כותרת
> C;
1/1
דורית-וולפוביץ-ריטבו

רוטרי והאופן הפנימי חילקו מלגות בסך 364,000 שקל ל 51 סטודנטים

נהריה דורית-וולפוביץ-ריטבופורסם: 27.10.19 , 14:31ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בטקס חגיגי, שנערך ביום חמישי באשכול פיס, חילקו מועדוני רוטרי והאופן הפנימי נהריה, מלגות ל-51 סטודנטים וסטודנטיות, בסכום כולל של 364,000 שקל. האירוע התקיים במעמד רונן מרלי, ראש עירית נהריה, , אילן וקנין, ראש מנהל חינוך וקהילה נשיאי המועדונים רעיה כהן האופן הפנימי, ארצי ליסיה מחליפו של שמואל גרמיזה נשיא רוטרי נהריה שנמצא בארה"ב,צילה ברנדייס יו"ר הקרן, ומנהלי החטיבה העליונות בבתי הספר, דורית חילאי מדעים ואמנויות, ואסנת בירנבוים מנהלת מח"ט פסגות רונית יוסבשוילי חטיבת הביניים למנהיגות ומצוינות חברתית שחקים מרשת עמל . כמו כן השתתפו בטקס התורמים מקבלי המלגות ובני משפחותיהם, וחברי רוטרי והאופן הפנימי.

יצוין כי זו השנה השמינית בה מקבלים הסטודנטים מלגות, במסגרת מיזם "מרוטרי באהבה", בו הם מעניקים שיעורי עזר לתלמידים בבתים פרטיים ובמועדוניות, בתמורה לקבלת המלגה.

את הערב הנחה יוסי זיגלמן.,את הקטע האומנותי פתחה רחל קוריאט שנגנה את החלק השלישי של הסונטה הפתטית של בטהובן.

פתחה את הערב רחל קוריאט שנגנה על פסנתר את החלק השלישי של הסונטה הפתטית של בטהובן.

יוסי זיגלמן , "נפל בחלקי הכבוד לברך בשם שני המועדונים שלנו , האופן הפנימי ומועדון רוטרי נהריה אני מקווה שבמשך השנים למדתם קצת על שני המועדונים שפועלים בקהילה הנהריינית שנים רבות, , על הצלחת המיזם , כמה מרגש אותו להיות שותף למעמד זה ולחלק את המלגות לעשרות הסטודנטים. את הערב פתח במשל יפה , מה שמאפיין את המלגות אלה שני דברים:המלגות הן בסכומים משמעותיים, רובן בסכום של כ-10000 שקל , סכום המכסה שכר לימוד של שנה באוניברסיטה או במכללה.הדבר השני , כל מקבלי המלגות נדרשים לתרום לקהילה, כך שאנחנו מסייעים גם לסטודנטים מקבלי המלגות ,ולא פחות חשוב מכך ,לעשרות רבות של תלמידים בנהריה בבתי הספר התיכוניים ובחטיבות הביניים ,בעזרה לימודית משמעותית ,ומקדמים אותם בלימודים. לרבים מהם העזרה הזאת מעניקה זכאות לתעודת בגרות.בכך אנחנו תורמים את תרומתנו הצנועה להעלאת אחוז הזכאות לבגרות בעירנו בין השאר הודה כהן ליו"ר קרן רוטרי נהריה לשעבר, משה זרקא, על תרומתו רבת השנים, ועל היותו הרוח החיה של ארגון הערב, ולאבי בן הרוש, העושה ימים כלילות למען מיזם "מרוטרי באהבה". ראשון הנאומים היה רונן מרלי ראש העיר אשר הדגיש את כמה חשוב החינוך ועד כמה שמח הוא שהוא החליט למנות את אילן וקנין לראש מינהל חינוך וקהילה , ושיש עתיד בנהריה והוא שמח שהוזמן לחלוקת המלגות והוא תמיד יגיע כאשר יזמינו אותו. לסטודנטים אמר שהוא מאמין שזו התקופה היפה ביותר בחייהם והמלגות יעזרו לכל סטודנט לרכוש ידע בצורה המטבית ולחזור לנהריה לממש את יעודו. בעוד חמש שנים עשר נהריה תצמח ב 30 אלף איש ומובן אנו נדאג שיהיו מקוצות עבודה . המדינה היום הבינה עד כמה חשוב הגליל והיא תקצה משאבים לצורך עניין . הוזמן הפנל אשר חלק את המלגות בו ישבו רעיה כהן נשיאת האופן , צילה ברנדייס יו"ר הקרן, ארצי ליסיה ממלא מקום , רונן מרלי ראש העיר.אחר כך עלו בזה אחר זו הסטודנטיות שזכו במלגות מהאופן הפנימי, רוחי ליסיה נגידה של האופן הפנימי לשעבר הזמינה את 12 המלגאיות לקבל את המעטפות זו אחר זו .

קטע מוסקלי גל קליין ,עמית הראל, ענבל משה ונועה שלמה ,הרכב מוסיקלי, אחי ישראלי מתוך בית הספר למוסיקה , מסגרת שהוקמה לפני שש שנים ונותנת מענה לעשרות תלמידים מוכשרים. את בית הספר למוסיקה ייסד ומנהל חנן עבדה. המחרוזת הראשונה שנאזין לה הערב הינה מתוך סרטים ישראלים אהובים, כמו השוטר אזולאי , גבעת חלפון אינה עונה ועוד . כמו חן נאמה דורית חילאי מנהלת מדעים ואומניות .

מלגות מועדון רוטרי נהריה. בקטגוריה זו נחלק שתי מלגות "ומלגות על שם". זיגלמן הזמין את שרה יעקב תורמת המלגות ע"ש יעקב יעקב ואבי יעקב ז"ל .עוד הוסיף זיגלמן :שזו השנה השנייה בה מעניק הפרפסור אריה כץ 3 מלגות על שם הוריו ורעיתו, והפעם הגיע באופן מיוחד שרית כץ הבת עם נכדו וחתנו והיא אשר חלקה באופן אישי את המלגות וציינה,שהוא עושה זאת על שום העזרה שהעניק לו המועדון שלנו ,לפני שנים רבות, כאשר היה סטודנט בטכניון. והמלגה שהוענקה לו על ידי מועדונינו , סייעה בידו לסיים בהצלחה יתרה את לימודיו האקדמיים.אני מקווה שגם אתם המלגאים , תדעו להעניק לאחרים את מה שיש לכם ,כאשר ירווח לכם." מלגה אחרונה על שם היא מלגה לרפואה על שם ברברה גידלי ז"ל. בקטע מוסיקלי נוסף לשיר האחרון שכתב והלחין יגאל בשן לפני מותו , השיר נקרא "שמים". לקבוצה האחרונה והגדולה של מקבלי המלגות, מלגות על שם קורט וג'ין רכוולסקי.

קורט וג'ין רכוולסקי יוצאי גרמניה עלו לארץ בשנות ה-30 והתיישבו בנהריה. היו להם שני בנים שאחד מהם נהרג בהפצצה על נהריה ב-1948 .רכוש המשפחה בנהריה נתרם למועדון רוטרי ומועדון אליאנס. ובקטגוריה זו נחלק 31 מלגות .

זיגלמן הודה לכל אלה אשר עמלו למימוש ערב חשוב זה, לחברי וועדת המלגות של שני המועדונים , שמיינו ובחרו את המלגאים . וצין שהיו פניות רבות וזו לא מלאכה פשוטה.לאלה שעמלו על ארגון הטקס . חברי המועדונים שלנו ,לאחד והיחיד חנן עבדה מיסד בית הספר למוסיקה אשר מנעים לנו עם זמריו הנפלאים בשירי ארץ ישראל.למתן זיגלמן נכדי ,היום תלמיד י"א , המופיע בפנינו מידי שנה ,על קטע הנגינה הבלתי נשכח לבעלי האכסניה מבית הספר למדעים ואומנויות.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

 מקבלי המלגות וחברי רוטרי והאופן הפנימי

שרית כץ

הרכב אחי ישראלי 

 שרה יעקב תורמת מלגות השם בעלה ובנה. עם ראש העיר.

יוסי זיגלמן  מנחה הערב ויו"ר