כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

החזר מס אבטלה - יצאתם לאבטחה במהלך השנה? כנראה שאתם זכאים לקבלת החזרי מס!

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 22.09.21 , 11:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עובדים רבים כיום זכאים לקבלת החזר מס אבטלה על סך אלפי שקלים ללא ידיעתם. אם גם אתם מרגישים שניכויי המס החודשיים שלכם גבוהים מידי, ייתכן שגם אתם זכאים לקבל החזרים. אז מה עושים? החזרי מס זכותך אספה עבורכם את כל הטיפים המעשיים שאתם חייבים להכיר על כל שלבי בדיקת הזכאות להחזרים וקבלת מלוא המגיע לכם בהתאם לכל חוקי ההחזרים. רגע לפני שאתם מתחילים בתהליך, חשוב שתכירו מה זה החזרי מס. החזרי מס אבטלה מוחזרים לעובדים רבים בגין גביית מיסים גבוהים מידי בהתאם לסך הכנסתם השנתית, בגין חוסר התחשבות בנקודות הטבה שונות או בגין חוסר הכרה בהוצאות עסקיות. כספי ההחזרים הם בעצם ההפרש שנוצר בין סכום ניכויי המס שהיה צריך לנכות לבין הסכום שניכו בפועל. החזרי מס זכותך ועוד רבים מאנשי מקצוע בתחום עם ניסיון עבר טוענים שישנם עובדים רבים שמשלמים לא מעט מיסים שלא לצורך, מה שיכול לזכות אותם בקבלת החזרים על סך אלפי שקלים ולעיתים אף עשרות אלפי שקלים. רוצים לבדוק אם גם אתם זכאים לקבל החזר מס אבטלה? הנה לכם כמה הצעדים שתידרשו לעשות.

השינויים שתשמחו להכיר - הסוף לתורים הארוכים, לטפסים הרבים ולבירוקרטיה המעייפת

ראשית, יש להדגיש ולומר כי הליך בדיקת הזכאות עבר לא מעט שינויים ושיפורים משמעותיים בשנים האחרונות. לפני מספר שנים לא רבות עובדים רבים בחרו לוותר על זכאותם לקבלת החזר מס אבטלה בשביל להימנע מהתהליכים הארוכים והמייגעים שהם נדרשו לעבור בשביל לקבל את כל המגיע להם חזרה. בין כלל השלבים המפרכים שנדרשו לעבור בעבר ניתן למנות את מילוי הפרטים הרבים, הוספת לא מעט טפסים, הגעה למשרדים ממשלתיים והמתנה בתורים בלתי נגמרים ועוד. כיום, התהליך שונה בתכלית. כל שאתם צריכים לעשות בשביל לבדוק האם גם אתם זכאים לקבל החזר מס אבטלה זה למלא תעודת זהות ולהוסיף כמה טפסים פשוטים וקלים להשגה. גולת הכותרת היא האפשרות לערוך את כל הבדיקה באינטרנט. כן כן, אתם כבר לא נדרשים להגיע למשרדים הממשלתיים ולהמתין שעות ארוכות בתורים בלתי נגמרים. בעזרת האפשרות החדשה של בדיקת זכאות לקבל החזר מס אבטלה באינטרנט, תוכלו להשלים את הבדיקה בכוחות עצמכם בכל זמן ומכל מקום שתבחרו. רוצים להתחיל? הכירו את כל הנתונים שיעזרו לכם להעריך האם גם אתם זכאים לקבלת החזר מס אבטלה.

גבייה לא נכונה בגין ירידה בשכר השנתי וחוסר התחשבות בהטבות - כל הסיבות ליצירת פערי מס וזיכוי רבים בקבלת החזרים

הסיבה הבלעדית לכך שרשות המיסים מחזירה לעובדים רבים החזר מס אבטלה היא גבייה לא נכונה. ישנם לא מעט משתנים המשפיעים באופן ישיר על גובה ניכויי המס לכל עובד. במידה והחישוב של רשות המיסים מתברר כשגוי, נמצא שהעובד שילם מיסים גבוהים יותר ממה שהוא היה אמור לשלם בהתאם לסך הכנסתו השנתית. אז מה גורם לטעויות רשות המיסים וליצירת פערי מס המזכים רבים בקבלת החזר מס אבטלה? החזרי מס זכותך מכירה היטב את כל הסיבות העיקריות לכך וכדאי שגם אתם תכירו. יש להקדים ולהדגיש נתון חשוב. רשות המיסים קובעת כמה ניכויי מס לגבות מכל עובד על סמך ההכנסה השנתית ולא החודשית. כלומר, המשכורת החודשית של כל עובד אינה מעניינת את רשויות המס, אלא המשכורת השנתית בלבד היא זו שקובעת את גובה הניכויים. על מנת לדעת לנכות מיסים ממשכורתו של כל עובד כבר בתחילת השנה, לא נותר ברירה אלא להעריך כמה כל עובד ירוויח בתום השנה ועל סמך הערכה זו לחייב אותו במס. איך מעריכים דבר כזה? פשוט, מכפילים את סך ההכנסה החודשית בכמות חודשי העבודה במהלך השנה ומקבלים הכנסה שנתית משוערת לכל עובד. כלומר, עובד שמרוויח 9,000 שקלים, צפוי להרוויח 108,000 שקלים בתום שנת העבודה, בהנחה שהוא עובד 12 חודשים בשנה.

בואו נצלול קצת למספרים - כך רשות המיסים יודעת בדיוק כמה מס לגבות מכל עובד

אך מה אם משכורתו החודשית של העובד קוצצה במהלך השנה מכל סיבה שהיא? מה אם הוא לא השלים את כל חודשי העבודה במהלך השנה? כל אלה ועוד גורמים לכך שהשכר השנתי ירד, מה שיוצר פער בין הערכת רשויות המס לבין ההכנסה השנתית בפועל. אז הסיבות המרכזיות שגורמות לרבים להימצא זכאים לקבל החזר מס אבטלה הן: פגיעה בהכנסה החודשית, פגיעה בכמות חודשי העבודה, פגיעה בשעות העבודה מידי יום, אי התחשבות בהטבות מס, אי הכרה בהוצאות עסק מוכרות ועוד. אז מי מקבל החזר מס? כל עובד שמשכורתו ירדה במהלך השנה מכל סיבה שהיא. במידה ונפצעתם במהלך השנה ולא הצלחתם להשלים את כל חודשי העבודה, כדאי שתעשו בדיקת זכאות להחזרי מס. אם יצאתם לאבטלה, חופשת לידה, חופשת מחלה ממושכת, כדאי שתשלימו בדיקת זכאות להחזרי מס. כמו כן גם מי שעבר בין עבודות במהלך השנה ומשכורתו נפגעה יכול להימצא זכאי לקבלת החזרים ועוד. באשר לבעלי עסקים חשוב להדגיש ולומר כי גם הם לא אחת נמצאים זכאים לקבל החזר מס אבטלה. הסיבה המרכזית שמזכה גם עצמאיים בקבלת החזרים היא ההוצאות העסקיות. כל בית עסק רשאי להגיש דוח מסודר אודות הוצאות בית העסק המוכרות שלו וליהנות מהטבות מס שונות. במידה ובית עסק מדווח על הכנסה שנתית של 350,000 שקלים והוצאות עסקיות מוכרות על סך 70,000 שקלים, עלי פי חוק הוצאות מוכרות מתקזזות עם סך ההכנסה השנתית. כלומר, במקום להתחייב במס על 350,000 שקלים, בעל העסק יתחייב במס רק על 280,000 שקלים, שהם סך הכנסתו השנתית פחות סך ההוצאות המוכרות לבית העסק במהלך השנה.

הגענו לשלב המעניין ביותר - קבלת ההחזרים

לאחר שנגענו בשיטת בדיקת הזכאות החדשה, מי מקבל החזר מס ומהן הסיבות ליצירת פערים, חשוב שתכירו כמה פרטים טכניים אודות קבלת התשלום המגיע לכם. במידה ואכן נמצאתם זכאים לקבל החזר מס אבטלה, חשוב לדעת שאתם זכאים לקבלת החזרים בתוספת ריבית שנתית של 4%. כלומר, לא רק שתקבלו את כל המגיע לכם חזרה, תוכלו ליהנות גם מתוספת של 4% על כל המגיע לכם. אם נמצא שאתם זכאים לקבל החזר מס אבטלה של 7,000 שקלים, תוכלו לקבל על כך תוספת של 280 שקלים מידי שנה. אם לא די בכך, חשוב לדעת שאתם יכולים לדרוש את כל המגיע לכם עד שש שנים אחורה מסיומה של שנת המס שבה התחילה הטעות. לא מעט אנשים מוותרים על כל הכספים המגיעים להם מתוך הנחה לא ניתן לקבל החזרים רטרואקטיבית ולכן חשוב להדגיש ולומר שאתם יכולים לקבל החזרים רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה. החזרי מס זכותך מסייעים ללקוחות רבים להתמודד עם כל השלבים הנדרשים מבדיקת הזכאות ועד לקבלת מלוא הסכום המגיע להם לחשבון הבנק, בתוספת כל הריביות כמובן. לקוחות רבים מדווחים על שירות מקצועי שסייע להם להתמודד עם כל השלבים והבעיות בדרך, עד לקבלת מלוא הסכום המגיע להם לחשבון הבנק.

תמונה: FREEPIK