כותרת
> C;
1/1
נהריה

קק"ל למען הבריאות: הכניסה למרכז הרפואי לגליל בנהריה תשודרג

נהריה נהריהפורסם: 13.01.20 , 09:35ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

קק"ל גרמניה תרמה כספים לפרויקט לצד תרומה של תושבת עכו גרציה טולדנו ז"ל * יו"ר קק"ל דניאל עטר: "לקחנו אתגר לצמצם את הפערים בין הגליל למרכז הארץ"

רחבת הכניסה למרכז הרפואי לגליל בנהריה תשופץ בקרוב הודות לתרומה כספית של קק"ל גרמניה ותרומה של גרציה טולדנו ז"ל, תושבת עכו שטופלה בבית החולים. קק"ל גרמניה ישקיעו בפרויקט 2,400,000 מיליון שקל.
ביום שלישי (7.1) נערך טקס הנחת אבן הפינה בהשתתפות יו"ר קק"ל דניאל עטר, סגן יו"ר קק"ל זאב נוימן המכהן גם כסגן ומ"מ ראש העיר עכו, ראש העיר נהריה רונן מרלי, ראש המועצה מטה אשר משה דוידוביץ, ראש העיר מעלות-תרשיחא ארקדי פומרנץ, מנהל המרכז הרפואי לגליל ד''ר מסעד ברהום, נשיאת עמותת הידידים של המרכז הרפואי לגליל רעיה שטראוס, מנהל עיזבונות גרציה טולדנו ז"ל דוד בן הרוש, בכירי קק"ל – מנהל מפ"ק ירון אוחיון ומנהל מרחב צפון ד"ר עמרי בונה ומוזמנים רבים. את הטקס הנחתה המנהלת האדמנסטרטיבית של בית החולים רותי יפרח.


"שנים אף אחד לא עצר את התהליך של התרחבות הפערים בין המרכז לגליל. עד שאנחנו בקק"ל באנו עם 'חזון 2040' שמטרתה לייצר מגמה הפוכה של סגירת הפערים בין המרכז לגליל", אמר בטקס יו"ר קק"ל, דניאל עטר, "קק"ל העבירה תקציב של 400 מיליון שקל לממשלה לטובת פרויקטים לחיזוק הגליל וביניהם 20 מיליון שקל להקמת חדרי ניתוח ממוגנים בבית החולים לגליל. אנחנו רוצים לשמור בגליל את הצעירים שגדלים בו, שלא יעברו למרכז בגלל ששם הם יכולים להשתכר יותר טוב. קק"ל לקחה על עצמה את האתגר הזה ואני מקווה שנעמוד בו".
בטקס החמיא יו"ר קק"ל עטר לסגנו זאב נוימן שבזכות הוועדה בקק"ל שבראשה הוא עומד – הוועדה לגיוס תרומות מכל העולם – סייעה בגיוס התקציבים לשיפוץ רחבת הכניסה לבית החולים. יש לציין כי בשנת 2016 נערך קונגרס של קק"ל גרמניה בעיר קלן, בו היו"ר עטר היה אורח הכבוד. הקונגרס היה האירוע שחנך את תחילת ההתרמות לפרויקט הזה.

מנהל המרכז הרפואי לגליל ד''ר מסעד ברהום אמר בטקס: "האירוע היום הוא לא רק מרגש אלא גם סמלי ומלא משמעות. כי בריאות בעיניי אינה רק מניעת חולי, אלא מכלול שלם של עשייה שכוללת מקצוענות, חמלה טכנולוגיה ותשתיות פיזיות השומרות על כבודו של האדם שבא לקבל מזור בשעתו הקשה וכן לשמור על כבודו ועל זכותו לטיפול אוהד, נגיש, מכבד ומקצועי".

צילום: אבי הירשפלד, מערך הסברה קק"ל

 

צילום: אבי הירשפלד, מערך הסברה קק"ל