כותרת
> C;
1/1
חדשות

מרכז חוסן אזורי באשכול רשויות גליל מערבי נחנך אמש בקיבוץ כברי

נהריה חדשותפורסם: 16.03.21 , 08:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מרכז חוסן אזורי באשכול רשויות גליל מערבי נחנך הבוקר בקיבוץ כברי במעמד שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, ח"כ בני גנץ והשר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון, מר מיכאל ביטון

הקמת מרכז חוסן בגליל המערבי היא בשורה אמיתית לתושבי האזור. מרכזי החוסן בישראל הוקמו ע"י מרכז "משאבים" אשר נוסד בשנת 1981 במטרה לתת מענה לתושבי קו העימות- ילדים, מבוגרים, מערכת החינוך ומערכות מוניציפאליות ע"י הכנת תוכניות לטיפוח חוסן והתמודדות בשעת חירום במערכות קהילה, חינוך, בריאות ורווחה בכל חלקי הארץ.

הטקס נערך בהשתתפות נציגי ממשלה, נציגי מערכת הבטחון, ראשי הרשויות באשכול, עובדי האשכול ונציגי מרכז משאבים.

נשאו דברים- שר הביטחון וראש הממשלה החליפי ח"כ בני גנץ, השר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון, מר מיכאל ביטון, מנהל המחלקה לפיתוח חברתי באשכול אורי פרידלנד, ראש עיריית עכו ויו"ר האשכול שמעון לנקרי, ראש מוא"ז מטה-אשר ויו"ר פורום קו-עימות משה דוידוביץ'', ראש רח"ל תא"ל (מיל') יורם לרדו, סגן מנהלת מחוז צפון במשרד הרווחה שלמה כהן, ראש מינהל חירום ובטחון במשרד הפנים אלי רגב, מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי לי-את כהן ופרופ' מולי להד, מייסד ונשיא מרכז משאבים.

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, ח"כ בני גנץ אמר: "הגזרה הצפונית שלנו שקטה יחסית בשנים האחרונות אבל אי אפשר לשכוח את הדי הפיצוצים והאזעקות שליוו את האזור במשך עשרות שנים של מלחמות ואירועי טרור. העוצמה של מדינת ישראל נשענת על ארבע רגליים: ביטחונית, כלכלית, מוסרית וחברתית. מרכזי החוסן האזוריים הם נדבך חשוב ביותר בבניית העוצמה החברתית של תושבי ישראל לאורך גבולותיה ומיועדים לתת מענה לאוכלוסייה הן במצבי חירום והן לאחריהם בשיבה מהירה לחיי שגרה. אנחנו אתכם ובשבילכם, מעבר לכל שיקול פוליטי. אני רוצה להודות לתושבי הגליל המערבי על עשרות שנות ציונות חלוצית של חיים לאורך הגבול במרחב הצפוני היפהפה של ישראל."

השר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון, מר מיכאל ביטון אמר: "אני מגיע מההנהגה האזורית ורואה במנהיגים אזוריים שותפי אמת. מדינת ישראל לא יכולה להתקיים בלעדיכם! תפקידנו כממשלה להקשיב לכם, להביא לכם תקציבים ולא להפריע לכם. חוסן חברתי וקהילתי של רשות נמדד בכמה אנשים מגיעים ב'דקה קריאה' של המנהיג המקומי. בחודש מאי 2020 בני גנץ ואנוכי נפגשנו עמכם ראשי הרשויות בגליל המערבי ושמענו מכם ארבע דרישות: תיקון נושא הטבות המס, שחרור תקציב תקוע של מאה מיליון ₪ למיגון בתי תושבים בטווח 0-1 קילומטר מהגבול, הקמת מרכז חוסן אזורי בגליל ובניית מערך כיתות כוננות מיומנות ומצוידות בישובים. אני גאה לומר כי היום השלמנו את ביצוע כל ארבעת הסעיפים. חוסנה של ישראל הוא כחוסן כל חלקיה וכל תושביה. אני רוצה להודות אישית לראשי הרשויות ובראשם שמעון לנקרי ומשה דוידוביץ' על פועלם למען הקמת מרכז החוסן ושיפור ביטחונם ואיכות חייהם של תושבי האזור".

לי-את כהן, מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי: "השבוע ציינו את פרשת ויקהל-פקודי העוסקת במשכן ובאיחוד כוחות והירתמות כללית למען מטרה נעלה. נכנסתי לתפקידי לפני חודש ואני יכולה לומר לכם כבר עתה כי שיתופי הפעולה, היוזמות והרוח היצירתית שמפגינים ראשי הרשויות וצוות אשכול הרשויות בעבודה משותפת למען מטרות נעלות מוכיחים כי כאשר יש דיאלוג מתמיד ועשייה אין לנו צורך בניסים- הכל תלוי רק בנו. תודה לכל השותפים שאפשרו את הקמת מרכז החוסן שכולו למען תושבי הגליל המערבי".

קרדיט צילום : RITVO PHOTOGRAPHY באדיבות אשכול רשויות גליל מערבי

קרדיט צילום : RITVO PHOTOGRAPHY באדיבות אשכול רשויות גליל מערבי

 

קרדיט צילום : RITVO PHOTOGRAPHY באדיבות אשכול רשויות גליל מערבי

 

קרדיט צילום : RITVO PHOTOGRAPHY באדיבות אשכול רשויות גליל מערבי