כותרת
> C;
1/1
חדשות

ביקור שרת התחבורה ומהפכת התחבורה

נהריה חדשותפורסם: 25.01.22 , 09:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: RITVO PHOTOGRAPHY באדיבות עיריית נהריהצילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY באדיבות עיריית נהריה

ביקור שרת התחבורה ומהפכת התחבורה

מהפכת התחבורה הציבורית בנהריה יצאה לדרך בשישי האחרון.

ביום חמישי הגיע מירב מיכאלי שרת התחבורה לביקור, לשיחת עבודה ולסיור בעיר.

במהלך הסיור השיקה מרב מיכאלי שרת התחבורה, חברת הכנסת את הנסיעה הראשונה ובישרה על התוכנית הבאה - להשיב את נהריה לימיה כ"עיר האופניים". "אנו זוכים לשיתוף פעולה ותמיכה רבה מהשרה ומצוות משרדה לפיתוח תשתיות תחבורה בעיר ואנחנו רק בתחילת הדרך", ציין ראש העיר רונן מרלי.

במהלך כל הביקור ציינה מירב מיכאלי, שרת התחבורה את הדבקות ושיתוף הפעולה הפורה עם רונן מרלי ראש העיר ועל הבנה של ראש העיר בתחבורה מהשטח והרצון לפתור את בעיית התחבורה בעיר. במהלך הסיור עברו בשדרות הגעתון באופן רגלי, בקרו בבתחנת האוטובוס, היו במפגש עבודה עם מנכ"ל נתיב אקספרס ועוד. השרה, ראש העיר , והצוות המוביל את המהפכה בעיר עלו על האוטובוס וסירו , בטיילת ובנקודות חשובות כולל כביש 4.

במהלך הביקור חנכה את מערך התחבורה הציבורית החדשה בעיר בו יהיו 6 קווים חדשים של חברת 'נתיב אקספרס', 32 אוטובוסים חדשים, הכפלת התדירות והקמת עשרות תחנות חדשות שיקרבו את השכונות המרוחקות למרכז עיר וישפרו את זמינות התחבורה הציבורית והניידות של התושבים שתחל בשעה 05:00 בבוקר ותימשך עד השעה 23:00.

מיכאלי : "נהריה נקראה פעם 'עיר האופניים', אך עם השנים הלכו ופחתו האופניים ואת מקומן תפסו מכוניות פרטיות שעומדות היום בפקק אחד גדול. ראיתי במהלך הביקור,מקרוב את הרפורמה הגדולה בתחבורה הציבורית, שמוביל ראש העיר חברי רונן מרלי, שיחד עם הצוות המקצועי ועם אנשי רשות התחבורה הציבורית במשרד, קידמו מהפכה בנהריה", ציינה השרה מיכאלי. "תוכנית התחבורה הציבורית החדשה של העיר נהריה מארגנת מחדש ומשדרגת את המערך למען התושבות והתושבים. בקרוב נצא למהלך דומה גם בנושא שבילי האופניים בהתאם לתוכנית שכבר מקודמת על ידי העירייה בשיתוף המשרד וזו בשורה חשובה לעיר נהריה", הוסיפה שרת התחבורה.

במהלך ביקורה סיירה השרה גם במספר מוקדים בעיר ובין הנושאים שעלו בסיור, המשך סלילת כביש 6 לצפון, התוכנית העירונית לרשת את רחובות העיר בשבילי אופניים, המשך הרחבת כביש 4 החוצה את העיר ומיזמים תחבורתיים חשובים נוספים בנהריה.

"אנו זוכים לשיתוף פעולה ותמיכה רבה מהשרה ומצוות משרדה לפיתוח תשתיות תחבורה בעיר ואנחנו רק בתחילת הדרך", ציין ראש העיר רונן מרלי. "היתה השקעה רבה של משרד התחבורה, העירייה, הרשות לתחבורה ציבורית וחברת נתיב אקספרס כדי שנגיע לרגע החשוב הזה, בו תהיה תחבורה ציבורית הרבה יותר טובה, זמינה ונגישה בעיר שלנו. זו רק ההתחלה, יש עוד תוכניות שמקודמות בימים אלה לפיתוח תשתיות התחבורה בעיר נהריה ובכבישים המובילים אליה. לצד התחבורה הציבורית שעברה מהפכה מקודמת במרץ תוכנית הקמת רשת שבילי אופניים בנהריה בתמיכת שרת התחבורה וצוותי המקצוע במשרד התחבורה ובעיריית נהריה וזו בשורה חשובה נוספת ומשמעותית לעיר שלנו", הוסיף ראש העיר מרלי.