כותרת
> C;
1/1
חדשות

כנס כחול לבן לתושבי הגליל המערבי בקיבוץ געתון

נהריה חדשותפורסם: 17.08.21 , 18:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אחרי יום עמוס במיוחד, סיור וישיבת קו עימות בצפון, הגיע שר הביטחון ופמלייתו למפגש עם תושבי הגליל המערבי, לשיחת בטחון, קורונה, פוליטיקה ומה שביניהם.

מאות מתושבי הגליל אחרי יום עבודה הגיעו לשיח חשוב להעלות נושאים בוערים.

בני גנץ, שר הביטחון ויו״ר כחול לבן בכנס בקיבוץ געתון שבגליל המערבי: "כיפות ברזל זה לא מספיק, חקלאות זו כיפת ברזל לא פחות״.

״גם אנחנו מבינים את הצורך ברפורמה אבל מאמינים שצריך לעשות את זה בהסכמה עם החקלאים.

כחול לבן בהובלתו של סגן השר אלון שוסטר עוסקת בזה ותדאג לשנות את זה.

אנחנו צריכים להבטיח את הכבוד שלכם כי בכך נבטיח גם את גבול הצפון.

המרחק בין הלולים והמטעים לגבול הוא אפס ולכן חקלאים חזקים זה גם גבול חזק".

מזכ"לית כחול לבן, חה"כ יעל רון בן משה שבעבר הייתה מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי ומבינה היטב ומקרוב את כל הסוגיות, אירחה את הכנס בקיבוץ בו היא מתגוררת הוסיפה: "אנחנו צריכים לשנות את פרדיגמת חיבור הצפון למרכז לפרדיגמת הפיכת הצפון להיות המרכז.

הצפון דורש התייחסות שונה בשל צרכיו הייחודיים, רמת שירותי הבריאות בצפון נמוכה משמעותית ממרכז הארץ, כך גם ההשקעה בתשתיות ובמרכזים כלכליים.

יש לנו הזדמנות בתקציב הנוכחי לתקן עוולות שנוצרו כאן במשך שנים וכך נעשה".

‎‎עוד בכנס נכחו סגן שר הביטחון ח"כ אלון שוסטר שכיהן גם כשר החקלאות וכראש המועצה האזורית שער הנגב ח"כ מופיד מרעי בעבר ראש מועצת חורפיש שהגליל הוא מאד קרוב לליבו והוא מבין מקרוב את צרכי התושבים, ח"כ רות וסרמן לנדה הייתה סגנית השגריר במצרים, יועצת הנשיא שמעון פרס לענייני חוץ ותפוצות, סמנכ"לית מרכז השלטון וראשת האגף לקשרי חוץ שלו.

כמו כן נשא דברים מר משה דוידוביץ ראש מועצת מטה אשר יו"ר פורום יישובי קו העימות הרגיע את התושבים שבאו מכל רחבי הגליל ואמר להם "יש לכם על מי לסמוך החבורה הזו יודעת מה היא עושה והיא לא תיתן שבכנסת יעשו אתנו מה שרוצים. אני מאמין שאנחנו בידיים טובות ."

צילום RITVO PHOTOGRAPHY