כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

טיפים לזוגות צעירים בדרך לרכישת דירה

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 24.12.21 , 10:09ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אחת ההוצאות הכי גדולות שכל זוג צעיר חוסך לה היא קניית דירה. יש הרבה טיפים שיכולים לסייע לזוגות צעירים לחסוך לשם קניית דירה. אחד הטיפים החשובים ביותר הוא אולי קבלת ההחלטה לא לארגן אירוע חתונה שיעלה לזוג מאות אלפי שקלים – אלא לבחור לארגן אירוע צנוע יותר והכסף שנחסוך יוכל לשמש אותנו לשם קניית דירה. טיפ נוסף שיכול לסייע לזוגות צעירים לחסוך לקניית דירה הוא הבחירה לקנות ריהוט יד שניה לבית שלנו ולא לקנות הכול חדש ישר מהמדף – מוצרים יד שנייה ממוצרי ריהוט, מוצרי חשמל ועד בגדים הם זולים יותר ממוצרים חדשים

איך אפשר לחסוך כסף לקניית דירה?

אז איך אנחנו יכולים לחסוך כסף לקניית דירה? אם ננהל נכון את, כלכלת המשפחה שלנו, יוכל להיות לנו קל יותר לחסוך כסף לקניית דירה משלנו. בשביל שהרגלי הצריכה שלנו יהיו נכונים ונדע איך לחסוך יותר כסף מדי חודש, אנחנו חייבים ללמוד לקנות פחות. אם נקנה פחות מוצרים בסופר ונקנה אוכל מתוך מודעות לכמה אנחנו באמת אוכלים – נוכל לחסוך הרבה מאוד. כמות האוכל שאנשים זורקים מהבית הפרטי שלהם מדי חודש ושבוע היא גדולה מאוד – בעיקר כי אנחנו קונים עם העיניים ולא באמת לפי הצורך או מידת הצריכה האמיתית שלנו ביומיום.

למה לא כדאי לאכול מחוץ לבית במסעדות? ואיך זה יעזור לנו לחסוך כסף?

דרך נוסף וחכמה לחיסכון כספי, היא הבחירה לא לאכול מחוץ לבית במסגרת של מסעדות ובתי קפה. זה דבר ידוע, שאכילה בחוץ כדבר שבשגרה היא גם פחות בריאה וגם הרבה יותר יקרה. אם אנחנו רוצים לחסוך כסף אנחנו חייבים להפסיק לצאת כל יום למסעדה או בית קפה. אם נשתה אפילו פחות 10 כוסות קפה בחודש כבר נגיע לחיסכון של 150 ₪ לפחות מדי חודש. אנחנו יכולים רק לדמיין כמה כסף נחסוך אם לא נאכל פעמיים בשבוע בחוץ בעלות מינימום של 150 ₪ לארוחה זוגית (בעצם זה הרבה יותר יקר).

יתרונות של נסיעה בתחבורה ציבורית על פני בעלות על רכב ואיך זה יעזור לחסוך כסף לרכישת דירה?

פעולה נוספת שרוב האנשים לא חושבים עליה, שיכולה לסייע לנו לחסוך כסף לשם רכישה של דירה, היא לבחור לוותר על בעלות על רכב פרטי ולהתנייד באמצעות תחבורה ציבורית. רוב האנשים, מקבלים את האפשרות לקבל החזר כספי על נסיעות חודשיות לעבודה ובחזרה מהמעסיק שלהם. אם אנחנו רוצים לחסוך את עלות האחזקה היקרה והקנייה של רכב פרטי – הדבר הכי חכם שאנחנו יכולים לעשות זה לעבור לנסוע בתחבורה ציבורית (בעיקר אוטובוסים ורכבת).

ככל שנהיה יצירתיים יותר באופן שבו ננסה לחסוך כסף, כך נוכל להגיע לחיסכון כספי גבוה הרבה יותר ונוכל להתקרב יותר לדרך שלנו לרכוש דירה משלנו.