כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

שבועות – הצדעה להתיישבות הסיפור הישראלי.

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 11.06.19 , 13:13ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מאות תושבים איש חגגו בשישי שעבר ערב חג השבועות, את הסיפור הישראלי בפסטיבל ההצדעה להתיישבות בנגב ובגליל - ״ההתיישבות - הסיפור הישראלי של כולנו״ שיזם משרד התרבות והספורט ומרכז ההסברה בראשות השרה רגב.

החגיגה החלה כבר מהשעה 11:00 בבוקר כאשר הגיעו אורחים מכל האזור בינהם יכולתם לפגוש את ראש המועצה מר משה דוידוביץ, סגנו אייל רייז ,מנכ"ל מטה אשר דן תנחומא, מנכ"ל החברה הכלכלית סילס ליבילייה, מנהל מחלקת תירות ונופש גלי רז, מנהל מרכז ההסברה מושיק אביב, מנכ"'לית אשכול גלי למערבי יעל רון , מנהלת מחלקת תרבות מטה אשר עדנה טף ואחרים שבאו מקרוב ומרחוק.

המשתתפים נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני בו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. בנוסף התקיימו שלל הופעות של להקת אורח טררם תערובת עסיסית של קצב, תנועה, מוזיקה ותיאטרון . להקות מקומיות להקת הורה מטה אשר שהפליאה בריקודיה על הבמה בהובלת הכרויאוגרף הלהקה זאב קרן, הרכב ג'אז מרענן של הנגנים של הקונסקברטוריון של מטה אשר בהובלת מנחם גורדינסקי , והמקהלה המיתולוגית בליווי עוזי אסנר האגדי שבסבלנות ובהומור ניצח על הלהקה עם שירה ארץ ישראלית. הוצג סרטון "הסיפור הישראלי" אשר חשף את הציבור הרחב לסיפור ההתיישבות הישראלי, פועלו ותרומתו לצמיחתה של ארצנו. בנוסף נהנו המבקרים מפעילות אינטרקטיבית-טכנולוגית באמצעות עשרות משקפי מציאות מדומה, אשר אפשרו להשתלב במשחק תלת מימד ברוח ההתיישבות לצד סיור וירטואלי ייחודי בין נופי ארץ ישראל.

את האירוע הנחתה שרון חזיז לצד הופעת אורח של להקת טררם סטגדיש. בנוסף התקיים שעשועון לכל המשפחה בנושא ההתיישבות וחג השבועות וכן שלל הפעלות המותאמות לגילאים השונים.

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה כי: "אני מברכת את אלפי המשתתפים שהגיעו לאירועי פתיחת הפסטיבל ומזמינה את הציבור כולו להגיע לאירועים נוספים . ״אירועי 'סיפור ישראלי' מאפשרים לחוות את 'ביכורי ארצנו' ואת סיפורי ההתיישבות שלנו. אירועים אלה מביאים לידי ביטוי לא רק את העושר התרבותי שלנו אלא גם את החיבורים שלנו למורשת הישראלית, על המגוון העצום שבה. אני גאה בשפע של אירועים בחינם שנערכו בהובלתי ברחבי הארץ בארבע השנים האחרונות והכל במטרה להנגיש תרבות וספורט מתחת לבית ואני בטוחה ויודעת שהמשרד ימשיך ויפעל כך גם בשנים הבאות״

משה דוידוביץ, ראש המועצה: "שמחנו לארח את ההפקה המרשימה של משרד התרבות לכבוד חג השבועות, החג שמשויך יותר מכל חג אחר להתיישבות העובדת, לחקלאים, אנשי האדמה, לאפשר חגיגה אזורית גדולה לצד התהלוכות המסורתיות, הביכורים והריקודים ביישובינו. הפקה ששילבה בין חדשנות ומסורת, ארצי ומקומי, מבוגרים וילדים. תודה למשרד התרבות על היוזמה היפה והחשובה הזו."

צילום : RITVO PHOTOGRAPHY

צילום : RITVO PHOTOGRAPHY

צילום : RITVO PHOTOGRAPHY