כותרת
> C;
1/1
עסקים

כל מה שחשוב לדעת על כרסום שורשים

נהריה עסקיםפורסם: 30.06.22 , 09:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שורשים היא מילה שמייצרת אסוציאציות חיוביות מאוד. השורשים שלנו הם חלק ממי שאנחנו, וגם כשמתבוננים בשורשי צמח כזה או אחר, מתגלות תופעות מרשימות כגון חיבור לקרקע, יציבות, אספקת מזון יעילה להפליא, קליטת חמצן, רבייה וכמובן היאחזות בקרקע.

האיכות האחרונה, ואיתה היכולת להתפרש – ולפעמים במהירות ועל פני שטח נרחב – עלולה להוביל גם למצבים בעייתיים. במקרים כאלה אין ברירה אלא לסלק את השורשים, והפעולה הנכונה היא כרסום.

ציוד מתקדם

החוסן הרב של שורשי צמחים שונים הופך את הכרסום שלהם לאתגר של ממש. גם העובדה שהשורשים מתפרשים על פני שטח נרחב מקשה על הכרסום, ולכן על-מנת להשלים פעולה זו בהצלחה מלאה נדרש ציוד מתקדם. עוד מפתח חשוב להצלחת כרסום השורשים הוא ניסיון בתפעול הציוד הרלוונטי, כשעוד קודם לכן הניסיון בא לידי ביטוי בתכנון חכם של הפעולה שתתבצע. מומלץ להעדיף חברות שעובדות עם מכונה אפקטיבית ושבנוסף מתנהלות ביעילות ולכן יכולות להגיע אליכם בזמינות מרבית.

מקסימום זהירות

הצורך בניסיון ומיומנות, שכאמור מתורגם לתוכנית עבודה מדויקת, הכרחי בגלל שתוך כדי כרסום שורשים עלולים להינזק גם אלמנטים אחרים שיש בשטח – קווי תקשורת, צינורות מים, קווי ביוב וכו'. רק תשומת לב מלאה לכל פרט ופרט תוך כדי ביצוע העבודה מבטיחה אפס נזקים ומקסימום תועלת. עוד דגש חשוב הוא לוודא שכל השורשים כורסמו עד הסוף, כך שהבעיה לא תחזור על עצמה תוך זמן קצר. לאחר השלמת הכרסום של כל השורשים ינוקה השטח היטב כך שלא יישארו בו גזם או כל פסולת אחרת.

באילו מקרים חשוב לכרסם את השורשים?

כרסום שורשים הוא כאמור הפתרון למצב שבו שורשי צמחים כאלה ואחרים מגיעים למקומות שבהם הם לא אמורים להיות, ונאחזים בהם. הסיכון העיקרי הוא נזק לתשתיות שונות – עד כדי מצב שבו התועלת מהצמח קטנה בהרבה מהנזק לסביבה ולבני האדם שחיים במקום. הרחקת הצמח עצמו כמובן לא תפתור את הבעיה, משום שכל עוד ישנם שורשים בשטח, תתרחש צמיחה מחודשת. עוד כדאי לדעת ששורשים אוהבים מאוד בורות ביוב בזכות שפע המים והחומרים המזינים עבורם, כמו גם הלחות והחמימות – וללא כרסום שלהם עלול להיגרם נזק של ממש לקו הביוב.

כמו כן מתבצע כרסום של שורשים לפני העתקת עצים. באתר https://www.tiptop-gizum.co.il תמצאו עוד מידע רלוונטי נרחב לגבי שירות זה, ושירותים נוספים לגינות ולמרחבים ציבוריים – כל שתוכלו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם.