כותרת
> C;
1/1
נהריה

253 אלף ש"ח לעיר נהריה להקמת 26 שקעי טעינה לכלי רכב חשמלי

נהריה נהריהפורסם: 17.06.19 , 12:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משרד האנרגיה מפרסם היום את סיכום הזוכים במכרזים להקמת עמדות הטעינה לכלי רכב חשמליים.

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "אני מברך על המהלך המקיף באמצעותו ייפרסו שקעי הטעינה ברחבי הארץ, כך שבהמשך המענה שיינתן יהיה מלא. מהלך חשוב זה עולה בקנה אחד עם החזון אותו אני מוביל לגמילת מדינת ישראל מאנרגיה מזהמת עד שנת 2030".

33 רשויות מקומיות, מדרום הארץ ועד צפונה הגישו בקשה וזכו במכרז התמיכה להקמת עמדות טעינה רגילות (AC) במרחב המוניציפאלי-ציבורי לרשויות מקומיות (עמדות שיוצבו במדרכות, חניונים עירוניים וכו'). מדובר בסך הכל ב-731 שקעי טעינה ברחבי הארץ, בתמיכת המשרד ובסך מענקים כולל של 7 מיליון ש"ח. העיר נהריה קיבלה מהמשרד מענק בגובה של 253 אלף ש"ח עבור הקמה של 26 שקעי טעינה.

יש לציין, כי משרד האנרגיה מעניק סבסוד של 65-75% מעלות ההקמה של השקעים, תלוי במצב הסוציו‑אקונומי של הרשות המקומית. בשלב הבא תצא עיריית נהריה במכרז להקמת העמדות בשטחן, והצפי להקמתן הוא עד סוף 2020.

על מנת לסייע לרשויות המקומיות להיערך להתקנת עמדות הטעינה, פרסם משרד האנרגיה בחודש מרץ מדריך ייחודי לרשויות אשר מתמקד בהכנה שלהן ליישום המכרז. המדריך עוסק בתשתיות טעינה לכלי רכב חשמליים ומתייחס, בין היתר, להערכת עלויות של המהלך, דוגמאות להתקשרויות, מודלים לפרישת עמדות ועקרונות ליישום וכן היערכות ארגונית והתמודדות עם התנגדויות שונות.

בנוסף, משרד האנרגיה הודיע היום ל-9 חברות שונות על זכייתן בתמיכה בהקמת עמדות טעינה רגילות (AC) במרחב הציבורי למחצה בכל רחבי הארץ. מדובר בסך הכל ב-812 שקעי טעינה ב-148 אתרים שונים, בסכום מענקים כולל של 3.2 מלש"ח. בין האתרים בהם יקימו החברות שקעי טעינה בנהריה, ניתן למצוא את קניון נהריה, BIG רגבה בין עכו לנהריה ועוד. הצפי להקמת עמדות אלה הוא עד אמצע 2020.

פרסום הזוכים במכרז להקמת עמדות טעינה מהירות (DC) נמצא בימים אלה בהליך שיפוט במשרד האנרגיה וצפוי להתפרסם בשבועות הקרובים.

הפרויקט הוא בשיתוף מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה.