כותרת
> C;
1/1
עסקים

קנייה או השכרה של מדפסת? כל היתרונות והחסרונות

נהריה עסקיםפורסם: 20.12.23 , 09:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ניהול משרד זה לא משחק ילדים. יש אינספור דברים לדאוג להם, והצ'ק ליסט האינסופי רק הולך וגדל. בעוד שבעבר משרד היה שולחן, כמה עטים וקצת ניירת במגירות, והפריט הטכנולוגי המתקדם ביותר בו היה הטלפון הקווי, הרי שהיום מדובר בניהול צי-טכנולוגי מורכב, עם מכשירים שנועדו לתקשר זה עם זה, בישירות או בעקיפין, ולתת מענה אינסופי של פתרונות לקשיים אינסופיים שמערימים החיים המודרנים, למנהלי משרדים, לעובדי המשרד, וכמובן – ללקוחות. זה לא פלא אם כך שפתרונות פשוטים ואפקטיביים כמו השכרת מדפסות לעסקים הופכים לפופולריים יותר עם השנים.

לא סתם ציינו את השכרת המדפסות לעסקים, שהרי מדפסות, ממש כמו מכונות צילום, הן מכונות שנוטות לעשות בעיות, בייחוד כאשר משתמשים בהם הרבה אנשים, וכל אחד עם גחמותיו וקשייו שלו.

היתרונות בהשכרת מדפסת למשרד שלכם:

  1. שירות מיידי – בעוד שמדפסת משלכם, כזו שקניתם, היא שלכם, ויש תחושה של "שלי", הרי שהשכרת מדפסת מאפשרת לכם לקבל שירות בכמה וכמה רמות מעל למישהו שרכש מדפסת למשרד. השכרת המדפסת מגיעה עם שירות אישי וזמין, סוג של ביטוח שמגיע עם ההשכרה ועם העובדה שבעל המדפסת אחראי וגם מאוד רוצה שהמדפסות שהן שלו, שהוא קנה בכספו, ימשיכו לתפקד כמו שצריך. כשלכולם יש מה להפסיד – אתם מרוויחים, והשירות המיידי הזה הוא יקר ערך כאשר המדפסת נתקעת, והיא עושה זאת תמיד ברגע הלא נכון (כי בואו, אין רגע "נכון" למדפסת להיתקע...
  2. חיסכון כלכלי – אם התקלקלה המדפסת שקניתם, בהצלחה עם התיקון. נכון, יש תמיד (או כמעט תמיד) אחריות על המוצר, אבל היא תמיד נגמרת בדיוק רגע לפני שהמכשיר התקלקל, וגם אם עוד יש אחריות בתוקף, התיקון עצמו לוקח זמן, ולכו תדעו מי בכלל יתקן אותה, ואיפה. אותו השירות שהזכרנו כבר, שירות התיקונים והתמיכה, מאפשר לכם לחסוך כספים לא רק על מדפסות חדשות כל פעם, אלא גם על זמן בו המשרד לא עובד בצורה חלקה בגלל המחסור במדפסת, וזה יכול להיות כבר סכומים משמעותיים יותר, שקשה לאמוד אותם.
  3. תמיכה בתפעול – לא רק בהתקנה ובטיפול בבעיות טכניות ותקלות מעת לעת, הרי שבסופו של דבר מישהו צריך להסביר לכם, לעובדים שלכם, ולכל עובד חדש, כיצד לתפעל את המכונה הזו, ובדרך כלל לצד עוד ועוד מכונות שהמשרד משתמש בהן. חברת השכרה נותנת הסבר מלא ומפורט כך שכולם במשרד יודעים אותו הדבר על המכונה, מה שאומר שכולם יכולים להסביר לכל עובד חדש, כולם יכולים לפתור בעיות יומיומיות של כולם (אם מישהו שכח או התבלבל), וזה גם אומר שהסיכוי לתקלות ובעיות יורד פלאים, וכך הסיכון להשבית את המשרד יורד ומצטמצם גם הוא!

היתרונות של השכרת מדפסות לעסקים רבים ומגוונים, אך שלושת הנ"ל בהחלט צריכים להספיק כדי לתת לכם את המענה לשאלה ולשיקולים שלכם – בסופו של דבר תפקוד שוטף של המשרד וחיסכון כלכלי משמעותי צריכים להיות הבסיס לקבלת החלטה נבונה לכל מנהל משרד באשר הוא.