כותרת
> C;
1/1
חדשות

טקס הענקת מלגות נעמת במרחב גליל מערבי

נהריה חדשותפורסם: 05.08.21 , 14:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום שלישי השבוע, התקיים בלובי היכל התרבות נהריה טקס חגיגי להענקת 16 מלגות לסטודנטיות במרחב גליל מערבי והכל לפי התו הירוק.

בסימן 100 שנים לתנועת נעמת, במעמד אשר שמואלי- יו"ר ההסת' במרחב גליל מערבי, הגברת שירלי שביט- אחראית קשרי חוץ ומנהלת את מפעל המלגות בנעמת ועופרה אלקיים כהן- יו"ר נעמת מרחב גליל מערבי, 15 סטודנטיות, בני משפחה וחברים והכל לפי התו הירוק.

הכיבוד הוכן בקופסאות אישיות מיוחדות לכל סטודנטית ואורחיה.

בתוכנית האומנותית הופיע גל רון.

את הטקס פתחה עופרה אלקיים כהן וספרה על נעמת, הארגון היחידי שהוקם ויצא מישראל ובזה יחודו.

בפתח דבריה אמרה עופרה אלקיים כהן: "בכל שנה נעמת מעניקה כ-450 אלף ₪ מלגות למענקי מחקר, 200 מלגות לסטודנטיות לתואר ראשון ושני בעדיפות למקצועות המדעים, 8 מענקי מחקר לדוקטורנטיות בסך עשרת אלפים ₪, מחצית בלימודי מגדר וקידום מעמד האישה ומחצית בתחומים שונים במדעים.

השנה כאמור, במלאת 100 שנים לתנועת נעמת יצא קול קורא (הגשה עד 30.9.21) ובו יוענק פרס מיוחד בסך 100 אלף ₪ מקרן המלגות של נעמת העולמית המיועדת למדעניות בעלות הישגים אקדמיים ופורצי דרך.

במרחב גליל מערבי אושרו 16 מלגות, מספר חסר תקדים, כל מלגה על סך 2000 ₪. במעמד חגיגי זה אני רוצה להודות לנעמת עולמית, למתנדבות נעמת ארה"ב וקנדה על התרומות של מפעל המלגות, לחגית פאר- יו"ר נעמת הארצית וכמובן לחברתי שירלי שביט- אחראית קשרי חוץ ומנהלת את מפעל המלגות על הסיוע ועל הגדלת מספר המלגות במרחב, על ההובלה לקבל את המלגות במרחב גליל מערבי.

כולי תקוה כי אתן חברות יקרות, תחזקו את הקשר עם ארגון נעמת במרחב, תתנדבו ותיקחו חלק בפעילות הרבה.

שמרו על קשר ואנחנו נמשיך, נחזק ונעניק סיוע כדי שתגשימו את עצמכן."

לאחר מכן הוזמנה שירלי שביט- מנהלת המחלקה הבינלאומית ומנהלת את מפעל המלגות ואמרה שהיא שמחה שהגיעה מת"א ושהיא חושבת שמפעל המלגות הוא מאוד חשוב.

בין היתר הדגישה שעל כל 250 מלגות שנעמת מעניקים יש כ-500 מעומדות כך שאתן זכיתן ואני בטוחה שמגיע לכל אחת ואחת מכן, כל אחת והסיפור שלה.

אשר שמואלי- יו"ר ההסתדרות במרחב בירך את הבנות והדגיש שמפעל המלגות הוא החשוב ביותר כי כאשר נשים רוכשות השכלה הן יכולות להשיג הכל, והשמים הם הגבול.

הוא ציין לישראל אין נפט כמו לעירק ולאירן בישראל המשאב שלנו אילו המוחות ואין ספק, נשים תופסות עמדות בכירות כאשר יש להן השכלה טובה.

כמו כן הודה לעופרה אלקיים כהן על העשייה ועל הדחיפה והעידוד למלגות כאשר משנה לשנה מספר המלגות עולה, עוד איחל לכולן בהצלחה.

בזו אחר זו עלו הסטודנטיות וקבלו את המלגה עם שי צנוע של עציץ ומחברת מידי המכובדים.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY