כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

כולם רוצים לדעת כמה ריבית משכנתא ממוצעת משפיעה על איכות החיים

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 20.07.23 , 09:22ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כאשר אתם ניגשים לבדוק לגבי לקיחת משכנתא, הדבר החשוב ביותר שמעניין אתכם הוא כמה ריבית משכנתא ממוצעת עליכם לשלם, וזה הגיוני לחלוטין. לריבית המשכנתא יש השפעה ישירה ומהותית על תשלומי המשכנתא החודשיים שלכם ובכלל על גם על חלוקת התשלומים. מי ידע שכל כך הרבה על כתפיה של ריבית המשכנתא? מיד תבינו מדוע.

למה חשוב לדעת כמה ריבית משכנתא ממוצעת עליכם לשלם

ריבית משכנתא ממוצעת היא למעשה ממוצע של ריביות הלוואות המשכנתא הבנקים נותנים עבור חודש ספציפי. כל חודש בנק ישראל אוסף נתונים של הלוואות משכנתא שהבנקים למשכנתאות נותנים בחודש שלפני, ומפרסם אותם באתר הרשמי. את פרסומי בנק ישראל תוכלו לראות באתר הבנק הרשמי, בעמוד הריבית הממוצעת על משכנתאות.

ריבית ממוצעת ועמלת פירעון מוקדם, מה הקשר ביניהן?

כאשר אנחנו מחליטים לשלם לבנק ולסגור את אחד ממסלולי המשכנתא לפני שהוא מסתיים או אם אנחנו מחליטים לעשות מחזור משכנתא יש עמלת פירעון מוקדם שעלינו לשלם. את העמלה צריך לשלם רק אם הריבית הממוצעת בזמן פירעון המשכנתא נמוכה מהריבית שקיבלתם מהבנק במועד שבו לקחתם את המשכנתא.

ריבית ממוצעת צמודה כשמה כן היא, צמודה למדד המחירים לצרכן המתפרסם מדי חודש באמצעות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדד זה משקף שינויים בסל המוצרים הקבוע הבסיסי. במשכנתא בפרט ובהלוואות בכלל הצמדה למדד המחירים לצרכן מציינת שאם המדד עולה גם החוב של תשלומי ההלוואה עולה. על כן, הלוואות צמודות מדד נחשבות לבעלות סיכון גבוה יותר, והריביות בהן נמוכות יחסית.

מה צופן העתיד לריבית הממוצעת?

אף אחד לא באמת יכול לדעת מה צופן העתיד, בפרט כשמדובר על ריביות משכנתא. יחד עם זאת, הפתרון האמיתי והיחיד הוא באמת להיות מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר על מנת לקבל את המידע הטוב ביותר, ואת האינדיקציה הנכונה ביותר. אפשר להסתייע בתחזיות משוק ההון, לגבש תחזית כלכלית, ולעשות את הסטטיסטיקה הנכונה והמתאימה אך להסתמך אך ורק על העובדה שזהו נתון סטטיסטי ולא תחזית עתידית מובטחת.

ישנן לא מעט תחזיות כלכליות לקראת העתיד הקשורות לריבית בנק ישראל. לריבית פריים וכמובן גם על ריביות משתנות שאינן צמודות, וריביות משתנות צמודות. יחד עם זאת, התחזיות הללו הן אך ורק להערכה על בסיס שינויים שצפויים להיות בריבית הממוצעת לעתיד, ובבניה של תמהיל משכנתא איכותי.

בחרו את האנשים הנכונים – חשוב שיהיה לכם על מי לסמוך

כאשר מדובר בנושא כל כך רגיש וחשוב שחייב להיות מותאם אישית כמו משכנתא, חשוב שתהיו מטופלים על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר. ללא ספק בחירה של אנשי מקצוע איכותיים המתמחים בתחום הפיננסים והמשכנתא תסייע. חשוב לבחור אנשים שיודעים לעשות משא ומתן מול הבנקים, בעלי ניסיון, ידע עשיר ובעלי תודעת שירות גבוהה. אחרי הכל, אתם מפקידים בידיהם את היקר לכם ביותר, המקום הבטוח שלכם, הבית.

למידע נוסף ליחצו – כמה ריבית משכנתא ממוצעת