כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

דמי ניהול קופת גמל להשקעה – פורטל הביטוחים הגדול בישראל

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 08.11.21 , 10:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במאמר זה תמצאו את כל המידע על דמי ניהול קופת גמל להשקעה ומידע נוסף על קופות גמל להשקעה בישראל שיעזור לכם לבחור את קופת הגמל המשתלמת ביותר בארץ. דמי ניהול קופת גמל להשקעה משתנים מחברה לחברה כמו בכל תחום וכל חברה מציעה דמי ניהול קופת גמל להשקעה יותר זולים על מנת למשוך את הלקוחות אליה. יחד עם זאת יש רף עליון עבור דמי ניהול קופת גמל להשקעה שקבעה מהמדינה כפי שיש בפוליסות קרנות הפנסיה למשל. המדינה קבעה דמי ניהול קופת גמל להשקעה מקסימליים של 4% על ההפקדות החודשיות וכן דמי ניהול קופת גמל להשקעה מקסימליים של 1.05% (בנוסף) על הסכום השנתי המצטבר. אמנם מדובר בסכום דמי ניהול קופת גמל להשקעה לא זולים אבל מרבית חברות קופות הגמל לא מגיעות לרף זה ומציעות הצעות אטרקטיביות יותר עבור דמי ניהול קופת גמל להשקעה.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל - איך משיגים תשואות קופות גמל להשקעה

בתוך פורטל הביטוחים הגדול בישראל תמצאו מידע עדכני על דמי ניהול קופת גמל להשקעה, תשואות הקופות, מדד הדירוג שלהן ועוד. מידע זה יעזור לכם להבין מי החברות המובילות בישראל בתחום קופות הגמל להשקעה ואם אתם חברים בקופה שהדירוג שלה נמוך, תוכלו לדעת איזו חברה מדורגת מעליה ולעבור אליה בקלות על ידי הגשת בקשה ומילוי מסמכים מתאימים. אין בעיה כיום לנייד את חשבון קופת הגמל בין החברות היום בלי לאבד כסף וללא קנסות, ממש כפי שניתן לעשות זאת בחברות הסלולר והטלוויזיה אך זה כרוך בהליך פרוצדורלי, לא ארוך אמנם, אך חשוב שהוא יבוצע כמו שצריך כי כשמדובר בחשבונות עם עשרות אלפי שקלים לא תרצו שכסף השייך לכם ייעלם, יקוזז לשווא על ידי החברה וכדומה.

כל מה שצריך לדעת על קופות גמל להשקעה: דמי ניהול קופת גמל להשקעה, תשואות ועוד

קופות גמל להשקעה הם פתרון פנסיוני נוסף מעבר לקרן הפנסיה הרגילה. הפרשה לקרן פנסיה היא חובה בישראל אך פתיחת קופת גמל היא פתרון רשות נוסף שהמדינה יצרה על מנת לאפשר לאזרחים לחסוך יותר וליהנות מהטבות על הפקדות ומשיכות בדמות של הטבות מס. קופת גמל להשקעה היא פתרון יעיל וחסכוני המאפשר לכם למשל למשוך את כל הכסף בתור קצבה לאחר גיל 60 ולא לשלם עליו מס! המדינה מעוניינת להבטיח את עתיד אזרחיה ומעדיפה שתמשכו את הכסף בצורה של תשלומים חודשיים ולא בבת אחת כדי להבטיח שלא תבזבזו את כל הכסף בבת אחת. דמי ניהול קופת גמל להשקעה, אם הם מגיעים לרף הגבוה של 4 אחוז על הפרשה ואחוז על הסכום הנצבר הם ללא ספק דמי ניהול גבוהים ואם אתם מחשבים כמה דמי ניהול שילמתם או תשלמו במהלך השנים עד גיל פרישה, תגיעו לסכומים גדולים של אלפי שקלים. יחד עם זאת כפי שאמרנו רוב הקופות לא מגיעות לאחוזים אלה ובנוסף אתם צריכים לזכור שקופת הגמל להשקעה היא קופה פעילה המנוהלת על ידי חברת ההשקעות ומשיגה בעיקרון (לא מובטח) תשואה כל שנה.

יתרון נוסף של קופת גמל להשקעה היא האפשרות של עמית הקופה לקחת הלוואה על חשבון הקופה בתנאים מועדפים. זהו יתרון גדול מאוד שמאפשר לכם לקחת הלוואה בריבית נמוכה יותר מאשר בכל מקום אחר כיום.

השוואה בין דמי ניהול קופת גמל להשקעה – פורטל הביטוחים הגדול בישראל

בפורטל תמצאו השוואה של דמי ניהול קופת גמל להשקעה ותוכלו לדעת בדיוק כמה כל חברת ניהול גובה מכם. פורטל הביטוחים הגדול בישראל מביא לכם תשואות קופות גמל להשקעה שנתיות ויחד עם מדד דירוג הצרכנים על שירות קופות הגמל יש לכם שלושה פרמטרים משמעותיים שיכולים לעזור לכם לדעת איזו חברת ניהול קופות גמל מצטיינת וכדאי לפתוח בה קופת גמל.

בעזרת 3 הפרמטרים: דמי ניהול קופת גמל להשקעה, תשואות קופות גמל להשקעה ושירות קופות גמל להשקעה, תוכלו לדעת מי החברות המובילות בשוק ובמידה ואתם חברים באחת מהם, מה טוב אך אם לא ועוד אין לכם קופת גמל להשקעה, תוכלו להצטרף אל האחת החברות המובילות ואם יש לכם כבר קופת גמל בדירוג נמוך, תוכלו לעבור לחברה אחת הנמצאת בדירוג גבוה יותר.

ההבדל בין קופת גמל להשקעה לבין קרן פנסיה

חובה או רשות - כפי שאמרנו קודם, קרן פנסיה היא הפרשת חובה שכל אזרח בישראל צריך לבצע. המעסיק מפריש אחוזים מסוימים והמועסק, אתם, מפרישים אחוזים נוספים. בקופת הגמל להשקעה אין חובת הפרשה.

סכומי ההפקדה - הפרשות לקרן הפנסיה נקבעות בהתאם לאחוז היחסי מהמשכורת שלכם והן משתנות בהתאם לגובה המשכורת. גם עצמאים נדרשים להפקיד לקרן פנסיה לעצמאים וגם כאן האחוז המופרש נגזר מגובה ההכנסות. בקופת גמל להשקעה לעומת זאת אתם יכולים להפקיד כמה שאתם רוצים בבת אחת או בצורה של הפקדה חודשית, אך עם מגבלה כללית של עד 70,000 שקלים בשנה.

משיכת כספים - בקרן הפנסיה המטרה היא שהכסף יישב בקרן עד לגיל הפרישה. ניתן בכל זאת למשוך כסף מוקדם יותר מהקופה אך זה כרוך בתשלום מס של 35%. בקופת הגמל לעומת זאת אפשר למשוך כספים בכל עת ללא קנס או מס זה.

תשואה - כיום גם קרנות הפנסיה וגם קופות הגמל משיגות תשואות שכן הכל מנוהל אצל חברות פרטיות. בעבר קרנות הפנסיה הממשלתיות לא השיגו תשואות מעבר להצמדה למדד אך כיום כל הפנסיות עברו לגופים פרטיים המתחרים על הפנסיות של הצרכן, המחויב להעביר אותן אליהן והן משיגות תשואות גבוהות יותר. גם קופות הגמל מבטיחות תשואות על הכסף שלכם ואפילו תשואות גבוהות יותר בשל תמהיל השקעות נועז יותר שהן מאפשרות ללקוחות בניגוד לקרנות הפנסיה שחייבות לשמור על סולידיות מסוימת כיוון שהן אמורות להישמר למשך שנים רבות.

איפה כדאי להשקיע את כספי החיסכון החודשיים?

משפחות רבות בישראל מנהלות גם קרן פנסיה וגם קופת גמל או קרן השתלמות. הטבות המס והאפשרות לחסוך כסף שלא סתם יושב בבנק ונשחק אלא משיג תשואות, גם אם קטנות, היא אפשרות עדיפה. בנוסף לכך קרן פנסיה מגבילה אתכם במשיכה ואף אחד לא רוצה לשלם שלושים וחמישה אחוזי מס על משיכה מוקדמת שלפעמים נדרשת במקרי חירום או כאשר אין לכם כסף אחר. קופת גמל להשקעה היא אפיק השקעה וחיסכון דינמי עם יתרונות רבים שכל משפחה יכולה ליהנות ממנו.

פתחו קופת גמל להשקעה ותתחילו ליהנות גם כן מאפיק חיסכון והשקעה איכותי וגמיש. לא יודעים איפה הכי כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה? היעזרו במידע בפורטל הביטוחים הגדול בישראל, עברו על ההשוואות בין קופות הגמל השונות, בררו פרטים באתרי החברות הללו ואם עדיין אם לכם תשובה מוחלטת איזו חברה עדיפה, אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם באתר פורטל הביטוחים הגדול בישראל ונחזור אליכם עם הצעות משתלמות לקופות גמל להשקעה בהקדם, הצעות ביטוח ועוד. בהצלחה ולהתראות.

פורטל הביטוחים הגדול בישראל

שדרות גיבורי ישראל 14 נתניה, 4250414

טלפון: 073-272-5261

www.2bit.co.il