כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

דירה חדשה בצפון: בקריות או בנהריה, כך תבחרו נכון

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 21.12.22 , 14:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

קניית דירה חדשה היא אחת החוויות המכוננות של החיים האישיים וחיי המשפחה. במידה רבה, הרכישה של הדירה יכולה להשפיע על המשך החיים ועל האופי שלהם. זאת הסיבה שבני זוג, כמו גם יחידים המחליטים לרכוש דירה, עושים כמיטב יכולתם כדי לבחור את הדירה המתאימה ואת סביבת העבודה המתאימה. אחד האזורים היותר אהובים על הישראלים הוא אזור הצפון, בדגש על אזור חיפה והקריות ועד נהריה בצפון. ואולם גם כאן, רכישת דירה חדשה בקריות מחייבת תשומת לב רבה. איך נקבעת ההעדפה לגבי אזור המגורים? מהן אמות המידה לקביעת הצרכים של הדיירים העתידיים? על מה חשוב להקפיד ולשים לב כאשר בוחרים דירה חדשה בקריות או בנהריה ובכלל? בשורות להלן נביא על קצה המזלג את השיקולים מאחורי בחירת דירה חדשה לרכישה.

איך נקבעת ההעדפה לגבי אזור מגורים

אזור המגורים של אדם מצביע במידה רבה על האופי שלו. עם זאת, הבחירה של אזור המדורים היא לעיתים מזומנות גם תולדה של האפשרויות הקיימות והיכולת של יחיד או משפחה לרכוש דירה או בית מגורים. יחד עם זאת, יש אזורים שמי שפונה אליהם, ברור מלכתחילה שהוא מעוניין לגור דווקא שם. הדוגמה הטובה ביותר היא בחירה של דירה חדשה בקריות אשר מצביעה בבירור על הבוחר. מי שבוחרים לגור באזור הצפון בפן כללי, ובקריות או נהריה בפרט, הם אנשים אשר מכירים את האזורים הללו ולא מוכנים להחליף את המגורים שם בשום מקום אחר. אם מצרפים לכך את שפע ההזדמנויות ואת המחירים האטרקטיביים של הנדל"ן באזורים המדוברים, הרי שהתוצאה היא פשוט מושלמת.

על מה חשוב לשים לב כשבוחרים דירה חדשה בקריות או בנהריה ובכלל?

כאשר בוחרים בית או דירת מגורים, יש לשים לב לשני מרכיבים משמעותיים: המרכיב הראשון הוא הסביבה והיתרונות שהיא מזמנת ואילו המרכיב השני הוא הרכיב הפיננסי, המשפיע על היכולת של הרוכשים לממש את העסקה.

  • סביבת המגורים: כאמור, המרכיב הראשון בבחירת דירה חדשה בקריות או בכל מקום אחר למעשה היא הסביבה ואזור המגורים. האם אתם מסתדרים עם מזג האוויר? האם אתם מסתדרים אם האווירה וההתנהלות הכללית באזור? האם זה קרוב למקום העבודה? ואם לא – האם יש תחבורה נוחה וגישה נוחה לשם?
  • מחירים: מחירי הדירות נמצאים בעלייה מתמדת מזה שני עשורים ואפילו יותר. רק בשנה האחרונה חווינו עליה של 15% - 17% במחירי הדירות. יחד עם זאת, באזורים מסוימים עדיין ניתן למצוא דירות ובתים במחירים נוחים יותר. דירה חדשה בקריות הן זולות יותר באופן יחסי מדירות באזור המרכז. עם זאת, חשוב לשים לב לא רק למחיר אלא גם לנגישות ולאפשרויות שפתוחות בפני הרוכשים. ברכישת דירה חדשה בקריות יש חברות וקבלנים המציעים סוגים שונים של מבצעים, ושווה לבדוק את המבצעים הללו.

בחירת דירה חדשה בקריות למגורים היא עניין רציני. לכן חשוב לבדוק בצורה יסודית ולה להתחיל בעסקת הרכישה לפני שברור בדיוק לאן אתם הולכים.

קרדיט pixabay