כותרת
> C;
1/1

תחרות השחמט הראשונה לגמלאים חובבים בצפון

נהריה פורסם: 10.04.23 , 17:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: Ritvo photpgraphyצילום תמונות: Ritvo photography

תחרות השחמט הראשונה לגמלאים בצפון.

ביום שני בחוה"מ פסח התקיימה לראשונה תחרות שחמט של דיור מוגן בצפון בחסות קבוצת שלו שמנהלת 24 בתי גיל זהב של משרד השיכון. מטרת התחרות הייתה לאתגר ולעודד שחקני שחמט חובבים לשחק שחמט, עם תכנית לפתוח בעתיד קבוצות ליגה של גימלאים ולהרחיב את פעילות השחמט באזור.

בהתרגשות רבה החלה תחרות השחמט בניהולו של ארקדי ריאבוכין מנהל מועדון השחמט אשדוד . עשרים ושמונה שחקנים נרשמו לתחרות בדיור מוגן בקרית ביאליק מקבוצת שלו .

בטקס הפתיחה נכחו: צביקה ברקאי יו"ר איגוד השחמט הישראלי, משה שלו יזם ויו"ר קבוצת שלו ונציג ישראל בארגון העולמי פיד"ה, נציג משרד השיכון שהגיע באופן מיוחד, מרים רויטמן רכזת תרבות הוסטל קבוצת שלו, מרים וייזר אם בית דיור מוגן, אלכסנדר שטרנגס אב הבית הוסטל אור עקיבא.

צביקה ברקאי שפתח את התחרות אמר לשחקנים: לא חלמתם שתהיה לכם תחרות כזו והוסיף ושיבח את משה שלו שקבוצתו מנהלת 24 בתי גיל הזהב של משרד השיכון מנהריה ועד חיפה. צביקה ברך על היוזמה והרעיון להביא תחרות שחמט לגמלאי הצפון. צביקה המשיך וסיפר שלפני שלושה חודשים משה ואיגוד השחמט הביאו את אליפות העולם היוקרתית לישראל כאשר 12 הקבוצות הטובות בעולם לקחו חלק בתחרות, תחרות יוקרתית שעברה בהצלחה. בשנה הבאה הוא מקווה שאליפות אירופה תתקיים בישראל. צביקה ברקאי הזמין את השחקנים הוותיקים לקחת חלק בתחרויות השותפות בארץ, והדגיש שמנצח התחרות יוזמן לשחק באליפות ישראל של הוותיקים. הוא בטוח שלמשה יש תכוניות מרובות לגמלאים באזור צפון והבטיח שכפי שאנו מעודדים חינוך לשחמט ותמיכה בפריפריה אגוד השחמט רואה את תחרות הגמלאים כמיזם חשוב לקדום השחמט.

יזם התחרות משה שלו אמר: "לא ארבה במילים, ברוכים הבאים לתחרות השחמט, החלטתי לתת פרסים יפים ומכובדים כאשר הפרס הראשון הוא 1000 ₪ למקום הראשון. משה הוסיף שהוא מתכנן לעשות הרבה דברים בתחום השחמט. משה סיים את דבריו באמירה שמשחק השחמט בגיל הזהב נותן תכלית והנאה מרובה לחיים. חג שמח ובהצלחה."

בתום חמישה סיבובים הוכרזו הזוכים:במקום הראשון זכה גורטובוי בוקיס מקרית ביאליק. במקום השני רמי נשר במקום השלישי, גדי קוב יבגני . כולם תושבי הקריות.