כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

ביטוח אחריות מקצועית – איך בוחרים את החברה הנכונה לרכוש אצלה פוליסה

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 27.02.20 , 10:04ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אחד הדברים החשובים ביותר עבור בעלי מקצוע, בכל תחום שהוא, היא הידיעה שהם יכולים לבצע את עבודתם בשקט, בהבנה ששום דבר לא יכול לפגוע בהם, שום דבר לא יכול לגרום להם נזק מקצועי או תדמיתי.

ברגע שבעל מקצוע יודע שהוא יכול לבצע את עבודתו בצורה שוטפת, מבלי שיצטרך להתעסק בדברים אחרים, זה מאפשר לנו גם להשקיע את כל זמנו ומרצו בעבודתו, אך זה גם מאפשר לו לקבל החלטות, לקחת אחריות, לא לפחד מפעולות שהוא אמור לבצע או רוצה לבצע.

אחד הכלים שמאפשרים לו זאת, זה ביטוח אחריות מקצועית. מדובר בפוליסת ביטוח שמגינה על בעלי מקצוע בתחומים שונים מפני תביעות של לקוחות או תביעות אחרות שקשורות להיבט המקצועי. למשל, אם נניח אנחנו רופאים, לצערנו ייתכן מאוד שטיפולים מסוימים שנבצע, לא יהיו לשביעות רצונם של המטופלים שלנו, אלה עלולים לתבוע אותנו בגין רשלנות או מסיבות אחרות.

מן הסתם, לא רק רופאים צריכים פוליסת ביטוח אחריות מקצועית אלא כל גורם מקצועי, בין אם מדובר בעורכי דין, רואי חשבון, מנהלי השקעות או כל גורם אחר. כשמדובר בעצמאים, אז סביר להניח שהם יעשו פוליסה באופן פרטי, לעומת זאת שכירים, יהיו מוגנים תחת ביטוח שהחברה תעשה והוא ישרת את כלל העובדים ואת כל פעילות החברה.

צריך להדגיש עוד, ביטוח אחריות מקצועית כוללת היבטים נוספים שקשורים לעסק, כולל התקשרויות עם ספקים שונים, מתן שירותים ומוצרים ועוד שורה ארוכה של דברים שקשורים כך או כך להתנהלות של העסק.

כעת עולה שאלה, כיצד בוחרים חברה לרכוש אצלה פוליסת ביטוח מקצועי. אנחנו יכולים למצוא פוליסות כאלה בקרב לא מעט חברות ביטוח אשר פונות אל בעלי מקצוע בתחומים שונים, אל בעלי עסקים, ומעוניינים להגן עליהם מפני תביעות שונות. הרעיון הוא פשוט, אם לקוח מסוים תובע, החברה באמצעות הפוליסה, מגנה על בעל המקצוע, ואם יש צורך, היא תישא בנזקים. כך בעל המקצוע יכול להמשיך בעבודתו ולא צריך להוציא כסף מהכיס שלו למימון ההליך או תשלום הנזק.

כיצד בוחרים חברת ביטוח בצורה נכונה

ראשית, יש לבחון את הפוליסות השונות, יש לבחון מה כל חברה מציעה, אילו סעיפים יש בכל פוליסה, כיצד הם יכולים לעזור לנו, איך אנחנו יכולים להיעזר בהם על מנת להגן על עצמנו מפני תביעות עתידיות, כאלה ואחרות.

שנית, יש לבחון את רמת השירות של החברה, כמה מהר היא נענית לפניות של הלקוחות שלה, מה בדיוק היא מספקת ואיך היא בדיוק מבצעת זאת.

שלישית, יש לבחון כמובן את האמינות של החברה, עד כמה היא עומדת מאחורי ההסכמים שלה, עד כמה אפשר לסמוך עליה שהיא אכן תבצע את מה שסוכם איתה באופן מלא.

צילום מהמאגר http://pexels.com/