כותרת
> C;
1/1
חדשות

נעמת וההסתדרות מרחב גליל מערבי "לא שותקות על רצח נשים"

נהריה חדשותפורסם: 22.10.20 , 12:26ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: צילום RITVO PHOTOGRAPHYצילום תמונות: צילום RITVO PHOTOGRAPHY

בצהרי יום רביעי התקיימה הפגנה "לא שותקות על רצח נשים", בצומת המייסדים בנהריה.

בצומת נתלו שלטים והפעילים עמדו עם כרזות 'סוף לאלימות נגד נשים', 'די לשתיקה דם נשים זה לא הפקר', 'לא שותקות יותר', 'לא שותקים לרצח נשים' ואחרים.

ההפגנה התקיימה ביוזמת נעמת וההסתדרות מרחב גליל מערבי בשיתוף עיריית נהריה.

בהפגנה נכחו אשר שמואלי, יו"ר ההסתדרות במרחב ועופרה אלקיים כהן, יו"ר נעמת מרחב גליל מערבי אשר יזמו את ההפגנה בשיתוף עיריית נהריה.

כמו כן נכחו נציגי עיריית נהריה, אירית בוסידן מנהלת מחלקת רווחה, קרן אטיאס מנהלת קידום מעמד האישה ואלמוג טל עוזר ראש העיר, אלמוג גל רכז מחוז גליל של הנוער העובד והלומד, פעילים, חברות נעמת וחברי ההסתדרות אשר זעקו יחדיו לא שותקים על רצח נשים.

עופרה אלקיים כהן, מיוזמי ההפגנה פתחה בדברים מרגשים ואמרה שלא נוכל להתבונן מהצד ולתת לאלימות נגד נשים לקרות ולכן אנו לא שותקות יותר.

אלקיים כהן אמרה: "יכול להיות שאין ברירה אלא להקריא את כל רשימת הנרצחות בקול איתן.

היא קראה לכולם לא לוותר ואמרה שתמשיך ליזום הפגנות בצמתים עד שהממשלה תפעל לתת משאבים לגופים שיודעים לטפל בדבר.

אחרי זה נשאו דברים עירית פילמוס מנשים עושות שלום וקרן אטיאס מקידום מעמד האישה: "חובתנו להשמיע את זעקת הקורבנות ולפעול בכל ערוץ בכדי למנוע אלימות מכל סוג שהיא".

אירית בוסידן ממחלקת רווחה התייחסה בדבריה ואמרה שחייבים להפסיק את האלימות בנשים, מילולית, כלכלית, פיסית ובוודאי למנוע את הרצח הבא!

כמו כן אמרה, שלצערה מגיעות פניות רבות למחלקת הרווחה והן משתדלות לתת מענה.

אלמוג גל, רכז מחוז צפון של הנוער העובד והלומד הודה לנעמת וההסתדרות במרחב על היוזמה ואמר שהנוער העובד והלומד יתמכו ויעזרו ככל שיוכלו.

יובל גוזלן, פעיל בשנת שרות של הנוער העובד והלומד רגש את המפגינים כאשר אמר: "אני שנה שלישית בתנועה ובחרתי להיות בשנת שרות.

מאז שאני בנוער העובד ולומד נרצחו עשרות נשים ונאנסו מאות נשים.

אני מבקש מכולכם- הורים, סבים וסבתות ואם יש כאן מורים, כולכם מתבקשים לחנך את ילדכם, נכדכם "לא לאלימות".

הכל מתחיל בחינוך!

הדובר אחרון, אשר שמואלי, יו"ר מרחב גליל מערבי שאמר שיעשה הכל בכדי שהממשלה תבין שהיא חייבת להקצות משאבים לטיפול בעניין על מנת לפתור את הבעיה מהבסיס, אין זה קשור לממשלה זו או אחרת.

חייבים לתת משאבים לאנשים מקצועיים שיכולים לפתור את הבעיה.

חתמה את ההפגנה, עופרה, שביקשה להודות ליו"ר ההסתדרות, אשר שמואלי וצוות העובדים, לאירית בוסידן מנהלת מח' הרווחה בעיריית נהריה, קרן אטיאס היועצת לקידום מעמד האישה ברשות, לדרור ישראל, לנוער העובד והלומד ולכל מי שהגיע לזעוק את זעקתן של הנשים השקופות.

בשבוע הבא ההסתדרות ונעמת מרחב גליל מערבי, תנועת דרור-ישראל מזמינים את ועדי עובדים, גימלאים וגימלאיות, עובדי ההסתדרות לפי הנחיות התו סגול לציון 25 שנים להירצחו של ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל.

הכל בתאום מראש בקו החם של נעמת 9201 *

אוהל זכור יתקיים יומיים לפי הנחיות משרד הבריאות.

בשבוע הבא, ביום רביעי ה- 28.10.20 תתקיים תערוכה אינטראקטיבית בבית ההסתדרות בעכו.

ביום חמישי בבוקר – הדרכות בתערוכה ובערב מעגלי שיח.

הציבור מוזמן בתאום מראש 9201 *

צילום RITVO PHOTOGRAPHY