כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

"שיר עושה לי טוב על הנשמה"

נהריה תלמידים ונוערפורסם: 25.05.21 , 13:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בצהרי יום ב' (24.5.21), בתום מבצע "שומר החומות" ועם החזרה המתוחה לשגרה, יצאו תלמידי תיכון "אופק" עתיד מעלות את הכיתות הממוזגות - והתמקמו ברחבת קניון ארנה שבנהריה, מצוידים בכלי נגינה, ציוד הגברה כבד, ובעיקר - נחישות להעלות את מצב הרוח של העוברים והשבים באזור.


"לאחר שנה כל כך קשה ומורכבת, הרגשנו שלכל אחד ואחת מאיתנו האחריות והיכולת לטעת קצת שמחה בלב הקהילה" מספרת מנהלת בית הספר, ליאת צבר. "לנו בבית הספר יש מנגינה מיוחדת משלנו ומגמה ייחודית שמפיקה מוזיקה. המוזיקה היא מתנה מרפאה ומחברת שהרגשנו שאנו חייבים להשתמש בה ולחלוק. היה מרגש עד דמעות לראות הן את הצוות והתלמידים והן את העוברים והשבים שוכחים לרגע את כובד היום-יום, ובפרט - את השבועיים האחרונים, שהיו דרוכים גם בגזרת הצפון, מחייכים ופשוט מתמסרים למוזיקה."


ההרכב המוזיקלי הצעיר מונה כתשעה משתתפים; תלמידים, מורים ובני שירות, ואל צלילי הרוק והג'אז שהפיקו כלי ההקשה והגיטרות תחת השמש ובאמצע היום - איש לא הגיב באדישות. "כמעט ולא קורה שמישהו עובר בלי להתייחס" מתאר דויד גרס בן ה-17, זמר וגיטריסט בלהקה. "אני באמת שמח שבית הספר שלי יוצא בכאלה יוזמות כשהפעם יצאנו לנגן ברחובות, בייחוד בזמנים האלה. זה עוזר לאנשים להרחיק קצת מחשבות רעות, ואני מרגיש שככה אנחנו מצליחים להעביר מסר שאפשר גם להיות אופטימי וליהנות."


קרדיט צילום:
מיזם תעסוקה עתיד דיגיטלי.