כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

7 טיפים לבחירת מייבשי כביסה חסכוניים באנרגיה

נהריה סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 06.01.22 , 11:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לבעלי בתים שמחפשים מייבשי כביסה חדשים, מומלץ לבחור דגם שמשתמש בטכנולוגיית משאבת חום, מכיוון שמכשירים אלה נוטים לקבל דירוגי יעילות אנרגטית גבוהים יותר מדגמי מעבה או אוורור.

אז אם אתם תוהים איך לבחור מייבש חסכוני באנרגיה ככל הניתן, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להתחיל לחסוך בחשמל כבר ממחזור הייבוש הבא!

1. שימוש במחזור הסחיטה של מכונת הכביסה להסרת עודפי מים

מייבשי כביסה שפועלים על מחזור ייבוש לפריטים רטובים וספוגים, פועלים על זמן ייבוש ארוך, מה שמגדיל את צריכת האנרגיה וגורם לעומס מיותר על המכשיר.

מומלץ להשתמש במחזור הסחיטה של מכונת הכביסה על מנת להסיר כמה שיותר עודפי מים לפני העברת הפריטים למייבש.

2. הקפדה על ניקיון מסנן המוך והמאייד

הקפדה על ניקיון מסנן המוך והמאייד חיונית לביצועי הייבוש ולטיפול כללי במייבש הכביסה. מסננים חסומים של מייבשי כביסה גורמים למנוע לעבוד קשה ומגבירים את צריכת האנרגיה.

במצב של ספק לגבי ניקוי המסנן של מייבש הכביסה, ניתן להתייעץ עם נציגי השירות באולם התצוגה של חברה שמייצרת ומשווקת מכונות כביסה ומייבשי כביסה, שידריכו אתכם לגבי תחזוקת המסננים לאחר הטעינה, והקפדה על הרגלי ניקיון קבועים על מנת לשמור על תפקוד יעיל ככל האפשר של מייבש הכביסה.

3. התקנת מייבשי כביסה בחדרים מאווררים היטב

גם אם עיצוב הבית מגביל את המקום בו ניתן להציב את מייבש הכביסה, מומלץ לבחור חדר מאוורר היטב ככל האפשר, במיוחד אם הבחירה מבין הדגמים השונים של מייבשי כביסה הובילה לרכישת מייבש מאוורר.

יש לבדוק באופן קובע גם את צינור האוורור עבור הצטברות מוך, מכיוון שמצב זה עלול להפחית את היעילות של המכשיר.

4. ייבוש פריטים מאריגים זהים

מייבשי כביסה מתוכננים לייבש אריגים זהים באותו פרק זמן. ערבוב אריגים שונים עלול להוביל לייבוש פריט אחד או שניים, מה שמפחית את היעילות האנרגטית של עומס מייבש הכביסה.

5. הימנעות מהעמסת התוף

הכנסת הכמות הנכונה של פריטים למייבש הכביסה היא המפתח להפקת התפקוד הטוב ביותר מהמכשיר. עומס גבוה מדי מוביל לעיכוב ביצועי הייבוש וגם יכול לגרום נזק למכונה; מומלץ גם להימנע משימוש באנרגיה של תוכנית מלאה רק על מנת לייבש כמה פריטים.

6. שימוש בתוכניות ייבוש בחיישנים במקום בתוכניות מתוזמנות

מייבשי כביסה שכוללים תכונת ייבוש חיישן, יעילים יותר ממייבשים שמבוססים על הפעלת תוכניות מתוזמנות, שממשיכות לפעול גם אם הכביסה בתוף יבשה, וברור שגישה זו מובילה לבזבוז אנרגיה. ייבוש החיישן יפסיק את מחזור הייבוש כאשר הכביסה מגיעה לרמת היובש של התוכנית שנבחרה.

7. הימנעות מהוספת פריטים רטובים באמצע מחזור הייבוש

המים בפריטים הרטובים יישאבו שוב על ידי הפריטים היבשים, מה שאומר שלכל העומס ייקח יותר זמן להתייבש, עם צריכה מוגברת של אנרגיה. עדיף לשמור את הפריטים הרטובים למחזור הייבוש הבא.