כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

עורך דין מקרקעין

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 25.01.22 , 14:43ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
עורך דין מקרקעין

עסקאות מקרקעין, שלא כמו עסקאות רבות אחרות, עשויות להיות מעט מורכבות ולהתבסס על סוגיות משפטיות לא קלות. בעזרת עורך דין מקרקעין ניתן לעבור את ההליך עם שקט נפשי בידיעה שהעסקה תעבור בשלום וילווה אתכם לאורך כל העסקה.

מה זה מקרקעין ?

מקרקעין, דיני מקרקעין וחוזי מקרקעין אלו ביטויים חוזרים שאנו שומעים שוב ושוב ולא תמיד קלטנו את משמעות והגדרת המושג. מאחר וכמעט כולנו בשלב מסויים בחיים נהיה מעורבים במצבים של קניה, מכירה או השכרת ושכירת דירה במהלך חיינו, חשוב שנדע במה מדובר מבחינת חוק שעולה המושג "מקרקעין".
מקרקעין כפי שמוגדר בחוק: "קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר המחובר אליה: חיבור של קבע או חיבור זמני." בעל מקרקעין הוא בעל זכות בהחזקת מקרקעין אשר יכול לבצע בהם כל עסקה על פי כל דין או הסכם.
בעלות המקרקעין כוללת גם כן את העומק שמתחת לפני הקרקע ועל כן גם את התחום שמעל הקרקע, למעט מעבר מעל הקרקע בטיסה.

מדוע צריך עורך דין מקרקעין להשכרת דירה?

מרבית האנשים נוטים להתייחס בקלות דעת לעסקה של השכרת דירה דירה, לפיכך חוזי ההשכרה לא מטופלים במידת הצורך הראויה להם. מאחר ומדובר בעסקה זמנית אז התחושה הנגזרת מכך הינה שאפשר להסתדר ללא שירותי עורך דין. למרות זאת מה שנראה בפועל, חוזה שכירות הינו חוזה מהמורכבים ביותר, הדורש טיפול מעמיק הכולל התייחסות לפרטים הקטנים ביותר, שאדם שאינו עורך דין מקרקעין יתקשה לעשות. חשוב לציין כי משכיר הדירה מוכרח להצטייד בחוזה מדויק ובטחונות טובים על מנת להגן על הנכס שברשותו. ליווי משפטי מקצועי של בעל מקצוע המוכר בתחום דיני המקרקעין ימנע מצבים לא נעימים ולעתים אף טעויות מוחצות.
לתיאום פגישת ייעוץ עם
עורך דין מקרקעין בנהריה התקשרו 073-7760100
משרדנו יעשה הכל למען לקוחותיו ואת כל אשר הנדרש מעורך דין לעשות.
אחריות עורך דין המקרקעין כלפי לקוחותיו
לעורך דין מקרקעין ישנה הסכמות והכלים המקצועיים אשר מעניקים לו את האפשרות להכין ולבדוק את המסמכים הקשורים בהסכמי
הרכישה, העברת בעלות, משכנתא ובעלות נכסים. מן הראוי מצופה מן עורך דין המקרקעין להיות נוכח ברגע החתימה של העסקה בין המוכר והקונה. ברגע זה מתבצע העברת התשלום ההתחלתי עבור הנכס ורישום הזכויות של הקונה. עורך דין מקרקעין מוכרח להיות חלק במעמד על מנת לבקר כי התהליך מתבצע באופן חוקי. במהלך תהליך רכישת קרקע או נכס, עורך דין מקרקעין מכין את הטפסים והמסמכים הנחוצים להליך, בודק את רישום הזכויות בנס ומסייע בהסדרת העברת הכספים לצורכי קניית הנכס. נוסף על כך, עורך דין מקרקעין הינו גם הגורם המוסמך לסייע בין סכסוכי מקרקעין ומחלוקות כאלו ואחרות העשויות להתהוות על רקע בעיות שחוזרות על עצמם.