כותרת
> C;
1/1
דורית-וולפוביץ-ריטבו

קשת המשאלות

נהריה דורית-וולפוביץ-ריטבופורסם: 02.11.21 , 15:10ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום שני נערך בנהריה מפגש של מגשימי המשאלות מהצפון שפועלים בהתנדבות מלאה.

היו שם אחים ואחיות, נהגי אמבולנס, כולם בעלי הכשרה מיוחדת מהקהילה שנבחרו בקפידה והצליחו להגשים חלומות למספר חולים סופניים.

היה מרגש לשמוע את הסיפורים המרתקים ממקור ראשון של משפחה שחוותה את הקשר עם עמותת קשת המשאלות.

בתום המפגש חולקו תעודות הוקרה, בנוכחות משפחה שבאה לכבד את המעמד ולספר את הספור.

יעל גרא, מייסדת קשת משאלות, אשר עומדת מאחורי הרעיון ובחרה להקים את ביתה בישראל, הביאה את הרעיון מהולנד, והחלה ליישמו עם הקמת העמותה קשת המשאלות,

בספטמבר 2012. בראשית הדרך השתמשה העמותה בשירותיו של אמבולנס אחד מהמרכז, כיום יש ארבעה מוקדים שקשת המשאלות עובדת עמם ומסתייעת בשירותי האמבולנס שלהם.

אחרי אזור המרכז, אזור הצפון הוא השני בגודלו עבור מגשימי החלומות.

הדרך עדיין ארוכה, בהולנד מגשימים 6 משאלות מדי יום, בעוד שבישראל מגשימים כיום 4 משאלות בשבוע.

כל משאלה מתוכננת לפרטי פרטים, בשיתוף פעולה עם המשפחה, ומייצרת חוויה עוצמתית ומרגשת עבור החולה ומשפחתו ומקרבת גם את מגשימי המשאלות למשפחות.

המתנדבים מספרים: "זו הרגשה נפלאה שקשה לתאר אותה במילים".

בגליל המערבי פועל אמבולנס אחד של דורון אלמוג, אשר עובד עם חבורה של מלאכים מתנדבים: מנהריה: דן דורפאן, יובל פונימונסקי, שלומי עוזיאל; ממטה אשר: דגנית גורדון, וויל גרשון; מקבוץ עברון: רמי גוטליב; מקבוץ סער: ראדי חדאד; ממזרעה: גריס חאזן; מג'דיידה מכר: מונדר מסארוה; לארוע הצטרף גם גדעון לרון שהוא גם צלם מתנדב מאזור המרכז.

היום כל משאלה מתעודת ע"י צלמים מתנדבים. עינת מאור, חברת ההנהלה של קשת המשאלות אחראית על מערך הצלמים ועל מיזם הדפסת האלבומים, בשיתוף פעולה עם 'לופה', במסגרתו עורכים מתנדבי העמותה ספר תמונות דיגיטלי מזכרת מהאירוע החוויתי.

יעל גרא: "החדשות הטובות הן שבתאריך 1.12.21 אנו מתחילים בקמפיין גיוס המונים בשיתוף חברת J GIVE, תחת הכותרת: "מגשימים חלומות מעניקים זיכרונות".

כמו כן, בשנת 2022 יוקמו שתי תחנות חוף בתרומה של חברת צ'ק פוינט, שהתגייסה השנה לתמוך בפעילות העמותה.

עמותת קשת המשאלות מגשימה משאלות עבור חולים סופניים ולכל הגילאים במטרה לשפר את מצב רוחם וליצור עבורם חוויות בלתי נשכחות.

העמותה חרטה על דגלה להאיר את סוף דרכם של חולים סופניים באמצעות הגשמת משאלות.

הגשמת המשאלות אפשרית עבור כל חולה, ללא הבדל גיל, דת, גזע או מין ומספקת רגעים בלתי נשכחים של אושר, שחרור ורוגע עבור החולים ומשפחתם.

בנוסף, העמותה מקדמת מודעות בציבור הישראלי לטיפול תמיכה פליאטיבי הפועל בעיקר בהקלה על הסבל הפיזי והרגשי ובשיפור איכות החיים של החולה, תוך אמונה בכוח הטיפול הרגשי של החולה לצד הטיפול הקונבנציונלי.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY