כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

עו"ד דוד מנע לבעלי עסקים שניזוקו מהשיטפונות - אל תוותרו על פיצוי

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 15.01.20 , 12:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עו"ד דוד מנע מסייע לבעלי עסקים רבים שנפגעו בשיטפונות. השבוע הוא נפגש בנהריה עם בעלי עסקים שנפגעו, שמע מהם על הנזק העצום, אובדן ההכנסות ובכלל על התחושות הקשות.

אין זו הפעם הראשונה שאירועי הצפות מתרחשים בנהריה. גם הפעם קרסו תשתיות בעיר ואירעו נזקי רכוש גדולים שהעלו שאלות רבות לגבי האחריות לנזקים.

לדברי עו"ד דוד מנע, "הרשויות המקומיות אחראיות על מערכות תיעול וניקוז בתחומן ומחויבות לפעולתן התקינה. בתי המשפט דחו פעם אחר פעם ניסיונות של רשויות מקומיות לטעון כאילו הצפות שאירעו בתחומן הן "כוח עליון", ופסקו כי הרשות המקומית חייבת להיות ערוכה למזג אוויר חריג. מאחר וההצפות חוזרות ונשנות מדי חורף אין הם בבחינת "בלתי צפוי", הרשות המקומית מחויבת להיערך לכך".

עו"ד מנע הוסיף כי "בשורה של פסקי דין נקבעה חובת העיריות לפצות את הניזוק מהצפת מי גשמים שנגרמה עקב התנהלות רשלנית של העירייה, חרף העובדה שאירוע ההצפה נגרם בעקבות ירידת כמויות גשמים חריגות. נפסק שעל הרשות המקומית לשמור על הדרכים והמערכות שבבעלותה, לתחזק אותן ולדאוג לתקינותן. הרשות המקומית לא תוכל לטעון "כוח עליון" אם יוכח כי תחזוקה שוטפת עשויה היתה למנוע את ההצפות והנזקים".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה:

העירייה פועלת מול משרדי הממשלה על מנת לסייע בשיקום העיר מנזקי השיטפון.

שר האוצר, משה כחלון נרתם לסייע באמצעות אנשי משרדו לטיפול בבעלי העסקים שנפגעו.

במקביל, ישנם שמאים שאומדים את הנזקים בכל רחבי העיר ויגישו דוחות בימים בקרובים.

מעבר לכך, ראש הממשלה, בנימין נתניהו סייר בעיר יחד עם שרי הפנים, הבינוי והשיכון והנחה אותם ואת מנכ"לי משרדיהם להתחיל בשיקום מידיי של העיר נהריה.

קרדיט תמונה: ראובן קופיצינסקי