העיקרי שמוסיף ללחץ, הקיים ממילא אצל כל סטודנט, הוא המחסור בכסף. אין הרבה סטודנטים צעירים שיכולים להרשות לעצמם רק ללמוד ולא לעבוד כלל – וכאשר אין ברירה אלא לשלב בין עבודה ללימודים, אחד מצדדי המשוואה הזו יילך וייחלש. השכרת מחשבים היא רק אחת מבין הדרכים לחסוך הרבה מאוד כסף, על ציוד יקר שסטודנטים בדרך כלל קונים – ובסופו של דבר מגלים, שלא היה בכך צורך ממשי.

המחשב משמש את הסטודנטים במשך שנות התואר והוא, ללא ספק, פריט פרקטי במיוחד. אבל כדרכם של מחשבים המחדשים גרסה בתדירות גבוהה, גם זה שיירכש בתחילת התואר בתור מחשב חדש – סופו שיהפוך למחשב ישן ולא מתקדם, לקראת סוף התואר. השכרה של מחשב, ממש כמו השכרת רכב או אפילו דירה – היא פתרון פונקציונלי למטרה ספציפית, כשהרעיון הוא להעניק פתרון נוח וייעודי לתקופת הלימודים בלבד. לאחר הלימודים כאשר יהיה לכם יותר זמן לעבוד, תוכלו להשקיע כסף רב במחשב מתקדם באמת. בינתיים – אפשר לשכור את הדגם שייתן את המענה המתאים ותו לא.

אילו פריטים נוספים יקלו על הלימודים ולא ירוקנו לכם את הארנק?

תנאי למידה טובים יכולים להתקיים, רק במידה שלסטודנט יש סביבה שקטה ונוחה ללמוד בה: הכנת עבודות, שיעורי בית, הכנה למבחנים – כל אלה מצריכים זמן, שאותו מוטב שיבלה הסטודנט במקום נעים, שיש בו גם ריהוט מתאים. אם ישנה אפשרות לשכור דירה מרוהטת, שיש בה כבר ריהוט שרלוונטי לצורכי למידה כמו שולחן למחשב, כסא מנהלים וכדומה, העדיפו את הדירה הזו ותוכלו לחסוך כסף רב. בהמשך לכך, אם אין ברירה ועוברים לדירה ריקה לגמרי מריהוט – אפשר לבחון אופציה של רכישת רהיטים יחד עם השותפים, אם ישנם כאלה- ובכך, למעשה, כל אחד מן הרוכשים "ירוויח" ציוד חדש וישלם רק את המינימום הנדרש בעבורו.

מלבד ריהוט או פריטים יקרי ערך, ישנו ציוד רב שאין ברירה אלא לרכוש, כיוון שהוא בפועל חד פעמי, כגון דפי פוליו, תיקיות ודפדפות וגם עטים, עפרונות ועוד. פריטים יקרים יותר כמו תיק למחשב או קלסרים עבים, ייתכן שתוכלו להשיג בחינם לגמרי – תתפלאו כמה חפצים מיותרים מחפשים בעלים חדשים, בכל מיני קבוצות מסירה ברשת.

עריכת סקר שוק לפני שהולכים לשופינג של תחילת שנת הלימודים, תאפשר לכם להישאר צרכנים נבונים שבוחרים בקפידה היכן הם עושים את הקניות שלהם, לגשת לקניות כשאתם מוכנים עם רשימה מסודרת וכמובן להשוות בין מבצעים כדאיים במיוחד.