כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

זהו "זמן גליל מערבי"

נהריה תרבות ופנאיפורסם: 12.05.21 , 09:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום חמישי בשבוע שעבר זה היה הזמן של הגליל המערבי בשיא תפארתו.

תרבות, אומנות, קולינריה ואירוח.

היום יותר מתמיד הגליל המערבי פורח, הוא כאן בשביל כולנו עם סדנאות נפלאות, הרצאות, טעימות, מרחבים מרהיבים ואנשים טובים שיכולים לחשוף בפניכם גליל אחר, מרגש והכי חשוב לציין שלא רק בזמן פסטיבל, במהלך כל השנה, הכל במרחק נגיעה.

זמן גליל מערבי עמותה לקידום התיירות מונה היום למעלה מ-70 חברים בעלי עסקים קטנים, ברובם משפחתיים, עסקים חברתיים המקדמים תיירות חברתית או קיבוצים עם אוריינטציה תיירותית העומדים בסטנדרטים שנקבעו מראש של איכות שירות ומוצר. העמותה עובדת בשיתוף פעולה עם ארגונים העוסקים בתיירות באזור כולל משרד התיירות, עם מועצות ועיריות ועם מלונאים ובעלי צימרים. העמותה הוקמה במטרה לקדם יחדיו את העושר התרבותי, ההיסטורי והגיאוגרפי של האזור ושמה למטרה לקדם את תרבות היין, האוכל, התוצרת המקומית ומלאכת יד מסורתית בשילוב תרבות הטיול באזור, על נופיו המרהיבים המחברים בין ההר לים.


העמותה מקדמת פעילות יזומה הלכה למעשה של מפגשים, סדנאות, סעודות, טיולי יין, טיולים בטבע, בין ישובים כולל מפגשים עם אנשים וסופי שבוע נושאיים שכולם בתפיסתם אנינים, איכותיים ומותאמים לדרישות הקהל, עצמאי או מאורגן, פרטי או עסקי מהארץ ומחו“ל. העמותה פועלת ממרכז מידע בעכו העתיקה, ממבנה עתיק שנרכש, שופץ ושומר ע"י Jewish National Fund-USA. המרכז פועל 7 ימים בשבוע וכולל את גלריית המרחב שמציגה תערוכות מתחלפות של אמנים מרחבי הגליל. מיכל שילוח גל-נור, מנכ"לית העמותה יצרה עבורנו תוכנית מרתקת בשותפות Jewish National Fund-USA , הצוות הישראלי והחברים ששותפים פעילים במהלך כל השנה. אחרי הפסקה של שנה, שוב חזר פסטיבל האביב של עמותת התיירות 'זמן גליל מערבי' ובגדול. הפסטיבל מתקיים זו הפעם ה-8 כאשר בשנת קורנה שהכל עצר מלכת מיכל שילוח גל –נור משתפת אותנו: "המשכנו לחלום ולגבש תוכניות ליום שאחרי. הקמנו תוכנים זומינגליל – חצי שעה שבועית בזום ופייסבוק לייב אנשי הגליל, הקמנו חנות אונליין בארה"ב וחנות אונליין בארץ טעם הגליל. השנה השתתפו בפסטיבל מעל 2000 איש שהגיעו לגליל מכל רחבי הארץ. הגיעו כאלה שהכירו את העמותה משנים עבורו וחברים חדשים. היפה שהעמותה הזו פועלת כל השנה ומציגה את בעלי העסקים תחת 'מטריה' אחת https://www.westgalil.org.il/ האתר מאד נגיש ובנוי בצורה נהדרת אשר מראה את הפעילות בכל חודש כולל מסלולי טיול עצמאיים והמלצות. האזרח, התייר ומשפחתו יכולים לתכנן ולבחור את הפעילות המתאימה להם. הפסטיבל החל בהתרגשות רבה כאשר הגיעו אורחים מכובדים מארה"ב ובעלי תפקידים מכובדים של ה- JNF לכבד את המעמד.

שלושת הימים היו מעניינים כאשר כל אחת ואחד יכלו לחוות סיורים בעיר העתיקה עכו בצורה מעניינת ואחרת, סדנאות בישול עכואי אותנטי בבית אל-פראשה בעכו, שתילת עציצים בכלי קרמיקה של 10 אמניות בגלריה ארט192 בעכו , יציר סנדלים בעבודת יד באומניה בקיבוץ אפר, ציור על צלחות בסוד הפלא הקיבוצי וסדנאות שוקולד לכל המשפחה בקיבוץ כפר מסריק, BEER GARDEN חגיגת בשר ובירה אצל שפי במנות, גבינות צאן בקיבוץ לטם, גיחה בערב לסיור בסלון מלכה - מבשלת בירה מלכה שנפתחה מחדש, הרצאת בוקר בקיבוץ רגבה על עיצוב מקוריאן בסטודיו AV ועוד אירועים וטיולים חווייתיים בכל המרחב.

נקווה שתכנסו לאתר ותהנו ממגוון הפעילויות שממשיכות לאורך כל השנה.

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY