כותרת
> C;
1/1
עסקים

איך לחשוב מחוץ לקופסה?

נהריה עסקיםפורסם: 19.06.22 , 12:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

איך לחשוב מחוץ לקופסה?

לא פעם, נאמר כי המפתח להיות מקורי הוא חשיבה מחוץ לקופסה (או במילים פשוטות יותר, חשיבה ששוברת את קווי הנורמה, אחת כזו שניתן להגדיר כייחודית). אבל האם זוהי תכונה נרכשת או מולדת? והאם אפשר בכלל לפתח חשיבה יצירתית? ספוילר: כן. אבל תמשיכו לקרוא.

אחת הדרכים לפתח חשיבה יצירתית היא שיתוף דעות. אם אתם תקועים בנושא מסוים, נסו לערוך סיעור מוחות בנושאים חדשים, ומשם לפתח את הרעיון שלכם. לקבוצה, יהיה קל יותר להעלות רעיונות לסטארט אפים מאשר ליחיד.

אבל אפשר לקחת את זה גם לכיוונים אחרים. אם אתם תקועים על אסטרטגיית שיווק, תוכלו למשל לפנות לחברות שעוסקות בתחום ולקבל מהן הצעות לתוכנית פעולה במצב תקיעות.

עוד משהו שאתם יכולים לעשות הוא לפרסם את הדילמות שנתקלתם בהן במדיות החברתיות השונות. האופציה הזאת אמנם דורשת מכם אומץ להיחשף, אבל אין ספק שזה שווה את זה.

ככה או ככה, המפתח הוא לוודא שסיעור המוחות שלכם "ניזון" מדעות שונות ומגוונות לגמרי משלכם. ככה תוכלו לעזור למוח לגלות דרכי פעולה שונות.

"מה הסיכוי שלי לפתח חשיבה מחוץ לקופסה?"

נגיד את זה כאן ועכשיו (למרות שעשינו ספוילר למעלה), יצירתיות היא מיומנות שאפשר ללמוד וללמד. עם זאת, יש אנשים מסוימים שנולדים עם יכולת חשיבה יצירתית מאוד מפותחת, בעוד שאחרים צריכים להתאמץ קצת יותר ולאורך זמן כדי ללמוד את המיומנות.

בדיוק כמו שאדם לא נולד עם היכולת ללכת או לדבר, אנשים לא נולדים עם חשיבה יצירתית (יכול להיות שיש להם סיכוי גבוה יותר לפתח אותה מבחינה גנטית), אבל היא עדין תצטרך להתפתח לאורך זמן על ידי חשיפה ממושכת לרעיונות חדשים וחוויות חדשות.

אם כך, ניתן להסיק מזה שגם אתם יכולים לפתח חשיבה יצירתית, הכי חשוב שתזכרו לתרגל אותה כדי שתהפוך למיומנות. מחקרים רבים תומכים בטענה הזו!

טיפים לפיתוח חשיבה יצירתית

דרך נוספת לפתח חשיבה יצירתית היא, להשתמש בידע מתחומים או דיסציפלינות אחרות שאין להן שום קשר לפרויקט שלכם. אם תחשבו על זה לעומק, חשיבה יצירתית היא מיומנות חיונית כמעט בכל תחום עיסוק, בין אם מדובר על העלאת רעיונות לחברת סטארט אפ ובין אם מדובר על כתיבת מחזה.

האתגר הוא להתחיל לתרגל את החשיבה היצירתית באופן קבוע, ואין ספק שהדרך כרוכה בהתמדה ועבודה קשה.

רוצים להתחיל לתרגל את התכלס? מומלץ לנסות לכתוב באופן קבוע, ליצור, לנגן או לעסוק בפעולות שאינן בהכרח קשורות לתחום העיסוק שלכם. אומנות היא כיוון מצוין!

מדוע חשוב לתרגל חשיבה יצירתית בעזרת יצירה?

מוחו של כל אדם צריך להיות מאותגר כל הזמן עם רעיונות ומושגים חדשים, ולכן יצירה קבועה תעזור לוודא שהמוח נשאר חד ויצירתי. אם כתיבה, ציור ונגינה הם פחות הקטע שלכם, תוכלו לתרגל מדיטציית מיינדפולנס, יוגה, או להשתתף בסדנאות שונות, לקרוא ספרים על יצירתיות ועוד.

אם אתם לא מצליחים למצוא תחום מסוים שבו ניתן לפתח את היצירתיות שלכם, נסו לערוך רשימה של תחומי העניין והתחביבים שלכם. לאחר מכן רשמו את כל הדברים שאתם אוהבים בתחומי העניין והתחביבים האלה. ואז התנסו במספר תחומים וגלו מה נותן לכם השראה.

עדיין מתקשים לגלות את הפן היצירתי שבכם? טיפ מאיתנו, ישנן כל מיני סדנאות שונות בתחומים האלו, וזו גם אחלה דרך להכיר אנשים חדשים עם דעות והשקפות עולם שונות.

אל תשכחו לתת צ'אנס גם לצעדים הפשוטים, לפעמים שינוי של הדרך שבה אתם חוזרים הביתה, יכול לפתוח את המוח לשינוי גדול יותר.

ככה או ככה – זכרו שבסופו של דבר רעיונות טובים לא חסרים בעולם, כדי להוציא אותם לפועל צריך לעבור דרך ארוכה. השאלה היא האם אתם מוכנים ללכת בדרך הזו.

PIXABAY